تاریخ ارسال : ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۵۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

سرنوشت نامعلوم پرونده های احمدی نژاد

خبرآنلاین: هنوز بعد از پنج سال وقتی پای پرونده های تخلف احمدی نژاد به میان می آید همه نقل قول ها یک سخن را تکرار می کنند: “در حال پیگیری است”!

۸

محمود احمدی نژاد که این روزها یکه تاز حاشیه سازی ها در کشور شده هست، یک روز پیام ویدوئویی می دهد و روز دیگر راه بست نشینی درپیش می گیرد؛ اما هیچ گاه حاضر نشد در مورد تخلفاتش توضیح دهد و اکنون سؤال اینجاست که پرونده تخلف های احمدی‎نژاد به کجا رسید؟

تخلف های احمدی‎نژاد چه بود؟

“۵ پرونده نفتی و ۲ پرونده غیرنفتی است”. “۵ پرونده نفتی و ۲ پرونده غیرنفتی است”. این را  چند ماه گذشته دادستان دیوان محاسبه های در مورد تخلف های احمدی نژاد اظهار کرد. جمله ای که نشان می دهد واقعه ی پرونده های ریاست دولت دهم به انتهاء نرسیده هست.

البته آنچه فیاض شجاعی به آن اشاره می کند پرونده هایی هست که در جریان رسیدگی عاقبت بخیر شده و احکامی در مورد آنان صادر گردیده هست. هرچند دادستان دیوان به تخلف های احمدی نژاد اشاره می کند اما به گفته عضو کمیسیون اصل ۹۰ در مجلس هشتم گویا فیاض شجاعی چندان اشراف کامل به تخلف های نداشته و تعداد دیگری از قانون گریزی های احمدی نژاد را ندیده هست. فاضل موسوی در این ارتباط به خبرآنلاین گفته هست: پرونده هایی که دیوان محاسبه های می گوید، همه تخلف های دولت احمدی نژاد نیست. در نتیجه قسمتی از پرونده های دیوان محاسبه های ذی ربط به بعد از دوران نمایندگی ما هست.    هنوز روز آخر دولت احمدی نژاد فراموش نشده هست.

وقتی که مراسم تنفیذ حسن روحانی به عنوان ریاست جمهور یازدهم در حال برپایی بود، محمود احمدی نژاد برای ایجاد دانشگاهش به اسم دانشگاه ایرانیان ۱۶ میلیارد از خزانه دولت برداشت کرد… مواردی از پرونده هایی هست که ردپای احمدی نژاد در آن رویت می گردد و تخلف های ریاست دولت نهم و دهم در آنان به اثبات دست یافته، اما اینها همه ماجرا نیست چون که روزانه ابعاد تازه تری از آنچه در سال های ۸۴ تا ۹۲ در خیابان پاستور اتفاق افتاده هست برملا می گردد. تصرف دیگر پرونده آقای بقایی در این ارتباط هست که ۳۰۰ میلیارد تومان به اسم خانه ایرانیان برداشت شده هست. احکام بدون اجرا

 هرچند با انتهاء دولت دهم گفت وگو بر سر تخلف های احمدی نژاد و رسیدگی به پرونده های او  به طور مستمر مورد بحث بود اما بعد از واقعه ی بست نشینی و افشاگری های تلگرامی او، اراده برای مبارزه با تخلف های ریاست جمهور پیشین جدی تر گردید.

به گفته شجاعی در بعضی مورد ها مثل مبحث دانشگاه ایرانیان، دادستان دیوان محاسبه های سریعا متوجه مبحث شده و ‏مبلغ را بازگردانده هست. او در مورد نقش احمدی نژاد در مورد برداشت های ذکر شده گفته هست: ایشان فرمان مستقیم داده ‏است.‏

‏البته بر طبق گفته های شجاعی اجرای این حکم تقریبا منتفی هست چون احمدی نژاد به این اندازه مال ندارد. او گفته هست: کل اموال احمدی نژاد به دو میلیارد تومان نمی رسد.

‏»‏ 

  »‏  فاضل موسوی عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس هشتم به خبرآنلاین می گوید احکام صادره برای احمدی نژاد زیادتر از هفت حکم هست.

پرونده های سرگردان

تا امروز بارها از احمدی نژاد درخواستی که پاسخگوی اتهاماتش باشد. هرچند از ارزیابی پرونده های احمدی نژاد در قوه قضائیه فراوان سخن به میان می‎آید و حتی برای بعضی از آنان احکامی هم صادر گردیده هست، اما به نظر می آید اینها همه آن پرونده هایی نیست که زمانی در کمیسیون اصل ۹۰ مجلس بر سر آن بحث بود. وقتی از ریاست کمیسیون اصل ۹۰  در مورد سرنوشت پرونده های ریاست دولت نهم و دهم در این کمیسیون سؤال کردیم اینچنین به خبرآنلاین جواب اظهار کرد: پرونده هایی که احمدی نژاد در کمیسیون اصل ۹۰ داشت همه به قوه قضائیه ارسال شده هست. داود محمدی در مورد زمان ارسال این پرونده ها نیز اظهار کرد: این پرونده ها که عموما در حوزه عدم اجرای قوانین، عدم ابلاغ به موقع قوانین و عدم تدوین آئین نامه های قوانین بوده هست، زیادتر از یک سال هست که به قوه قضائیه ارسال شده و علی الظاهر در حال ارزیابی هست.

هرچند ریاست کمیسیون اصل ۹۰ می گوید همه پرونده ها به قوه قضائیه ارسال شده هست اما حسن نوروزی یکی از اعضای این کمیسیون که خودش یکی از شاکیان احمدی نژاد بود، در مورد پرونده های سرگردان در کمیسیون اصل ۹۰ اظهار کرد: متاسفانه هنوز به خود من جواب دقیقی داده نشده هست.

او در جواب به این سؤال که آیا هنوز پرونده ای درباره احمدی نژاد وجود دارد که در کمیسیون باشد و به قوه قضائیه ارسال نشده باشد، اظهار کرد: مطمئنا چنین پرونده هایی وجود دارد و خود من ۱۶ الی ۱۷ پرونده را در مورد احمدی نژاد مطرح نمودم که هنوز به هیچ کدام جوابی داده نشد و می اندیشم به طور اساسی به قوه قضائیه هم ارسال نشد.. نوروزی در مورد مبحث این پرونده ها اظهار کرد: این پرونده ها در مورد تخلف های احمدی نژاد در کیش، بانک جهانگردی و .


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=85491

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.