تاریخ ارسال : ۲۵ مرداد ۱۳۹۵ ساعت : ۱۷:۰۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

سپاه حفاظت هواپیمایی با خون شهدا حفظ شد

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه سپاه حفاظت هواپیمایی با خون شهدا حفظ شد و یکی از کارهای بزرگ سپاه همین کار بود، گفت: قاطعیت و ابتکار امام و عملکرد خوب پاسداران ما باعث شد این خدمت حفظ شود.

به گزارش شلمچه نیوز، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، در جمع کارکنان سپاه حفاظت هواپیمایی و امنیت پرواز با تبریک میلاد ثامن الائمه امام علی بن موسی الرضا(ع) گفت: ملت ایران مفتخر است که میزبان یکی از فرزندان رسول خدا شد و دل خودش را فرش زیر قدم های حضرت رضا ساخت و ایشان هم در طول زندگی و بعد از شهادتشان یک رکن اساسی بقا، هویت و مذهب ایران بوده است. شاید اگر ایشان نبود، ایران تا کنون چند پاره شده بود. ما این روز را به حضرت ولی عصر(عج) و مقام معظم رهبری تبریک و تهنیت عرض می کنم و خوشحالم که امروز به دیدار شما بیایم. سازمان حفاظت فرودگاه ها و امنیت پرواز آبروی نظام را حفظ کرد. درابتدای دفاع مقدس هفته هایی بود که چند هواپیما از ایران ربوده می شد و تقریبا ضعف اداره کشور و حاکمیت ایران در دنیا تداعی می شد. هواپیماهای ما را به کشورهای دیگر می بردند.

 

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس گفت: تازه از جبهه به تهران آمده بودم که احمدآقا تماس گرفتند و گفتند که امام فرمان داده اند بچه های سپاه به فرودگاه ها بروند و هواپیمایی حق ندارد بدون پاسدار پرواز کند. این حکم برای برخی دوستان باورپذیر نبود. نخست وزیر ایران با بیت امام تماس گرفت که سپاه ریخته به فرودگاه ها، چه کنیم؟ احمد آقا گفت: فرمان امام است، همکاری کنید. تا آن موقع چهل پنجاه هواپیما را برده بودند و با استقرار سپاه، هواپیماربایی ها خنثی شد . یکسال بعد روزی خبر دادند که در آسمان اصفهان هواپیمایی را گروگان گرفته اند و دارند با سرنشینانش می برند به سوی بغداد  و پاسداران ما در دل آسمان با آنها درگیر شده و هواپیما را نشانده اند. وقتی به ملاقات گارد پرواز آن هواپیما آمدم  به من گفتند که آیه ی ٬٬ و ما رمیت ٬٬ را خواندیم و شلیک کردیم.

رضایی افزود: چندین بار منافقین تلاش کردند و موفق نشدند. این سپاه آبرویی شد برای نظام. یک بار امام از طریق حاج احمدآقا پرسیدند که در این هواپیماهای بزرگ چند پاسدار گذاشته‌اید؟ عرض کردم، همان دو پاسداری که در همه هواپیماها حضور دارند. امام فرموده بود آنجا سه پاسدار بگذارید.

وی افزود: اواخر جنگ نخست وزیر نامه داده بود که دیگر پاسدارها در هواپیماها نباشند و حفاظت را به نیروی انتظامی بسپارید. امام فرمودند که همچنان سپاهی ها باشند. این سپاه حفاظت هواپیمایی با خون شهدا حفظ شد و یکی از کارهای بزرگ سپاه همین کار بود. پیش از آن هر هواپیما که دزدیده می شد، دنیا با خبر می شد. خطوط هوایی را ناامن می کرد و خبرنگاران خارجی می رفتند و با ربایندگان مصاحبه و جوسازی می کردند. هر هفته ماجرا داشتیم. قاطعیت و ابتکار امام و عملکرد خوب پاسداران ما باعث شد این خدمت حفظ بشود.

رضایی به حمایت کشورهای غربی از تروریست ها و ربایندگان هواپیماها اشاره کرد و گفت: کسانی که هواپیماهای ایران را می ربودند را تحویل نمی دادند و مصاحبه می گرفتند رسانه های غربی و هیچ وقت این عمل غیر انسانی را محکوم نمی کردند. از صدام هم حمایت می کردند. طالبان، القاعده و تکفیری ها هم همین طور. دعوای ما با آنها بر سر چیست؟ چرا از این خصومت دست نمی کشند؟ مساله مهمی است که این دعوا را ادامه می دهند. مساله فلسطین هم همین طور است. اروپایی ها و آمریکایی ها برای آزادی فلسطین گامی بر نمی دارند. رویداد انقلاب اسلامی، موجب رویدادهای دیگری مانند انتفاضه و بیداری اسلامی شده است.

رضایی افزود: غرب از گفت‌وگو با اسلام فرار می کند. اگر هر دو طرف حرفشان را می زدند و افکار عمومی قضاوت می کرد، نیازی به لشگر کشی آنها نمی شد . اما ما حرف می زنیم، در مقابل، آنها با بمب و انفجار جواب ما را می دهند. ما پیشرفت علمی می کنیم، آنها محاصره اقتصادی می کنند. آنها در جواب ارزش های انسانی ما، ناامنی و وابستگی و هنجارهای غربی را توسعه می دهند. مرزها را به هم می ریزند. به امثال هجوم عربستان و کودک کشی صهیونیسم می گویند دفاع از حقوق بشر! آنها از دین اسلام می ترسند. می خواهند در خانه مسلمانان جنگ راه بیندازند. ارتش لیبی، سوریه، یمن و عراق را متلاشی کردند. ارتش ترکیه را با کودتا ضعیف کردند و ارتش مصر را روبروی ملتشان قرار داده اند. معلوم است این توطئه از کجا نشات می گیرد. تکفیری و داعش پرچم کمک به اسرائیل و آمریکاست».


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=22811

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.