تاریخ ارسال : ۲۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۱۳:۵۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

سفارت منزل ها برای فرآورده ها ایران بازاریابی کنند

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، جمعی از فعالان اقتصادی و صادرکنندگان فرآورده ها غیر نفتی با سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی ملاقات و صحبت کردند.

در ابتدای این نشست دکتر جلیلی عنوان کرد: پرسش ارزشمندی که امروز وجود دارد این هست که در ارتباطات خارجی اقتصادی در کدام نقطه ایستاده ایم و با وضعیت مطلوب چقدر فاصله داریم؟

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت در انتهاء تاکید کرد: بعد از برجام، تحریم ISA مجددا تمدید گردید و جدیدا نیز تحریم تازه کاتسا بر علیه ایران اجراء شده هست، در صورتی که با توسیع ارتباطات خارجی اقتصادی به مخصوص با کشورهای همسایه توان داریم ظرفیت قابل دقتی از تحریم ها را در عمل بی اثر کنیم بنابراین ضروری هست درکنار شناسایی موانع، برای توسیع ارتباطات اقتصادی با همسایگان نهایت کوشش خود را انجام دهیم.
در این نشست فعالان اقتصادی و صادر کنندگان فرآورده ها غیر نفتی نیز نکاتی را مطرح نمودند که اهم آن به توصیف ذیل هست:
* در این نشست فعالان اقتصادی و صادر کنندگان فرآورده ها غیر نفتی نیز نکاتی را مطرح نمودند که اهم آن به توصیف ذیل هست: *روابط سیاسی ایران با بسیاری از کشورها من جمله عراق در شرطها مطلوبی هست ولی به دلیل کم کاری دستگاه ها، بازار عراق در دست بعضی کشورهای دیگر هست.
* *وجود تعرفه برای واردات بعضی کالاهای ایرانی و مقارن نبود تعرفه برای کالاهای همانند از طریق بعضی کشورهای همسایه، عملا موجب نابود شدن بازار صادرات برای ایران شده هست.
* *مشکل کلیدی که موجب شده صادر کنندگان ایرانی از فعالان اقتصادی کشورهای همسایه عقب بمانند رابطه نداشتن با کانال های کلیدی در بازار های هدف هست.
*
* *اگر سفارتخانه های ایران در کشورهای متفاوت فعال گردند، توان دارند با بازاریابی برای صادرات فرآورده ها ایرانی مساعدت کنند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=75340

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.