تاریخ ارسال : ۲۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۲:۵۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

سلفی حقارت دون شأن نمایندگی شناخته نشد!

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از مشرق، ، روزنامه جوان درج کرد: انتشار خبر تبرئه نمایندگان سلفی بگیر روز مراسم تحلیف ریاست دولت دوازدهم دوباره هم سبب برافروخته تر شدن شعله خورده گیری از نحوه اداره مجلس شورای اسلامی شده هست.

 
سلفی بد، سلفی خوب

  از همین رو اعتراض گسترده رسانه ها و مردم به حمله نمایندگان موبایل به دست برای سلفی گرفتن با کمیسر سیاست خارجی اتحادیه اروپا قابل فهم بود. 
پایه تمام انتقادات بر این اساس استوار بود که سلفی گرفتن نه گناه هست و نه گناه اما مشی نمایندگان مجلس بعنوان عصاره فضائل ملت بیرون از شئون نظام جمهوری اسلامی بود.
   
اقدامی که مرزها را در نوردید

ای کاش با تک تک نمایندگان محترم حاضر در آن عکس سلفی، گفت و گو ای عمیق گرفته گردد.      علاوه بر این خبرگزاری ایرنا بعنوان رسانه رسمی دولت در نقد این ماجرا و با اشاره به معذرت خواهی بعضی نمایندگان درج کرد: هر چند امروز صبح یکی از نمایندگان از مشی روز گذشته خود در صحن مجلس شورای اسلامی معذرت خواهی کرده هست و احتمالاً در یکی دو روز آینده بقیهی از نمایندگان سلفی بگیر هم در این مورد بیان دیدگاه خواهند کرد، با این وجود عکس ها منتشر شده تیرهایی هست که از چله رها شده و در فراروی دید افکار عمومی در داخل و بیرون قرار گرفته هست و در این شرایط بعید به دیدگاه می آید معذرت خواهی بتواند آب رفته را به جوی بازگرداند.

ابعاد این اقدام نمایندگان حتی از مرزهای جمهوری اسلامی ایران فراتر رفت و بعضی از رسانه های بین المللی به نقد اقدام نمایندگان مجلس شورای اسلامی پرداختند و گاه به تمسخر آن پرداختند.    بعنوان نمونه روزنامه دیلی تلگراف در نقد این مشی درج کرد: عده ای از نمایندگان مجلس ایران به سبب مشی غیرحرفه ای و خلاف شأن نمایندگی مورد خورده گیری جای گرفتند. آ این اقدام نمایندگان مورد خورده گیری بسیاری از ایرانیان و علاوه بر این عده ای از نمایندگان مجلس جای گرفت.

روزنامه گاردین هم در این مورد در مقاله ای با اشاره به لزوم تعلیم تشریفات به نمایندگان مجلس شورای اسلامی درج کرد: گروهی از نمایندگان مجلس ایران به سبب مسابقه گذاشتن بر سر گرفتن سلفی با فدریکا موگرینی مورد خورده گیری جای گرفتند. طبیعی هست که مروری کوتاه بر این خبر ها نشان دهنده عمق قبح مشی نمایندگان هست. شاید گمان بر این بود که نخستین برخورد با نمایندگان خاطی از سوی خود مجلس شورای اسلامی انجام گردد، اما روز گذشته انتشار گفت و گو یکی از نمایندگان مجلس نمایش داد که وضعیت خراب تر از این سخن هاست.
   
سلفی بگیران تبرئه شدند

    سلفی بگیران تبرئه گردیدند انتظار این بود  که نخستین اقدام در این مورد لازم هست از سوی هیئت نظارت بر مشی نمایندگان صورت می قبول کرد. محمد جمالی سخنگوی هیئت نظارت بر نمایندگان خبر از مختومه شدن شکایت از نمایندگان سلفی بگیر خبر می دهد. مشکلی که دوباره نشان می دهد مجلس در مورد نظارت بر مشی خود نمایندگان دچار مشکلات جدی هست.    جمالی با اشاره به جلسه روز گذشته هیئت نظارت بر مشی نمایندگان  از تبرئه نمایندگانی که با موگرینی سلفی گرفته بودند، اطلاع داد و عنوان کرد که این مبحث خلاف شئون نمایندگی تشخیص داده نشد و پرونده مختومه هست.    محمدجواد جمالی در ادامه عنوان کرد وگوی خود با ایسنا در توضیح جلسه هیئت نظارت بر مشی نمایندگان، عنوان کرد: در این جلسه شکایت جمعی از مردم شیراز بر علیه نمایندگانی که با خانم موگرینی سلفی گرفته بودند مطرح و ارزیابی گردید.
   
ریاست مجلس در این بین چه کرده است

آ آیا نمایندگان مجلس برای رسیدگی به حرکات غیرعرفی بعضی همکاران خود که حتی به بیرون از مرزها کشیده شده لازم هست در انتظار شکایتی بیرون از مجلس شورای اسلامی باشند.

حتی اگر تعداد ای از مردم شیراز بر علیه این حرکت نمایندگان اقدامی نکرده بودند جا نداشت که خود هیئت نظارت بر نمایندگان ارزیابی این اقدام زشت و برخورد با متخلفان را در فرمان کار خود قرار می داد؟  بر فرض نمونه هیئت نظارت بر نمایندگان صرفا با شکایتی بیرون از مجموعه مجلس توان دارند به تخلف های همکارات خود رسیدگی کنند، آیا روا نبود که هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی و شخص ریاست مجلس بعنوان کلیدی ترین ناظر بر مشی نمایندگان و حافظ نظم نشست ها علنی مجلس با چنین اقدامی برخورد می کرد و به شخصه ماجرا را دنبال کنندهی می کرد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=78844

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.