تاریخ ارسال : ۱۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۳:۵۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

سلطان آنونس ایران تجلیل شد

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از جام‌جم، ابوالحسن تهامی‌نژاد که با اعمال انبوه آنونس‌های متنوع، سلطان آنونس لقب گرفته، بعد از ۶۰ سال فعالیت در عرصه دوبله، گویندگی، ترجمه و نویسندگی، مورد تقدیر و تجلیل جای گرفت.

از برکت دوبله

ابوالحسن تهامی‌نژاد تاکنون زیاد جوان بود و جدید قدم در طریق دوبله گذاشته بود که متوجه گردید، تقریبا ماهی هزار تومان درآمد دارد. در مراسم تجلیل از این هنرمند که به میزبانی فرهنگسرای ابن‌سینا با حضور مسئولان شبکه مستند برگزار گردید، تهامی‌نژاد در مورد نقش دوبله در زندگی‌اش عنوان کرد: من فرزند خانواده فقیری بودم و با پایین ترین ابزارها پولی، تحصیلاتم را سپری کردم. تهامی‌نژاد درکنار سپاس مخصوص از شبکه مستند و مدیر این شبکه، ابراز امیدواری کرد که تولید مستندهایی در مورد زندگانی پیشکسوتان عرصه دوبله، پهنه بگیرد و در مورد دیگر هنرمندان این عرصه هم فیلم‌های مستند ساخته گردد.

صدای مطلوب و دانش کلام

هوشنگ گلمکانی سردبیر ماهنامه فیلم، معتقد هست که ابوالحسن تهامی‌نژاد علاوه بر صدای زیبا از دانش کلام بهره مند هست و این خصوصیت، او را از دیگر همکارانشان متفاوت می‌کند. گلمکانی در مراسم تکریم تهامی‌نژاد و پرده برداری از مستند نقاش صدا، در مورد هنر دوبله عنوان کرد: برای نسل من علاقه به سینما از محلی آغاز گردید که هنر دوبله وجود داشت و برای ما حکم آب و درخت و هوا را داشت؛ یعنی مبحثی تماما عادی و بدیهی بود و برای همین،‌ گاهی از دیدن جمله دوبله به فارسی بر سر در سینماها تعجب می‌کردم.

گلمکانی به صدای فاخر تهامی اشاره نمود و عنوان کرد: به‌طور خاص، آن چیزی که در مورد ابوالحسن تهامی ارزش دارد، مطالبی هست که در نقد دوبله منتشر نمود، او سال‌ها به ما در مجله فیلم افتخار داد و در مورد دوبله مطلب درج کرد. او همچنین که صدای مطلوبی دارد، از دانش کلام بهره مند هست.

یادآور تاریخ سینما

مدیر شبکه مستند برخلاف تمام برنامه‌های تقدیر و تشکر نتوانست در مراسم تکریم ابوالحسن تهامی‌نژاد حضور دارا باشد و مدیر تولید این شبکه به نمایندگی از سلیم غفوری در این مراسم حرف عنوان کرد.

ابوالقاسم ناصری در مورد مدرس تهامی‌نژاد یادآور گردید: برای من و هم نسلانم، صدای ابوالحسن تهامی برابر با سینماست. ما سینما را با صدای وی شنیدیم.

قدردانی از یک دوست

ابوالحسن تهامی‌نژاد متولد ۱۳۱۷ علاوه بر دوبله در راستای ترجمه فیلم‌ و کتاب فعالیت دارد و داماد سیمین بهبهانی هست.

آذر مهاجر


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=77485

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.