تاریخ ارسال : ۰۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت : ۲۲:۴۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه
نتیجه انتخاب سلیقه ای شورای شهر:

سرپرست شهرداری بابل ناقض قانون وزارت کشور!

ظاهراً داستان های حاشیه ای مدیریت شهری در بابل پایانی ندارد.

 

به گزارش شلمچه نیوز از مازندران، بعد از انتخابات بحث برانگیز شورای شهر و حواشی بسیاری که پیرامون این انتخابات در بابل مطرح شد ؛ داستان برکناری حسین بیژنی از شهرداری و انتخاب سرپرست موقت که انتظار می رفت در گزینش و سپردن مسئولیت شهرداری بابل، اعضای شورای شهر با تفکر و درایت بیشتری عمل می کردند اما متأسفانه کفه سنگینی در مدیریت نظام شورایی در بابل بیش از منطق بر سلایق اعضاء می چربد و سوء تدبیر اعضای شورای شهر هر روز با اتفاقات جدید و البته قابل تأمل در شهرداری توأم باشد.

 

اخبار مواصله از مدیریت شهری بابل نشان می دهد که شبهات بسیاری در انتصابات شهرداری وجود دارد که در فرایند آن رده پای برخی از اعضای شورای شهر نیز به چشم می خورد از این انتشار این گزارش را از این جهت جایز می دانیم که پاسخ مسئولین مربوط به ان درواقع حقی است که مردم بابل برای خود محفوظ و قطعاً آن را از منتخبین طلب می کنند حال ما به عنوان زبان گویای شهروندان بابلی برای روشن شدن برخی شبهات در شهرداری و شورای شهر بابل به مواردی اشاره و انتظار داریم که اعضای شورای شهر با پاسخگویی شفاف بدان ، ما و مردم بابل را در رسیدن به نتیجه ای مشخص و برطرف ساختن برخی سوء ظن ها یاری کنند:

 

آقای مقیمی رئیس کمیسیون عمران شورای شهربابل پاسخ دهد،انتصاب مدیرعامل سازمان عمران بدون مصوبه شورای سازمان چرا؟

 

جناب آقای خداداد سرپرست محترم شهرداری بابل، آیا ابلاغیه وزارت کشور را مطالعه نکردید که اینچنین بی محابا و بدون توجه به دستور العمل ابلاغی با استفاده از رانت نسبت به انتصاب مدیرعامل سازمان عمران اقدام کردید؟

 

آیا نمی دانید مدیرعامل سازمان عمران بر اساس اساسنامه بایستی به پیشنهاد هیات مدیره و صدور ابلاغ شهردار به عنوان رئیس شورای سازمان تعیین شود؟

 

آیا نمی دانید همانطور که شهردار به پیشنهاد شورا بایستی به تایید استانداری برسد مدیرعامل هم نقش شهردار، هیات مدیره نقش شورا و شورای سازمان نقش استانداری را دارد؟

 

پس از برکناری مهندس مقیمی معاون عمرانی و رئیس هیات مدیره سازمان عمران تاکنون کسی به این مسئولیت گمارده نشده است و بدین ترتیب هیات مدیره وجود ندارد تا به عزل مدیر قبلی و تعیین گزینه جدید اقدام کند.

 

سرپرست شهرداری به عنوان رییس شورای سازمان زمانی می تواند به عزل یا انتصاب در سازمان دست بزند که مصوبه هیات مدیره و پیشنهاد رئیس هیات مدیره را داشته باشد در حالیکه معاون عمرانی که به صورت قانونی رئیس هیات مدیره سازمان عمران است از چند هفته قبل برکنار گردید و یقینا بدون رئیس هیات مدیره ،جلسه هیات مدیره مبنی بر عزل و نصب وجود ندارد .

 

آقای مقیمی ،شما رئیس کمیسیون عمران و ناظر قانونی شورای سازمان عمران هستید ،چرا به سوگند خود وفادار نبوده و از این تخلف چشم پوشی کردید؟

 

آقای مقیمی ،آیا شما در چهار سال آینده اینچنین می خواهید نسبت به تخلفات برخورد کنید؟ آیا شما همکاران شورایی خود را بر موکلان خویش که بالاترین رای را به شما داده اند ترجیح می دهید؟

 

آقایان مقیمی و خداداد ،لطفا به اذهان عمومی پاسخ دهید انتخاب مدیرعامل سازمان عمران بر چه اساس و معیاری صورت گرفته و چرا شما توجهی به دستورالعمل ابلاغی وزارت کشور نداشتید؟

 

به هر سو انتظار می رود که مسئولین مذکور نسبت به موارد ذکر شده موضع تعاملی در پیش گرفته و با مستندات قابل قبول نسبت به روشن شدن موضوعات اهتمام لازم را بورزند.

 

این رسانه آمادگی لازم را دارد تا هرگونه جوابیه و نکته نظرات مسئولین شهر بابل را در همین رسانه منتشر نماید.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=66563

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.