تاریخ ارسال : ۲۵ مهر ۱۳۹۴ ساعت : ۱۶:۰۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

سنگ تمام روزنامه اصلاح طلب در دفاع از لاریجانی: او محبوب دلها شده!

روزنامه آفتاب یزد در گزارشی حمایت آمیز از اقدامات علی لاریجانی در مجلس نوشت:
حالا لاریجانی محبوب قلب خیلی‌ها شده است. مردمی که تاب تحمل تحریم‌ها را در بلندمدت، در خود نمی‌بینند و یا اینکه چشم اندازهای روشن آتی خویش و کشورشان را در اجرای برجام متصور شده‌اند، در انتظار رفتار مجلسیان بودند و حالا عملکرد علی لاریجانی در به ثمر نشاندن توافق، به خوبی به چشمشان آمده.
برجام، بهترین عرصه برای رییس فعلی مجلس بود تا خود را به عنوان یکی از منجیان به تحقق پیوستن توافق معرفی و حساب آرایش را در انتخابات مجلس دهم، پس انداز کند و البته دورخیزش برای ریاست آتی قوه مقننه به تضمین برسد. به همین خاطر است که شاید بتوان این میل به باقی ماندن بر سر قدرت را هم از دیگر دلایل اصرارهای علی لاریجانی در بحث برجام تعبیر کرد. البته اقدام لاریجانی را در طرح توافق می‌توان یک پولیتیک هوشمندانه در جهت تعامل هرچه بیشتر او با دولت و شخص حسن روحانی برای بده بستان‌های سیاسی روزهای آینده هم دانست. به هر روی دلیل چرایی عملکرد رییس مجلس هرچه باشد، نه می‌توان از منافع ملی که کار او برای کشور داشت گذشت و نه می‌شود از سودی که عملکرد او برای منافع شخصی اش به همراه دارد چشم پوشی کرد.
صادق زیبا کلام استاد دانشگاه هم درباره اینکه چرا لاریجانی اینچنین متعصبانه از طرح برجام دفاع کرد به آفتاب یزد گفت: “بدون تردید یکی از دلایل اقدام لاریجانی ملاحظات انتخابات و آینده سیاسی خودش بود او می‌دانست که دفاع از برجام بر میزان محبوبیت او خواهد افزود و بخش دیگر این دفاع تعاملی است که لاریجانی با دولت روحانی دارد چرا که اگر آن تلاش و تقلا از سوی او صورت نمی‌گرفت باید عملا می‌آمد و در صف مخالفین برجام خود را جا می‌داد.”

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=3310

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.