تاریخ ارسال : ۰۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت : ۰۲:۱۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

سعید طوسی تبرئه گردید/ نخستین اظهارنظر طوسی پس از صادر کردن حکم

سرویس سیاست مشرق – پرونده سعید طوسی که به اتهام آزار جنسی شاگردان خود مدتی قبل در فضای سایبری جنجال برانگیز شده بود در نهایت به انتهاء خود رسید و رای دادگاه تجدید نظر صادر گردید. اما صادر کردن این حکم بازهم دستاویزی گردید برای جنجال بر علیه قوه قضاییه؛ و نماینده ای که از اوائل ورودش به مجلس دهم، وظیفه هجوم به قوه قضاییه را بر عهده گرفته و آن را همگام با چند کانال ضدانقلاب، بی بی سی فارسی و صدای آمریکا به پیش می برد.

محمود صادقی نماینده اصلاح طلب مجلس شورای اسلامی طی رشته توییتی با انتشار این خبر درج کرد: «شعبه ۵۶ دادگاه تجدیدنظر تهران بدون امضای رییس دادگاه با رأی دو مستشار از شعبه دیگر حکم صادره بر علیه مربی صوت و لحن مبنی بر ۴ سال حبس را نقض و وی را تبرئه کرد.

صادقی پس از آن با انتشار چند توییت دیگر بر علیه قوه قضاییه، مدعی گردید: «اسناد پرونده بیانگر از اعمال نفوذ معلوم در روال دادرسی است. حدود ۲ سال بود که مدیرکل دادگستری پرونده را ازدادگاه گرفته بود».

اما سعید طوسی نیز در نخستین عکس العمل به این اقدام صادقی، در اظهار کرد و گو با یک وبسایت خبری نزدیک به اصلاح طلبان (انصاف نیوز) در جواب به ادعای زد و بند در این پرونده که از سوی محمود صادقی، طرح شده بود، اظهار کرد:

« قطعاً وی هر کسی است دروغ می گوید و ادعای بی خودی دارد و برای خودش سخن زده است. اگر وی مشکلی دارند با وکیلم، آقای حمید هروی ارتباط دریافت کنند تا توجیه شوند».

وی ضمن تایید خبر تبرئه خود اظهار کرد: رأی تبرئه ام صادر گردیده و به وکیلم نیز ابلاغ شده به زودی انتشار می یابد.

در همین ارتباط بخوانید:

چه کسی بر مشی نماینده حاشیه ساز فراکسیون امید نظارت می کند؟

***

مقام های قضایی در مورد پرونده سعید طوسی چه عنوان کرده بودند؟

محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضاییه در آبان ماه ماه ۹۵ درخصوص پرونده طوسی بیان کرد: در این پرونده کسی آمده شکایت کرده و شکایت ارزیابی شده اما هنوز فاز رسیدگی به انتهاء نرسیده است. این پرونده که در ابتدا یک شاکی داشت و بعدا سه یا چهار نفر گردیدند در مساله خلاف عفت عمومی قرار منع تعقیب صادر گردیده و این قرار حتمی است.

سخنگوی دستگاه قضا علاوه بر این در مورد دیگر اتهام طرح شده بر علیه طوسی اظهار کرد: ادعای دیگری شده که تشویق به فساد صورت گرفته در مورد این مساله هم قرار منع تغقیب صادر گردید اما اعتراض گردید و به دادگاه رفت و دادگاه با قرائن و شواهدی گفته که باید رسیدگی ادامه پیدا نماید به همین سبب قرار منع تعقیب را نقض کرده است.

اژه ای اظهار کرد: کسی که شکایت می کند اما آن فرد سبب و شاهدی ندارد در نتیجه با اظهاراتی که شاکی مطرح می نماید و تحقیقاتی که صورت می پذیرد اگر قاضی علم پیدا نماید حکم می دهد. امکان دارد واقعا هم حق با شاکی باشد اما گاهی اثبات نمی توان.

سخنگوی قوه قضائیه با بیان اینکه ما از این دست پرونده ها پیشتر هم داشته ایم اظهار کرد: برای مثال پرونده ای داشتیم که یک نفر بر علیه بازیگر سینما به سبب تعرض به عنف شکایت کرده بود اما ثابت نشد و در نهایت در حد یک ارتباط نامشروع ثابت گردید که آن بازیگر به ۹۹ ضربه شلاق محکوم گردید. در این پرونده شاکی معترض بود و اظهار می کرد تعرض صورت گرفته اما اثبات نشده بود.

وی در ادامه تصریح نمود: در بخشی مورد ها عفت عمومی قانونا و شرعا امکان ریز شدن و تحقیق جزیی نیست و ضابط حق ورود ندارد و اگر نیروی انتظامی یا دادسرا وارد گردد خلاف انجام شده است. در اینجا پرونده باید مستقیم به دادگاهی با چند قاضی تشکیل می گردد ارجاع گردد.

وی با بیان اینکه طبق قانون بنیادی و قوانین دیگر مورد ها عفت عمومی من جمله مواردی است که باید به صورت غیر علنی به آن رسیدگی گردد اظهار کرد سبب این مبحث این است که خیلی وقت ها زیادتر از اینکه به آسیب مجرم باشد به آسیب شاکی است و گاهی افشای مبحث به خانواده شاکی لطمه وارد می کند و حتی بعضی مورد ها اشاعه فحشا می گردد.

وی اضافه کرد: در نتیجه چه آنجایی که گناه اثبات شده و چه انجایی که گناه اثبات نشده هیچ کس مجاز نیست آنرا مطرح نماید مبحث بحث سیاسی گروهی نیست لکن شرع و قانون و اخلاق اجازه نخواهد داد.

***

سعید طوسی کیست؟

سعید گندم نژاد طوسی متولد ۱۳۴۹ در تهران است. او از یک سالگی به مشهد رفته و از پنج سالگی فعالیت های قرآنی خود را شروع نمود.

  او قاری بین المللی قرآن، کارشناس شورایعالی قرآن، آموزگار کلاس های قرآن با تمرکز بر تعلیم نوجوانان است.

سعید طوسی مکررا پیروز مسابقات قرائت قرآن در کشورهای متفاوت شده است.

او نفر اول مسابقات بین المللی سوریه ۱۳۷۲، نفر اول مسابقات بین المللی مالزی ۱۳۷۷، نفر اول مسابقه کشوری ابتهال و دعا، نفر اول مسابقات کشوری قرائت قرآن ۱۳۷۹ است.

طوسی در مراسم های رسمی مختلفی چون افتتاحیه مجلس دهم، مراسم احیای شب های قدر در مصلای تهران به قرائت قرآن پرداخت.  

 وی از اعضای شورای عالی قرآن کشور است.

***

واقعه ی اتهامات بر علیه طوسی از کجا شروع گردید؟

برای نخستین بار در خرداد ماه ۹۵ بعضی رسانه ها از وجود پرونده بر علیه سعید طوسی به سبب اعمال منافی عفت خبر دادند. این خبر ها آن چنان مورد توجه قرار نگرفت تا اینکه اوایل مهر ماه یکی از رسانه های خارج از ایران اتهامات سنگینی بر علیه او مطرح نمود.

این اتهامات انعکاس وسیع ای در شبکه های مجازی داشت. بعضی شاکیان این پرونده نیز اظهار کرد و گوهایی با رسانه های خارج از ایران داشته اند که درآن ادعاها و اتهامات خودر را بر علیه سعید طوسی مطرح نمودند. در عکس العمل به این اتهامات سعید طوسی دو اطلاعیه صادر نمود و همه ادعاها را زیر سؤال برد.

او در اطلاعیه اول که روز پنج شنبه صادر نمود درج کرد:

««این جانب سعید طوسی، شاگرد و خادم قرآن کریم، شایعه هایی مبنی بر بازداشت خود به گناه های متفاوت با آمار و ارقام عجیب و غریب و داستان های متناقض و سراپا دروغ شنیدم که گویا از طریق بعضی خبرگزاری ها و سایت های یهودی به صورت هماهنگ و با کمک بعضی از ایادی خود در داخل و یا خارج مستندسازی شده و با ارتباط دادن آن به ساحت مقدس قرآن و جامعه قرآنی و نیز شخص مقام معظم رهبری ناخواسته پرده از مقاصد شوم و خباثت آلود خود برداشته اند.»

سعید طوسی خطاب به مقام معظم رهبری نوشته است:

« هیبتت مستدام که دشمنانت چنان خار و زبون شده اند که چون در برابر ابهت و نفوذ کلامت درمانده گشته اند، مجال را غنیمت محسوب و دسیسه های ناجوانمردانه خود را با دستاویز قراردادن من، متوجه مقام ولایت سازند! شرمسارم که قرعه آنها به اسم من افتاد و مرا دستاویز تهمت و خراب کردن کرده اند و درعین حال، سرفرازم از اینکه مرا قاری دوست داشتنی شما مطالعه می کنند.»

» اما او در همان روز اطلاعیه دومی نیز صادر نمود و کلیه اتهامات را زیر سؤال برد.

او در این اطلاعیه درج کرد: «مستندات و سخنان عرضه شده در سایت ها و برنامه ها و نمایش های تلویزیونی، سراسر دروغ و غیرواقعی است و به درد همان فیلم های سینمایی می خورد.»

او تاکید کرد که “» او تاکید کرد که “اینجانب تاحالا به سبب جلوگیری از هتک آبروی جامعه قرآنی سکوت کرده ام، اما زین پس به همین سبب و برای محافظت حیثیت خود در جامعه قرآنی در برابر این فحاشی ها و پرده دری ها، کارهای قانونی خود را از طریق محاکم صالحه قضایی انجام خواهد داد. “

” یک روز پس از انتشار این دو اطلاعیه از سوی خبرگزاری قرآن (ایکنا)، همین خبرگزاری خبری را منتشر نمود که از کارهای تازه شاکیان پرونده حکایت داشت.

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری قرآن، در همان زمان طرح اتهامات بر علیه طوسی، شاکیان پرونده ضمن تهیه نامه ای به رییس قوه قضائیه و اعلام برائت از رسانه های معاند، رسیدگی به پرونده را خواستار گردیدند.

***

نتیجه دادگاه مشخص گردید؛ تکلیف سخنان محمود صادقی و دوستانش چه خواهد گردید؟

با روشن شدن حکم دادگاه و تبرئه طوسی، محمود صادقی دیگربار بر علیه قوه قضاییه دست به کار شده است و در توییتر و کانالش، ضمن سوء استفاده از فضای احساسی بوجود آمده در این ماجرا، اتهاماتی را بدون عرضه سند و مدرک مطرح می نماید. نکته جالب توجه دیگر از تکمیل این حرکت صادقی، ورود تاج زاده، از چهره های افراطی اصلاحات و از محکومان امنیتی فتنه ۸۸ به ماجراست.

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از مشرق، مصطفی تاجزاده نیز با انتشار توییتی، از جانب افکار عمومی، تلویحا نهادهای عالی نظام را تهدید کرده است. این دو (تاجزاده و صادقی) هشتگ هایی را نیز برای اعتراض به این حکم در شبکه های اجتماعی به راه انداخته اند!

این دو (تاجزاده و صادقی) هشتگ هایی را نیز برای اعتراض به این حکم در شبکه های اجتماعی به راه انداخته اند! به نظر می آید قوه قضاییه ضمن جواب سریع به اتهامات طرح شده و واضح سازی روند دادرسی این پرونده، (در صورت اثبات بی اساس بودن اتهامات محمود صادقی) در مشارکت با مجلس و هیئت نظارت بر مشی نمایندگان، با قاطعیت با مبحث برخورد کند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=84859

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.