تاریخ ارسال : ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت : ۰۰:۱۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

سفره ای که هر روز کوتاهتر می شود!

متأسفانه در مازندران بسیاری از دستگاههای کارفرمایی و عمدتاً اجرایی پا را فراتر از این موضوع گذاشته اند و از کارگران استفاده ابزاری می کنند.

اختصاصی شلمچه نیوز- نیمی از جمعیت کشور را خانوارهای کارگری تشکیل می‌دهند که باید قدرت خرید نسبی داشته باشند تا بتوانند امرار معاش کنند اما  وقتی این جمعیت قدرت خرید و اجازه خرید نداشته باشد چگونه انتظار داریم که تولید کننده تولید کند و یا پروژه های مختلف خدمت رسانی به شکل معقول و با کیفی سازی به مرحله بهره برداری برسد؟!.

 

باید توجه داشت امروز درصدی روی نرخ تورم اضافه و به حقوق کارگران اضافه شود دردی از کارگر دوا نمی‌کند و نیروی مولد کار با این عدد و رقم نمی‌تواند زندگی کند.

 

 

البته اگر از بیان وضعیت کلی کارگران در کشورمان فاصله بگیریم و به واسطه رسالت مورد نظر، این وضعیت را در مازندران مورد بررسی قرار دهیم وضعیت معیشتی آنها از ترسیم ظلم واقعیِ وارده به کارگران بسیار دردناک تر است که شاید قلم توان نگارش آن را نداشته باشد.

 

 

 

برخوردهای نه چندان مناسب با کارگران مازندران به خصوص در دستگاههای اجرایی، به بدعتی نامبارک در نزد مسئولان امر تبدیل شده و عده اندکی از مدیران هم که سودای حمایت از کارگران را در سر دارند، متظاهرکارانه ، برخوردهای دوگانه دارند.

 

 

خطاب به مسئولان مازندرانی که در کارگاه های تولیدی و دستگاههای اجرایی که توجه به معیشت کارگران را هم سیاسی مدیریت می کنند متذکر می شویم آن کسانى که به قشر کارگر و مجموعه کارگرى بى‌توجهى و بى‌اعتنایى می‌کنند، در حقیقت این نقش اساسى و مهم را نمى‌بینند و اهداف سوء استفاده گرایانه آنها از آستینشان بیرون زده است…

 

این تحلیل خبری می افزاید در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال که متکی به نیروی کار و کارگران این مرزو بوم است نه تنها مسیریابی درستی از سوی مسئولان مازندران صورت نگرفت بلکه عزت و کرامت و شأن کارگر نیز مورد توهین و تعرض قرار گرفت.

 

آیا این بود سفارش اسلام و رهبری در خصوص نقش و کارآمدی کارگران در جامعه اسلامی؟ کمی در خصوص شعارهای سال رهبری در چندین سال اخیر تامل کنیم و نقطه اتکا و عطف دستیابی به نتایج مثبت این رهنمودهای رهبری را که همان کار و کارگر است،جدی بگیریم و ارزش و جایگاه این قشر تاثیرگذار را حفظ کنیم.

 

 

متأسفانه در مازندران بسیاری از دستگاههای کارفرمایی و عمدتاً اجرایی پا را فراتر از این موضوع گذاشته اند و از کارگران استفاده ابزاری می کنند؛ متأسفانه سوء استفاده های سیاسی از جایگاه کارگران در ابعاد اجرایی و ستادی ترسیمی از دیکتاتوری اینگونه مدیران است که باید مسئولیتشان را ماحصل رابطه بازی های سیاسی دانست که عمده خسارت آن متوجه مردمی است که در ذهن خود چه تصویرهایی از مدیران می سازند غافل از آنکه آنها در پستوی خیال، مصداقاً خیانت می کنند و چه خیانتی بالاتر از این که حقوق کارگران مظلوم استان باید قربانی اهداف شخصی آقایانی باشد که پشت نقاب خدمت، سیمای خیانتشان نهان است.

 

 

این ادعا از آن جهت باید مورد توجه مدیران امر قرار بگیرد که در آستانه سال جدید بسیاری از دستگاههای کارفرمایی به خصوص نهادهای مردمی از پرداخت حق و حقوق کارگران خود امتناع می ورزند و بروکراسی های اداری دست و پاگیر را بهانه ای برای رفع تکلیف مهمترین تکلیف خود مطرح می سازند؟!

 

متأسفانه دیگر هیچ مقام مسئولی در استان حتی برای دلجویی از ماه‌ها تاخیر حقوق کارگران حاضر نمی‌شود اما تا دلتان بخواهد کارفرمایان تهدید و ارعاب را وسلیه ای برای خاموش کردن صدای حق طلبی کارگرانی می کنند که در شب عید تنها دغدغه تأمین نیازهای اولیه خود و خانواده  را در سر دارند و بس اما همین مقدار هم در نزد مسئولین زیاده طلبی تلقی وبی تفاوت از کنار آن عبور می کنند.

 

آقای مدیری که به مجموعه تحت امر خود می نگرید چرا باید معیشت و زندگی کارگران قربانی بلند پروازی های خودخواهانه شما باشد؛ چرا کارگران مازندران باید تاوان مدیریت سلیقه ای کارفرمایان تحمیل شده به بدنه دستگاهها را متحمل شوند و در رویدادهای سیاسی مدیران، پل پرتاب آنها به سوی تحقّق رویاهایی باشند که  اگر این کارگران نبودند، هیچگاه فکرش را به ذهنشان خطور نمی کرد.

 

 

و اما، آقای مسئول و مدیری که از وضعیت حقوقی کارگران خود با خبر اما در کوچه علی چپ سیر می کنی ما شما را به وجدانتان می سپاریم تا شاید در مقام قضاوت عملکرد خودتان، یاد شب بی شام و شرمندگی کارگرانتان در نزد خانواده شان بیفتید و صدالبته که نفرین و آه کارگر و خانواده ی دردمند دامن شما را می گیرد … بر حذر باشید…

 

به گزارش شلمچه نیوز، این گزارش چکیده ای از وضعیت کارگران در شهرها مختلف استان مازندران را به رشته تحریر درآورده که انعکاس دیدگاههای آنها پیرامون ظلم های متعددی که کارفرماها و دستگاههای اجرایی در حقشان روا می دارد در این گزارش نمی گنجد اما در رسالت ماهمین بس که تکلیف حکم می کند در راستای دفاع از حق و حقوق این قشر زحمتکش، بی تفاوت از کنار سهل انگاری مسئولان مدعی در مازندران پیرامون این چالش اجتماعی نگذریم و قطعاً نمی گذریم…


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=91665

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.