تاریخ ارسال : ۱۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت : ۰۰:۱۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

سزارین های مکرر موجب چسبندگی جفت به رحم و درنهایت خارج کردن رحم می شود

دکتر مهتاب  زینال زاده: سزارین های مکرر موجب چسبندگی جفت به رحم و درنهایت خارج کردن رحم می شود.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان آیت ا… روحانی(ره) بابل، متخصص زنان و زایمان و استاد دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: سزارین یک روش ختم بارداری است که در شرایط خاصی جهت پیشگیری از عوارض مادری و جنینی به توصیه پزشک لازم است.
وی اضافه کرد: زایمان به روش سزارین به علت عوارض احتمالی جراحی و بی هوشی و عوارضی که بعداً بوجود می آید باید از انجام سزارین های غیر ضروری حتماً پرهیز شود.
استاد دانشگاه علوم پزشکی بابل  اظهار داشت: یکی از عوارض سزارین بعلت برش جراحی روی رحم و اشکال در خونرسانی تستی از رحم ایجاد می شود که ممکن است در حاملگی های بعدی جفت در محل غیر طبیعی قرار گرفته و با پیشرفت حاملگی به عمق رحم و حتی خارج از رحم از جمله مثانه یا بقیه اعضاء لگن نفوذ کرده در نتیجه در هنگام سزارین جفت از رحم جدا شده و می تواند منجر به خونریزی های شدید و آسیب اعضا لگنی و مثانه ، ناباروری و حتی به ندرت مرگ مادر شود.
این متخصص ادامه داد: اگر با انجام سونوگرافی های دقیق، محل جفت در طی دوران بارداری  مشخص گردد حتماً تیم جراحی با آمادگی قبلی و رزرو خون می توانند به بیمار کمک کنند و البته در خیلی از موارد نیاز به برداشتن رحم جهت حفظ جان مادر می باشد.
فوق تخصص نازایی دانشگاه علوم پزشکی بابل به خانم های باردار توصیه کرد: حتماً زایمان طبیعی را انتخاب کنند مگر نیاز به سزارین توسط پزشک تشخیص داده شده باشد و در صورت سزارین های قبلی از بارداری های ناخواسته اجتناب کنند.
وی همچنین اضافه کرد: در صورت سابقه سزارین، در بارداری فعلی سونوگرافی از نظر محل جفت و عمق نفوذ آن انجام دهید.
دکتر زینال زاده در پایان این نوید را به خانم های عزیز داد: اگر یک بار زایمان قبلی به علل غیر مامایی سزارین بود با نظر پزشک متخصص زنان می توانید زایمان طبیعی را انتخاب کنید.

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=28172

برچسب ها:
, , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.