تاریخ ارسال : ۱۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۲۲:۱۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

سهل انگاری در تأمین سلامت مردم به هیچ وجه قابل قبول نیست

به گزارش شلمچه نیوز، سیدعلی اسد در جلسه کارگروه امنیت و سلامت غذایی در سالن اجتماعات فرمانداری بابلسر با بیان اینکه سلامت مردم از مهم ترین مقوله های مورد توجه کارگروه سلامت است،اظهار کرد: مسئله بهداشت و امنیت غذایی یکی از مسائل وشاخصه های مهم در هر جامعه است و رابطه تنگاتنگی با توسعه جامعه دارد.

وی خواستار بازدید مستمر کارشناسان بهداشت از مراکز مرتبط با سلامت مردم از جمله عرضه کنندگان مواد غذایی شد و افزود: سلامت مردم در اولویت نخست امور قرار دارد، لذا در این راه هرگونه کم کاری و سهل انگاری به هیچ وجه قابل قبول نیست.

 

فرماندار بابلسر با بیان اینکه فرهنگ سازی در پیشگیری از بیماریها موجب کاهش هزینه های سلامت می شود،گفت:اعتباراتی  که برای آموزش و پیشگیری از بیماری‌ها هزینه می‌شود، بسیار کمتر از اعتباراتی است که برای درمان صرف می‌شود.

اسد تصریح کرد: بهداشت و آموزش جزء لاینفک زندگی ما است و لذا باید برای افزیش بهداشت و سلامت تلاش همه جانبه صورت گیرد و در بحث آموزش قدرتمند و قوی وارد شویم.

رئیس شبکه بهداشت و درمان بابلسر با اشاره به ۲۴آبان روز جهانی دیابت اظهار کرد: توسط ۴۰ پزشک خانواده در سطح شهرستان هفت هزار و ۳۰۶بیمار دیابت بالای ۳۰ سال شناسایی شده است.

محسن نبی زاده با اشاره به اینکه پیشگیری مقدم بر درمان است،گفت: در حال حاضر یکی از بیماری های شایعه دنیا سکته است.

وی افزود: متاسفانه سالانه ۱۷میلیون نفر در دنیا دچار سکته مغزی و سالانه ۶٫۵میلیون نفر بر اثر این بیماری فوت می کنند .

نبی زاده با اعلام اینکه در هر دو ثانیه یک نفر دچار سکته مغزی و هر ۶ثانیه یک نفر در دنیا فوت می کند،عنوان کرد: ۹۰ درصد عوامل این بیماری قابل پیشگیری است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان بابلسر فشار خون بالا،عدم فعالیت بدنی،رژیم غذایی نامناسب،کلسترول بالا،چاقی،مصرف الکل و دخانیات و بیماری دیابت را از جمله عوامل سکته مغزی اعلام کرد ./ سامره عبدی/


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=73902

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.