تاریخ ارسال : ۱۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۱۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

«سونی پیکچرز» دبه کرد

پس از چند فیلم سینمایی در این ژانر، حالا انیمیشن لیست مقدس روی پرده سینماها رفته و با توجه به کیفیت چشمگیرش، توانسته رضایت مخاطب های را جلب کند.««محمد امین همدانی» کارگردان انیمیشن «فهرست مقدس» به «صبح نو» عنوان کرد: ایده اولیه از سمت سرمایه گذار طرح شده بود. ما فیلمنامه را به صورت کلی بازنویسی و اهتمام کردیم حتی المقدور به فضای انیمیشن نزدیکش کنیم.  «سونی پیکچرز» دبه کرد 
داستانی جذاب
  کارگردان لیست مقدس در مورد داستان انیمیشن توضیح داد: داستان واقعه ی سرقت به اسم «هاران» را روایت می کند که از طریق سران ربیان اجیر می شود تا به شهر نجران آمده و کسی به اسم «فیمون» را بکشد که آیین نوکیش نصرانی را تبلیغ و ارائه می کند.

مشاوره ابراهیم حاتمی کیا
همدانی با اشاره به بهره گیری از سینماگرانی چون «ابراهیم حاتمی کیا» برای تولید این انیمیشن گفته بود: یک نکته بی مثلی به ابزار این پروژه در زندگانی ام اتفاق افتاد و آن حضور آقای ابراهیم حاتمی کیا بود.

ایده ای جسورانه
وی در مورد خصوصیت های فنی این پروژه عنوان کرد: یکی از خصوصیت های فنی ارزشمندی که در این پروژه مطرح بود، استفاده بهینه از موتور رندر آرنولد بود. آ آرنولد به ما دو خصوصیت ارزشمند می داد؛ اول استفاده از دیسپلیس(جزییات) فوری و دقیق و دوم آی پی آر فوری که به ما اذن نورپردازی مطلوب می داد.

ریسک بزرگی کردیم
کارگردان این انیمیشن با اشاره به طراحی کاراکترها دنبال کرد: من کم اطلاع به سرمایه گذار، پیشنهادی را به طراحان مطلوب کاراکترهایمان مطرح کردم و آنان بشدت تعجب کردند. وی دنبال کرد: بیننده کلیدی مان را نوجوان قرار دادیم به چه سبب که تجربه بصری بالای نوجوان، نیازمند اصول ارگانیک و فیزیکی هست، اما همان طور اغراق، هیجان و تخیل را دوست دارد. هنگامی روزی فرارسید که قرار بود گزارش پیشرفت پروژه را عرضه کنم، تاکنون چیزی از طراحی حیوانی نگفته بودم! از انجایی که چهار تا از کاراکترها را مدل سازی هم کرده بودیم.

تحقیق و پیشرفت وسیع
محمدامین همدانی در مورد رندر این انیمیشن گفته بود: دوستان فنی ما سال ها روی رندرمن کار کرده و الگوریتم هایش را مطلوب بلد بودند. من در انسی ۲۰۱۴ با نماینده پیکسار رندرمن گفت وگو کردم؛ جدید رندرمن آزاد شده بود و در نهایت تأیید کرد که آزاد شدن لایسنس رندرمن به سبب اقبال گسترده به آرنولد بوده هست. دوستان بر بر اساس مرسوم باور نمی کنند، زمان رندر مرسوم ما برای عکس ۲K در فضاهای مدیوم لانگ شات حتی درونی، بین ۲۰ تا ۳۰ دقیقه بود؛ با این جزییات و بدون فلیکر!

موسیقی ارکسترال
دوستان بر بر اساس مرسوم باور نمی کنند، زمان رندر مرسوم ما برای عکس ۲K در فضاهای مدیوم لانگ شات حتی درونی، بین ۲۰ تا ۳۰ دقیقه بود؛ با این جزییات و بدون فلیکر!کارگردان لیست مقدس در مورد بودجه، تعداد اعضای تیم تولید و بعضی جزییات دیگر این انیمیشن عنوان کرد: حدود ۱۰۰نفر به مدت ۱۸ماه بصورت جدی درگیر این پروژه بودند. بودجه تولید این کار درابتدا اکثر از ۴۰۰میلیون تومان بود، اما با اصلاحیه هایی که سرمایه گذار با توجه به کیفیت کار پذیرفت به حدود یک میلیارد رسید. موسیقی این انیمیشن از طریق بهزاد عبدی و بصورت ارکسترال در اوکراین ساخته گردید. مفتخریم که با لیست مقدس، یک قدم سینمای ایران را به جلو برده ایم.

لغو قرارداد توزیع بین المللی فیلم
به گزارش شلمچه نیوز به نقل از «صبح نو» عوامل پروژه برای توزیع این انیمیشن با کمپانی سونی پیکچرز وارد مذاکره گردیدند که این عنوان کرد وگوها منتج به تنظیم پیش قرارداد شد؛ ولی کمپانی پس از دیدن فیلم تام و دریافت پیام فیلم، قرارداد را کنسل کرد.

(Ghost in the Shell) (Ghost in the Shell) با بازی اسکارلت جوهانسون به فیلم موخر این تامین کننده کارگردانی روپرت سندرز هست.

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=78274

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.