تاریخ ارسال : ۱۲ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۲۱:۵۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

سقوط فضاپیمای چینی تا ظهر ۱۳ فروردین در ایران!

ایستگاه فضایی تیان‌گونگ-۱ چین که در حال سقوط است احتمالا بین بامداد ۱۲ فروردین تا ظهر ۱۳ فروردین وارد جو زمین خواهد شد و گفته می‌شود ‎ایران نیز در ناحیه ‎سقوط قرار دارد.

به گزارش شلمچه نیوز، بنا به اعلام مهندسان فضایی چین، بقایای فضاپیمای چینی “تیان گونگ ۱” روز دوشنبه وارد جو زمین شده و  روی زمین سقوط  خواهد کرد. این فضاپیما با سرعت بیش از ۲۶ هزار کیلومتر در ساعت در حال سقوط است و احتمالا روز دوشنبه به جو زمین خواهد رسید.

بنا به اعلام آژانس ملی فضایی کره جنوبی پیش بینی می شود  این فضاپیما ۱۰٫۴ متری (۳۴ فوتی) بین ساعت ۵٫۱۲am  تا ۱٫۱۲ pm دوشنبه به وقت سئول ( ۸٫۱۲ pm یکشنبه تا ۴٫۱۲ am  دوشنبه به وقت GMT ) وارد جو زمین شود.

هنوز مکان دقیق این فضاپیما مشخص نیست اما بنا به اعلام آژانس فضایی اروپا تمام نقاط زمین که در عرض جغرافیایی ۴۳ درجه شمالی تا ۴۳ درجه جنوبی ( از نیوزلند تا ایالت غرب میانه آمریکا) قرار دارند می تواند محل سقوط این فضاپیما باشد. ایران نیز به دلیل قرار گرفتن در این عرض‌های جغرافیایی در ناحیه سقوط  این فضاپیما قرار گرفته است.

اگرچه پکن روز جمعه اعلام کرده بود که بخش های بزرگ این فضاپیما روی زمین سقوط خواهد کرد، بسیاری از کارشناسان فضایی معتقدند که قسمت زیادی از این فضاپیما حین ورود به جو زمین سوخته و نابود خواهد شد.

گفتنی است؛ این ایستگاه فضایی ۶.۵ سال دور زمین چرخید و ژانویه ۲۰۱۸ بود که چین اعتراف کرد کنترل آن را از دست داده است. کارشناسان می‌گویند کوچکترین تغییر در زمان سقوط، محل سقوط این فضاپیما را صدها کیلومتر جابجا می‌کند.

 

 

منبع؛ باشگاه خبرنگاران


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=94159

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.