تاریخ ارسال : ۱۴ تیر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۴۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

سقف میزان وزن خروج ظروف و زیورآلات نقره از کشور تعیین شد

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (چهارشنبه) پارلمان طرح حمایت از هنرمندان، استادکاران و فعالان صنایع دستی را مورد بحث و بررسی قرار داده و مواد ۱۱، ۱۲، ۱۳ و ۱۴ این طرح را به تصویب رساندند.

 

به موجب مصوبه مجلس، دولت و دستگاه‌های اجرایی ذیربط مکلف شدند به منظور تشویق و حمایت از رشد و ترویج تولیدات صنایع دستی و هنرهای سنتی بومی و اصیل اقدامات ذیل را انجام دهند:

 

الف- به منظور تشویق و حمایت از رشد و ترویج تولیدات صنایع دستی و هنرهای سنتی بومی و اصیل نسبت به اعمال محدودیت‌های لازم برای واردات محصولات صنایع دستی از جمله وضع تعرفه مناسب اقدام نماید.

 

ب- سقف خروج ظروف ساخته شده از نقره بدون نگین به میزان ۵ کیلو و زیورآلات نقره و سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی تا ۳ کیلوگرم برای هر نفر برای حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی خارج از کشور با ارائه ضمانت نامه‌های بانکی و وثایق معتبر افزایش می‌یابد. سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بانک مرکزی و گمرک جمهوری اسلامی ایران بر اجرای این ماده نظارت می‌کنند. اقلام تاریخی و میراث فرهنگی تابع قوانین و مقررات خاص خود می‌باشد.

 

پ- از صادرکنندگان صنایع دستی در مقابل آثار منفی ناشی از نوسانات قیمت ارز حمایت نماید.

 

ث- گمرک جمهوری اسلامی ایران با نظر سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نسبت به ایجاد و احصای شناسنامه (کد) تعرفه‌های فرعی برای کلیه محصولات صنایع دستی کشور اقدام نماید.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=55649

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.