تاریخ ارسال : ۲۵ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۱۰:۵۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

سم هایی مرگبار که در ساخت مهمترین داروها به کار می روند+عکس ها

سم‌های مرگبار که در ساخت مهم‌ترین و مفیدترین دارو‌ها به کار می‌رود+تصاویربه گزارش شلمچه نیوز به نقل از گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،،استفاده از سم های کشنده و قاتل برای معالجه مریضی ها بوده هست که تا امروز هم استفاده از آنان در پزشکی رایج شدن دارد. در این گزارش با چند سم کشنده که در تولید دوا از آنان استفاده‌ می گردد آشنا خواهیم گردید.
سم های کشنده که در تولید دوا کاربرد دارند

سم های کشنده که در تولید دوا کاربرد دارند در طول تاریخ پزشکان از مواد غیر معمول و نامتعارفی در جهت اغراض پزشکی استفاده نمود اندـ در این میان استفاده از سم های کشنده و قاتل برای معالجه مریضی ها بوده هست که تا امروز هم استفاده از آنان در پزشکی رایج شدن دارد. برای کسانی که از نارسایی قلبی رنج می برند امکان دارد دیگوکسین دارویی کمک کننده باشد.

گل انگشتانه

سم‌های مرگبار که در ساخت مهم‌ترین و مفیدترین دارو‌ها به کار می‌رود+تصاویر

‌ این دوا از گیاهی سمّی با اسم Foxglove مشتق شده هست.‌ ‌آرسنیک خود عنصری هست که موجب ابتلای اشخاص به سرطان می گردد و مشکلات متعددی را برای سلامتی به وجود می آورد, اما چنین چیزی بدان مفهوم نیست که نتوان در علم پزشکی از آن استفاده نمود.‌

آرسنیک

نکته ی جالب این هست که آرسنیک در ترکیب دارویی برای معالجه بعضی از انواع سرطان ها کاربرد دارد. در عصر ویکتوریا از آرسنیک برای معالجه مریضی سیفیلیس استفاده می گردید و امروزه به مقدار ناچیزی از آن برای معالجه حالت های نادر سرطان خون من جمله لوکمیا استفاده می گردد. این درخت یکی از معالجه های احتمالی مریضی سرطان هست که برگ ها، دانه ها و پوست آن بشدت سمی هست.

سرخدار انگلیسی

سم‌های مرگبار که در ساخت مهم‌ترین و مفیدترین دارو‌ها به کار می‌رود+تصاویر

موزه ی تاریخ طبیعی آمریکا گزارش داده که درخت سرخدار در بر دارنده سمومی هست که توان دارد از رشد و تکثیر بعضی از انواع سلولهای سرطانی جلوگیری کند و علاوه بر این مانع از بسته شدن عروق کرونر بعد از جراحی باز کردن آن باشد. هزاران حیوان بر روی زمین سمومی را با میزان درجه ی خطر متفاوتی تولید می کنند.

زهر و سمّ مارها

سم‌های مرگبار که در ساخت مهم‌ترین و مفیدترین دارو‌ها به کار می‌رود+تصاویر

یکی از پرخطر ترین انواع سم به مارها تعلّق دارد. بعضی از زهر مارها توان دارند مریضی هایی مثل بالا رفتن فشار خون, نارسایی قلبی, مشکلات کلیوی متاثر از مریضی دیابت و بسیار دیگر از مریضی ها را معالجه کنند. به علاوه سم یک نوع از سوسمار با اسم Gila Monster که زیست بوم آن در غرب ایالات متحده ی آمریکا و شمال غرب مکزیک خواهد بود هم در معالجه مریضی دیابت و ناتوانی تولید انسولین مورد استفاده قرار گرفته هست.

سم‌های مرگبار که در ساخت مهم‌ترین و مفیدترین دارو‌ها به کار می‌رود+تصاویر

مرجع:تابناک


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=95891

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.