تاریخ ارسال : ۲۹ اسفند ۱۳۹۴ ساعت : ۱۸:۱۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

سرمای دیگری در راه است

ستاد هماهنگی خدمات سفر با اعلام پیش‌بینی وارد شدن یک توده سرما به کشور در چند روز آینده، به مسافران نوروزی هشدار داد پیش از آغاز سفر، وضعیت آب و هوایی در طول مسیر و مقصد را کنترل کنند.

به گزارش شلمچه نیوز،  در اطلاعیه این ستاد که با توجه به احتمال سرمای هوا و وزش باد شدید در برخی از استان‌های کشور صادر شده، آمده است: «هموطنان گرامی پیش از سفر از طریق سامانه مرکز مدیریت راه‌های سازمان راهداری و حمل و نقل به شماره تلفن ۱۴۱، از وضعیت تردد در جاده‌ها و از سامانه ۱۳۴، از شرایط آب و هوایی مقصد مورد نظر اطلاعات لازم را کسب و سپس برای سفرخود برنامه‌ریزی کنید.
چنانچه برودت هوا، سفر نوروزی‌تان را تحت تاثیر قرار داد می‌توانید به ایستگاههای امداد و نجات که در طول جاده‌ها مستقر شده‌اند مراجعه و کمک‌های لازم را دریافت کنید.
به مسافرانی که در چادرهای مسافرتی اسکان یافته‌اند نیز پیشنهاد می‌شود هنگام استفاده از وسایل گرمازا، نکات ایمنی را رعایت کنند و از تجهیزات غیراستاندارد به هیچ وجه استفاده نکنند.
توصیه می‌شود مسافران نوروزی به منظور برنامه ریزی دقیق و اطلاع از آخرین وضعیت حمل و نقل هوایی برای پروازهای نوروزی با سامانه ۱۹۹ و برای بررسی وضعیت خطوط ریلی و حرکت قطارها با شماره ۵۱۴۹ تماس برقرار کنند.
همچنین شماره تماس ۰۹۶۲۹ برای پاسخگویی به اطلاعات گردشگری و شکایات و شماره پیامکی ۷۰۷۰ برای دریافت اطلاعات مربوط به جاذبه‌های گردشگری کشور، اختصاص یافته است.»

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=13425

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.