تاریخ ارسال : ۲۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۲:۴۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

سنگ‌اندازی آمریکا در برجام به ضرر خودشان تمام می‌شود

ولی داداشی نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اظهارات ضدایرانی دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا، گفت: اظهارات رئیس‌جمهور آمریکا بار دیگر عداوت و دشمنی دولتمردان این کشور با جمهوری اسلامی ایران را آشکارتر کرد.

وی با بیان اینکه اظهارات سخیف ترامپ تکرار مواضعی است که پیش‌تر نیز دولتمردان آمریکایی آنها را ابراز کرده‌اند، ادامه داد: ترامپ نشان داد همچنان دولتمردان آمریکایی تحت تاثیر لابی صهیونیستی در این کشور و دلارهای نفتی برخی کشورهای عربی مرتجع منطقه قرار دارند.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با اشاره به عدم تائید برجام از سوی ترامپ و ارجاع آن به کنگره برای تصمیم‌گیری درباره این موضوع، افزود: تاکنون مدیرکل آژانس بین‌المللی ۸ گزارش درباره نحوه اجرایی شدن برجام ارائه کرده که در تمامی آنها به پایندی ایران به تمامی توافقات انجام شده، اذعان داشته است.

نماینده مردم آستارا در مجلس با تاکید بر اینکه در برجام به هیچ یک از طرف امضاکننده توافق‌نامه اجازه بازبینی به آن داده نشده، اظهار داشت: تنها مرجع رسیدگی به انحرافات در برجام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی است که این آژانس نیز بارها بر پایبندی ایران به توافق صورت گرفته اذعان داشته است.

داداشی با تاکید بر اینکه ایران هرگز اجازه بازنگری در برجام را به هیچ کشوری نمی‌دهد، اضافه کرد: برجام توافقی بین‌المللی است و آمریکا نمی‌تواند یک‌طرفه از آن خارج شود.

وی با بیان اینکه سنگ‌اندازی آمریکایی‌ها در مسیر برجام به ضرر آنها تمام خواهد شد، گفت: اگر آمریکایی‌ها برجام را لغو کنند، قطعاً ایران نیز سناریوهایی برای مقابله با آن خواهد داشت.

نماینده مردم آستارا در مجلس با اشاره به حمایت دولتمردان رژیم صهیونیستی و برخی از سران کشورهای عرب مرتجع منطقه از تشدید فشارها بر ایران و اظهارات اخیر ترامپ، اظهار داشت: رژیم جعلی صهیونیستی همواره به دنبال ایجاد روزنه تنفسی برای خود هستند تا خود را از فضایی که دچار آن شده‌اند، نجات دهند.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس تصریح کرد: برخی از سران کشورهای عرب مرتجع منطقه نیز پس از شکست‌هایی که از جبهه مقاومت در سوریه و عراق متحمل شده‌اند به دنبال فضایی برای خروج از بحران‌های خود ساخته هستند که در همین فضا در کنار آمریکا قرار می‌گیرند و از اعمال فشارها بر ضد کشورمان حمایت می‌کنند.

نماینده مردم آستارا در مجلس با اشاره به موضع‌گیری حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان پس از اظهارات رئیس‌جمهور آمریکا، گفت: از رئیس‌جمهور برای اتخاذ موضع مناسب باید تشکر کرد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=70344

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.