تاریخ ارسال : ۰۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۱:۲۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

سپاه خوزستان ۱۲ دهاتی زلزله زده کرمانشاه را بازسازی می کند

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از اهواز، امام خمینی(ره) بسیج را تجلی وحدت و اتحاد آحاد مردم می‌دانستند و متذکر می‌شدند که هدف تمام امامان معصوم احداث وحدت و اتحاد در میان ملت مسلمان بوده و فرموده‌اند «ائمه ما با همان دید الهی که داشتند، می‌خواستند که این ملت‌ها را با هم بسیج کنند از راه‌های متفاوت، اینها را یکپارچه کنند تا لطمه پذیر نباشند»

همچنین رهبر کبیر انقلاب اسلامی، از بسیج به ‌عنوان طریقه دفاع از کیان انقلاب و اسلام یاد می‌کرده‌اند و فرموده‌اند «اگر دفاع بر تمام واجب گردید، مقدمات دفاع هم ضروری هست عمل شود؛ این‌طور نیست که واجب باشد بر ما که دفاع کنیم و ندانیم چه جور دفاع کنیم؛ ارتش بیست میلیونی (بسیج) فرمول دفاع تمام جانبه از انقلاب اسلامی است».

سرهنگ میر عبدالرضا حاجتی، معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت ولیعصر(عج) در جلسهی با مجموعه خبرگزاری تسنیم در خوزستان به مباحث متفاوت مربوط با بسیج پرداخت که در ادامه نخست نکات ارزشمند و پس از آن تفضیل تمام این گفت‌گوی صمیمی را می‌خوانید.

* سربازان گوش به ولایت امام خامنه‌ای پرچم داعش را به پایین کشیدند

*بیش از ۱۵۰ الی ۲۰۰ کانکس ۶ متری به منطقه های زلزله‌زده ارسال می‌شود

*فرزندان انقلاب توانسته‌اند صنعت تکنولوژی انرژی هسته‌ای را جایی سازی کنند

* معادلات پوسیده و پوشالی ابرقدرتی که حاکمیتش طبق بمب اتم هست را به هم ریخته‌ایم

*کانون فوق آشفتگیی ریزگردها در خوزستان حالا اکثر از ۶۰ درصد پوشش گیاهی دارد

*خبرگزاری تسنیم را خبرگزاری صاف، پاک و بسیجی‌وار می‌دانم

*خبرگزاری تسنیم را خبرگزاری صاف، پاک و بسیجی‌وار می‌دانمتسنیم: درکنار تبریک هفته بسیج و خسته نباشید به سبب تعدد برنامه‌ها، پیش از شروع سوال‌ها، در بهار آزادی و باخت داعش یادی می‌کنیم از شهدای گرامی مدافع حرم و اگر شما نیز در این زمینه صحبتی دارید، بفرمایید.

سرهنگ حاجتی:

تسنیم: با این شرطها می‌توانیم بگوئیم، داعش تمام؟!

سرهنگ حاجتی:

تسنیم: نیروهای بسیج در اکتساب این برتری بزرگ و باخت داعش نقش به سزا و حائز ارزشی داشته‌اند حالا نیز در کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان کرمانشاه برخواسته؛ ماهیت بسیج طبق چیست؟  

سرهنگ حاجتی:

تسنیم: به زلزله کرمانشاه اشاره کردید، ما و به احتمال زیاد خوانندگان این گفت و گو مایل هستیم از اموری سپاه در این زمینه زیادتر بدانیم.

سرهنگ حاجتی: سپاه شعار نمی‌دهد مرد عمل هست از این رو سپاه خوزستان نیز برای مساعدت به مردم زلزله‌زده کرمانشاه ۴۸ تریلی حامل اقلام مورد احتیاج ارسال کرده هست علاوه بر این اکثر از ۱۵۰ الی ۲۰۰ کانکس ۶ متری نیز برای این مردم گرامی ارسال خواهد گردید.

همه مردم کرمانشاه از اهل تسنن و شیعه هم‌وطنان گرامی ما می باشند از این رو سپاه خوزستان تقبل کرده ۱۲ دهات را بازسازی کند. قرارگاه سپاه خوزستان در کرمانشاه شکل گرفته شده و با بررسی‌هایی که در آینده نزدیک انجام خواهد گردید نیروهای مساعدتی زیادتری اعزام می‌شود.

تسنیم: ۳۹ سال از شکل‌گیری بسیج می‌گذرد امروزه بسیجیان در چه زمینه‌هایی فعالیت می‌کنند؟

سرهنگ حاجتی: بسیاری از پیشرفت‌ها در کشور را مدیون این فرزندان هستیم و به جد می‌توان اظهار کرد اندیشه بسیجی، اندیشهی بزرگ هست.

تسنیم: بسیج منحصرا مختص ایران هست و  به ایران ختم می‌شود؟

سرهنگ حاجتی:ما در بسیج نمی‌خواهیم منحصرا به تفکر ایران باشیم و اگر به منطقه ببینیم می‌بینیم که بسیج مردم سوریه با حضور ادیان متفاوتی من جمله مسیحیان و اهل تسنن و شیعه نیز شکل گرفته هست.

همچنین در عراق نیز به شکل‌گیری بسیج از جانب مردم و یا در شکل گیری انصارالله یمن می‌توان دقت کرد. حزب‌الله که تشکلی بسیجی هست نماد نیرومند لبنان هست.

تسنیم: چه چیزی زمینه این تمام دگرگونی ارزشمند و بنیادی در جهان به ابزار بسیجیان شده است؟

سرهنگ حاجتی: افتخار می‌کنیم که امروزه بسیج ما بسیج جهانی و بین‌المللی هست و این مبحث را مقام معظم رهبری نیز در بیاناتشان فرموده‌اند. این دگرگونی بنیادی در منطقه به جهت اندیشه نابی هست که مقام معظم رهبری پیش روی جوانان بسیجی و این کشور گذاشت.

تسنیم: توان بسیج را به تا چه اندازه می‌سنجید؟

سرهنگ حاجتی:

تسنیم: همان طور که می‌دانید چند سالی هست که مردم خوزستان اکثر از پیش با پدیده ریزگردها رو به رو می باشند در دستاورد سپاه همان طور به اعمال طرح بیایان‌زدایی ادامه خواهد داد؟

سرهنگ حاجتی:آ

تسنیم: در انتهاء به با اهمیت ترین برنامه‌های بسیج نیز اشاره‌ای کنید.

سرهنگ حاجتی: در روز یکشنبه ۵ آذر ارائه قدرت بسیجیان را داریم که ۳۰ الی ۳۵ هزار بسیجی در سطح استان خوزستان در این همایش شرکت خواهند داشت. به طور کلی در هفته بسیج اکثر از هزار و ۳۰۰ برنامه برگزار گردید و می‌شود.

..

سرهنگ حاجتی:خبرگزاری تسنیم

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، امام خمینی(ره) معتقد بودند که اندیشه بسیجی ضروری هست به طور مستمر در جامعه زنده باشد، چون آثاری که بر این واقعیت ناب مترتب هست، برای همواره نظام و انقلاب را بیمه خواهد کرد وی می‌فرمایند «اگر بر کشوری نوای دلنشین اندیشه بسیجی طنین‌انداز گردید، چشم طمع دشمنان و جهان‌خواران از آن دور خواهد گردید والا هر لحظه ضروری هست در انتظار سانحه ماند، بسیج ضروری هست مانند سابق و با قدرت و اطمینان‌خاطر به‌کار خود ادامه دهد» 

خبرگزاری تسنیم را یکی از خبرگزاری‌های پاک می‌دانیم؛ خبرگزاری که با تمام وجود به دنبال حقایق و فرامین مقام معظم رهبری هست از این جهت خرسند گردیدم که در کنار شما جای گرفتم و نیز این برتری بزرگ بدست آمده از باخت داعش را به مجموعه خبرنگاران و مدیران خبرگزاری صاف، پاک و بسیجی‌وار تسنیم تبریک می‌گویم.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=76318

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.