تاریخ ارسال : ۰۱ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۱۰:۱۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

سنا به طرح توقف انتهاء پشتیبانی آمریکا از ائتلاف متجاوز سعودی بر علیه یمن رای نداد

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، مجلس سنای آمریکا، دیروز با طرح قانونی، که به پشتیبانی واشنگتن از عربستان سعودی در جنگ بر علیه یمن انتهاء می‌داد، مخالفت کرد.

براین اساس، اعضای مجلس سنای آمریکا در این جلسه در مورد طرح قانونی برای انتهاء دادن به پشتیبانی این کشور از ائتلاف سعودی در جنگ یمن، رایزنی کردند.

همزمان با جلسه سنای آمریکا برای رایزنی در مورد طرح مذکور، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری این کشور، در کاخ سفید میزبان «محمد بن‌سلمان» ولیعهد سعودی بود. اعضایی، که در مجلس سنا از این طرح پشتیبانی می‌کردند، وضعیت در یمن را «فاجعه‌ای انسانی» شرح کردند و عربستان سعودی مسئول این وخامت وضعیت قرائت کردند.

سناتور «برنی سندرز» از مهم‌ترین حامی های طرح قانون انتهاء دادن به پشتیبانی آمریکا از جنگ بر علیه یمن، در سخنانی، به کشته و آواره شدن میلیون‌ها غیرنظامی در این کشور جنگ‌زده و شیوع مریضی وبا و قحطی اشاره نمود و اظهار کرد: «این رخدادی که در یمن، امروز می‌افتد نتیجه جنگی هست که عربستان سعودی در آنجا به راه انداخته هست.»

گفت وگو در مورد این قطعنامه به هیچ‌وجه برای همزمانی با عزیمت ولیعهد عربستان به آمریکا زمان‌بندی نشده بود.»

»

»آمریکا از سال ۲۰۱۵ حمایت‌های اطلاعاتی، دیده‌بانی، سوخت‌رسانی و علاوه بر این حمایت‌های تدارکاتی از ائتلاف متجاوز سعودی بر علیه یمن می‌کند. اما سناتورهای آمریکایی من جمله حامی طرح مذکور، اهتمام دارند که مداخله نظامی آمریکا در جنگ یمن غیرقانونی هست و وزارت دفاع( پنتاگون) برای این کار از کنگره مجوز نگرفته هست.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=92728

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.