تاریخ ارسال : ۲۴ فروردین ۱۳۹۵ ساعت : ۱۰:۰۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

سه دهک بالای جامعه از دریافت یارانه حذف شدند

خبرگزاری شبستان:مجلس در لایحه بودجه ۹۵ مصوب کرد سه دهک بالای جامعه از دریافت یارانه حذف شدند.

 به گزارش شلمچه نیوز، وکلای ملت در جلسه بعدازظهر سه‌شنبه ۲۴ فروردین و در بررسی بندهای درآمدی لایحه بودجه ۹۵ در تبصره ۱۴ مصوب کرده‌اند: سه دهک بالای جامعه که سی درصد جامعه و تعداد انها ۲۴ میلیون نفر است از دریافت یارانه حذف می‌شوند. منابع مالی حاصل از اصلاح قیمت کالاها و خدمات موضوع قانون مذکور تا مبلغ چهارصد و هشتاد هزار میلیارد (۴۸۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰) ریال است.

در بند الحاقی ۱مجلس دولت را موظف کرد در سال ۱۳۹۵ یارانه نقدی سرپرست خانوار اقشار زیر را حذف نماید:

۱- کلیه تجار و صاحبان مشاغل آزاد که درآمد سالانه آنها حداقل ۳۵۰ میلیون ریال باشد.

۲- نمایندگان مجلس شورای اسلامی، قضات و اعضای هیأت علمی دانشگاهها و مؤسسات آموزشی و پژوهشی دولتی و غیردولتی، پزشکان و دندانپزشکان

۳- کلیه کارکنان دولت و قوای سه‌گانه و شهرداریها و کلیه مؤسسات عمومی و مؤسسات عمومی غیردولتی و کلیه کارکنان نیروهای مسلح و بازنشستگان کشوری و لشکری و کلیه حقوق‌بگیران و مستمری‌بگیران مشمول تأمین اجتماعی و همه دریافت‌کنندگان حقوق و مستمری بخش دولتی و غیردولتی که دریافتی سالانه آنها بیش از ۳۵۰ میلیون ریال باشد.

۴- کلیه مدیران و اعضای هیأت مدیره و بازرسان شرکتهای دولتی و غیردولتی و وابسته به دولت و نهادهای عمومی غیردولتی و کلیه مدیران و اعضای هیأت مدیره و رؤسا و معاونان مناطق و شعب بانکها و بیمه ها و مؤسسات مالی و اعتباری و کلیه کارکنان اشخاص حقوقی دولتی و غیردولتی که دریافتی سالانه آنها بیش از ۳۵۰ میلیون ریال باشد.

۵- کلیه ایرانیان مقیم خارج کشور

۶- کلیه اشخاصی که در سه دهک بالای درآمدی کشور هستند و در موارد فوق ذکر نشده‌اند.

طبق بند الحاقی ۲  از ابتدای تیرماه ۱۳۹۵ پرداخت یارانه به اشخاص مشمول این تبصره تصرف در اموال عمومی بوده و جرم محسوب  می شود.

طبق بند الحاقی ۳  دریافت یارانه توسط افرادی که به موجب این تبصره استحقاق دریافت یارانه ندارند مستوجب جریمه نقدی به میزان دو برابر مبلغ دریافتی  می باشد.

شبستان


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=14680

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.