تاریخ ارسال : ۲۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت : ۱۱:۴۴ 1 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

سهمیه دانشگاهی خانواده شهدا و ایثارگران به قوت خود باقی است

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار حوزه سیاسیون در فضای مجازی گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛”غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی”نماینده مردم شهرستان رشت و نایب رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی با انتشار پستی در صفحه اینستاگرامش از عدم حذف سهمیه ویژه خانواده شهدا و ایثارگرادن در دانشگاه ها خبر داد و افزود: ما به دنبال این بودیم که در احکام دائمی، این ماده آورده شود ولی از آنجا که در ماده ۷۰ احکام دائمی برنامه‌ها، قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران دائمی شده بود، دیگر نیازی نبود در جای دیگر نیز آورده شود.

جعفر آبادی نوشت:
“غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی درباره مصوبه روز گذشته مجلس درخصوص حذف سهمیه ۲۵ درصدی فرزندان شاهد و ایثارگران برای ورود به دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، بورسیه‌های تحصیلی داخل و خارج از کشور، فرصت‌های مطالعاتی و دوره‌های دکتری تخصصی از لایحه احکام دائمی برنامه‌ها گفت: ما به دنبال این بودیم که در احکام دائمی، این ماده آورده شود ولی از آنجا که در ماده ۷۰ احکام دائمی برنامه‌ها، قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران دائمی شده بود، دیگر نیازی نبود در جای دیگر نیز آورده شود.
 ایراد شورای نگهبان در همین باب و به درستی بود لذا مجلس هم در جلسه دیروز خود، رأی به حذف آن داد؛ چراکه به استدلال شورای نگهبان، یک قانون در دو جا تصویب نمی‌شود زیرا در ماده ۷۰ احکام دائمی برنامه‌ها ذکر شده بود.
 حذف سهمیه دانشگاهی خانواده‌های ایثارگران و شهدا از لایحه احکام دائمی برنامه‌ها از سوی مجلس به معنای حذف سهمیه این جامعه از ورود به دانشگاه نیست.
وی درمورد احتمال ایراد شورای نگهبان به دائمی شدن مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام از سوی مجلس گفت: شورای نگهبان چنین ایرادی نگرفته ضمن آنکه سابقه این کار هم وجود دارد؛ کمااینکه در لایحه تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت ۲ که مجلس در سال ۹۳ آن را تصویب کرد، چنین اتفاقی افتاده است.
در ماده ۷۰ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران مقرر شده وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و کلیه دانشگاه های دولتی و غیر دولتی و دستگاه های اجرایی مشمول ماده ۲ این قانون موظفند در اعطای سهمیه های ورود به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، بورس های تحصیلی داخل و خارج از کشور فرصت های مطالعاتی و دوره های دکترای تخصصی ۲۰ درصد از سهمیه را به همسر و فرزندان شاهد، جانبازان، آزادگان و همسر و فرزندان آزادگان و همسر و فرزندان جانبازان بالای ۲۵ درصد اختصاص دهند.
همچنین در ماده ۴۷ قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت آمده است: براساس ماده ۷۰ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و تبصره آن ۲۰ درصد سهمیه ورود به ۲۵ درصد افزایش می یابد و حدنصاب آخرین فرد پذیرفته شده برای وزارتخانه های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و علوم، تحقیقات و فناوری، ۷۰ درصد تعیین می شود.”


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=34598

 • ناشناس ۱۳۹۵-۰۹-۳۰ - ۲۳:۱۱ - پاسخ دادن

  این دروغه
  اسن سهمیه در کنکور دکتری ۹۶ هنوز هم وجود داشت.
  من ثبتنام کردم هنوز توی فرم ثبتنام بودش.
  چرا دروغ میگین که سهمیه حذف شده؟
  اگر سهمیه حذف شده بود توی فرم ثبت نام نمیومد.
  شاید فکر کنید که شاید دانشگاه ها بخوان از این طریق به ایثارگرانی که بعد پذیرفته میشن کمک کنن و این فرم فقط برای شناسایی این افراده. در جواب باید گفت در صورتی که این افراد قبول شوند پس از قبول شدن هم امکان شناسایی اونها وجود داره.
  پس این خبر فقط یک دروغ بزرگه که سهمیه حذف شده

 • دیدگاه شما

  معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.