تاریخ ارسال : ۱۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۳:۳۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

سلیمی: نفت، ام المصائب کشور شده

عضو هیئت رئیسه کمیسیون تعلیم با بیان اینکه هم حالا ۷۰ درصد از اقتصاد کشور، دولتی هست،‌ بیان کرد: اگر دولت اراده جدی برای استفاده کالاهای داخلی داشته باشد زیادی از مشکلات اقتصادی کشور قابل حل می باشد چراکه بخش قابل ملاحظه ای از استفاده کننده کالای موجود در کشور اعم از کالاهای تولید داخل و کالاهای وارداتی، خود دولت هست. در نتیجه یکی از وظیفه ها کلیدی مجلس در سال جاری سوق دادن دولت به سمت استفاده از تولیدات داخلی هست.

سلیمی دنبال کرد: البته مجموعه مجلس نیز از این قاعده مستثنی نیست و باید در استفاده از تولیدات داخلی الگوی دستگاه‌های دیگر نظام باشد.

وی علاوه بر این با اشاره به ضرورت اصلاح تعرفه واردات کالاهای بیگانه اظهار کرد: امروز می بینیم که کشورهایی چون آمریکا و چین که ادعای رهبری بازار آزاد اقتصادی را دارند،‌ برای پشتیبانی از اقتصاد کشورشان،‌ اقدام به افزایش تعرفه‌ واردات کالاهای بیگانه کرده‌اند که این مبحث نشان می‌دهد،‌ بازار آزاد اقتصادی تنها شعاری هست که کشورهای نیرومند برای نفوذ در بازار کشورهای در حال توسعه استفاده می‌کنند.

عضو کمیسیون تعلیم مجلس علاوه بر این یاد‌‌آور گردید: البته ترغیب مردم به استفاده از کالای داخلی به این مفهوم نیست که تولیدکنندگان ما توجهی به فرآورده ها خود نداشته باشند. در همین راستا نیز موسسات نظارتی کشور بویژه موسسه نرمال باید تولیدکنندگان داخلی را ترغیب به افزایش کیفیت تولیدات خود کنند.

سلیمی با بیان اینکه اگر بخواهیم تولید داخلی را جدی دریافت کنیم، باید سیاست اقتصادی متکی به نفت را با جدیت اصلاح کنیم. امروز نفت مبدل به ام المصائب کشور شده که وابستگی اقتصاد کشور به این سرمایه ملی انکار ناپذیر هست بنابراین باید این وابستگی را کم کنیم.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=94887

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.