تاریخ ارسال : ۲۸ شهریور ۱۳۹۵ ساعت : ۰۰:۵۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

سپاه در برابر واگذاری انقلاب به نامحرمان‌ سکوت نمی‌کند

‌ فرماندهان و مسئولان نهادی که براساس قانون اساسی نگهبانی از انقلاب به آن واگذار شده است، در موعد سالانه گرد هم جمع شدند تا به بررسی مهم‌ترین مسائل روز کشور بپردازند.

به گزارش شلمچه نیوز، اتفاقات فراوانی که در حوزه داخلی و بین‌المللی و همچنین بحث‌های مرتبط با پذیرش توصیه‌نامه گروه اقدام مالی روی داده است، سبب شد تا نگاه‌ها هرچه بیشتر از گذشته به این همایش جلب شود.
نگاه کلی به اظهار نظرها و سخنرانی شخصیت‌هایی که در گردهمایی سالانه فرماندهان سپاه حضور یافته‌اند، به خوبی نشان‌دهنده این مطلب است که این نهاد انقلابی همچنان دفاع از بنیادهای انقلاب را وظیفه خود می‌داند و در برابر هر انحرافی به شدت خواهد ایستاد؛ انحرافی چه در پذیرش یک پروتکل باشد و چه در حوزه اقتصاد تا سبب شود استقلال کشور تضعیف و زمینه برای نفوذ دشمن فراهم شود.

گرفتار بازی احزاب نمی‌شویم
به گزارش فارس، سردار سرلشکر محمد باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در این همایش با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درباره انقلابی بودن، انقلابی فکر کردن و انقلابی زیستن گفت: جهاد کبیر امری الهی است و به معنای استحکام قدرت نظام اسلامی و انقلابی ماندن است.

images

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح افزود: انقلابی بودن از نگاه مقام معظم رهبری، یعنی به مبانی و ارزش‌های انقلابی پایبند باشیم، استقامت داشته باشیم و جا خالی نکنیم.
باقری با اشاره به اقتدار نظام اسلامی که در پی پیروزی‌های گسترده به خصوص در عراق و سوریه شکل گرفته است، تأکید کرد: این اقتدار مانع دشمن در تهاجم مستقیم و کلاسیک به ایران اسلامی شده است و دشمنان اکنون به این نتیجه رسیده‌اند که مقابله مستقیم با انقلاب اسلامی بسیار پرهزینه‌تر از منافع آن است و این بازدارندگی به برکت نظام اسلامی است.
وی گفت: دشمن اکنون در قالب جنگ نرم و عملیات تأثیر محدود تلاش دارد بدون خونریزی ایران اسلامی را شکست دهد، همانند اقدامی که امریکا در عراق صورت داد و ارتش عراق در دوران صدام را پیش از لشکرکشی به عراق به زانو درآورد.   رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به تلاش‌های دشمن در شکل دادن سؤالاتی در ذهن مردم به خصوص جوانان اشاره کرد و افزود: دشمن می‌کوشد در ذهن مردم، سؤالاتی نظیر آیا دوران انقلاب اسلامی تمام نشده یا آیا زمان مقابله با استکبار تمام نشده است؟ به نوعی این جنگ نرم را عملیاتی کند.

باقری، یکی دیگر از شاخصه‌های انقلابی بودن را هدف‌گیری آرمان‌های انقلاب اسلامی دانست و گفت: براساس این هدف‌گیری و با عنایات مقام معظم رهبری چشم‌انداز ۲۰ ساله انقلاب اسلامی که در آن رسیدن به جایگاه اول منطقه غرب آسیا در نظر گرفته شده، تدوین و اجرایی شده است، در این شاخص داشتن همت برای رسیدن به هدف، پایبندی به استقلال سیاسی، اقتصادی و فرهنگی برای ملت بزرگ ایران بسیار ضروری است.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: در معاملات بین‌المللی باید توجه بسیار شود تا استقلال ما زیر سؤال نرود و در این زمینه در مسئله FATF این سؤال مطرح است که پذیرش این معاهده استقلال ما را دربر می‌گیرد یا خیر؟
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با تأکید بر ضرورت دشمن‌شناسی افزود: دشمن ممکن است در میز مذاکره دست دوستی به سوی ما دراز کند، اما دشمنی دشمنان ادامه پیدا خواهد کرد.

باقری گفت: در این راه و برای مقابله با دشمنان اشراف اطلاعاتی، پیگیری اقدامات و سیاست‌های دشمنان ضروری است. دشمن ممکن است افرادی را در قالب دوست برای نفوذ اعزام کند.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، دومین اقدام لازم در جهاد کبیر را حرکت با اخلاص و نیت صحیح دانست و گفت: ما صرفاً در مسیر امام و رهبری باید حرکت کنیم و در این مسیر با تربیت نیروهای انقلابی گرفتار بازی احزاب نشویم.
باقری، سومین اقدام ضروری در راستای جهاد کبیر را پایبندی به اهداف انقلاب دانست و افزود: سپاه از جمله نهادهایی است که علاقه‌مندی سازمانی و نهادی خود را بر منافع ملی ترجیح نمی‌دهد. سپاه در برابر واگذاری انقلاب به نامحرمان و نااهلان سکوت نمی‌کند، سپاه دچار سکون و سکوت نخواهد شد و این آسیب نباید به این سازمان وارد شود.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح چهارمین اقدام ضروری در اجرای جهاد کبیر را تردید نکردن در مقابل دشمن دانست و افزود: سپاه در مقابل دشمن تردید نمی‌کند و بیشترین نقش را در بازدارندگی، امنیت و سالم ماندن فرهنگ داشته و بیشترین نقش را در این مسئولیت پذیرفته است.

باقری گفت: سپاه به دشمن اعتماد نمی‌کند و تجربه برجام نشان داد که حتی در یک مورد خاص هم که با دشمن مذاکره کردیم، امریکایی‌ها حقوق ما را محترم ندانستند و نشان دادند که قابل اعتماد نیستند. وی تأکید کرد: سپاه مذاکره با دشمن را نمی‌پذیرد، تلقی دشمن به خصوص امریکا از مذاکره کوتاه آمدن طرف مقابل و تحمیل خواسته‌های آنهاست. این نوع مذاکره قابل تحمل نیست و سپاه آن را نمی‌پذیرد، سپاه هوشیار است و فریب نمی‌خورد.  رئیس ستاد کل نیروهای مسلح پنجمین اقدام برای رسیدن به جهاد کبیر را تلاش سپاه برای ارتقای داخلی دانست و افزود: در عرصه‌های مختلفی از جمله اقتصاد مقاومتی سپاه پیشتاز است و با اینکه این نیرو بودجه‌ای خاص برای محرومیت‌زدایی ندارد، اما در این راستا پیشقدم است.
باقری گفت: سپاه اکنون برای استحکام امنیت ملی در جبهه نخست قرار دارد و بر همین اساس نیز هم اکنون تعداد قابل توجهی از هموطنان اهل سنت در نیروی سپاه مشغول فعالیت هستند.
وی افزود: تلاش برای قدرت افزایی و استحکام درونی سپاه ششمین نیاز این نیرو در جهاد کبیر است که نیازمند قدرتمند شدن هر روز است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: در چارچوب افزایش توان موشکی و توان بسیج اقدامات بزرگی در سال‌های اخیر صورت گرفته، اما هنوز نیازمند حرکت جدی در این زمینه هستیم.
باقری افزود: سپاه ما انسان‌محور است و تجهیزات و پول در آن محوریت ندارد، باید برای نیرو در سپاه بیشترین دقت را صورت داد و در چارچوب آمادگی و ارتقای آن مراقبت ویژه‌ای کرد. وی تأکید کرد: تلاش برای عمق‌بخشی خارجی به انقلاب اسلامی محور هفتم اجرای جهاد کبیر است که سپاه در چارچوب آن باید حفظ شود و ارتقای محور مقاومت و حمایت از ملت‌های مظلوم را همچنان در دستور خود قرار دهد.

عده‌ای کلید گره‌های اقتصادی را نزد طاغوت می‌بینند
آیت‌الله آملی‌لاریجانی، رئیس دستگاه قضا نیز در این همایش گفت: منطق قرآن ایستادگی در برابر کفار است، امروز جبهه استکبار در مقابل جبهه توحیدی قرار گرفته و امریکا مصداق آن است. وی افزود: عقلانیت ابزاری یکی از آموزه‌های تجدد است که لازمه آن مصرف و اسراف است، اما منطق قرآن چیز دیگری است. وی با اشاره به آموزه‌های مدرنیته افزود: ترویج فردگرایی لیبرالی که در آن انسان خودش ارزش‌ها را خلق می‌کند یکی از آموزش‌های مدرنیته است.
وی تصریح کرد: تبعیت نکردن از استکبار این نیست که با آنها مراوده نداشته باشیم، بلکه هنگامی‌که نماینده جمهوری اسلامی پای میزه مذاکره می‌نشیند باید حواسش جمع باشد و هویت دینی و قرآنی را در نظر بگیرد.

وی افزود: مسئولان جمهوری اسلامی، فرماندهان سپاه و همه مردم باید به قرآن باور داشته باشند و به آن عمل کنند. رئیس قوه قضائیه گفت: عده‌ای کلید گره‌های اقتصادی را نزد طاغوت می‌بینند، با آنکه مقام معظم رهبری بارها تأکید می‌کنند که به منابع داخلی تکیه کنید. وی افزود: ایشان مذاکره را ممنوع ندانستند، اما به مسئولان توصیه کردند نگاهتان به توان داخلی باشد اما آیا مسئولان اینگونه می‌اندیشند؟ رئیس دستگاه قضا با بیان اینکه مشکل، رجوع نکردن به قرآن است، گفت: ما در این کشور کسانی را داریم که علناً حکومت دینی را نفی می‌کنند، اما در انتخابات نیز ثبت‌نام می‌کنند. اینها قانون اساسی را قبول ندارند زیرا در قانون اساسی بر اصول توحید، عدل و امامت تأکید شده است. وی افزود: شورای نگهبان باید خیلی حواسش جمع باشد که اصول قانون اساسی پیاده شود تا عده‌ای برای رسیدن به قدرت به ملت دروغ نگویند.

مجبوریم استخوان‌های دشمنان را بشکنیم
همچنین، سردار حسین سلامی، جانشین فرمانده کل سپاه نیز در این همایش اظهار داشت: دشمنان در نفوذ خود تلاش می‌کنند عقلانیت معنوی و انقلابی را به عقلانیت محاسباتی و مادی تبدیل کنند تا جریان سازش در کشورمان برقرار شود. وی افزود: در بعد فرهنگی آنها در پی محو فرهنگ اسلام تحت عنوان جهانی شدن هستند و می‌خواهند ارزش‌های خود را جایگزین ارزش‌های اسلامی کنند. جنگ حق و باطل چه به‌صورت مستقیم و چه به‌صورت نیابتی ادامه دارد و دشمنان در پی راهبرد نفوذ هستند.
جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به جریان‌سازی دشمنان انقلاب گفت: دشمنان تلاش می‌کنند، هویت اسلامی جوانان را با هویت غربی مبتنی بر هرج و مرج و پریشانی تغییر دهند و این یک جنگ واقعی است، جنگی دارای برنامه، راهبرد و فرماندهی است.
سلامی تأکید کرد: آنها به دنبال تغییر سبک زندگی، تغییر روحیه جهادی اسلامی و انقلابی ما هستند و این رویکرد ما را مجبور به پیروزی می‌کند و ما مجبوریم که استخوان‌های دشمنان را بشکنیم.  جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به پیروزی‌های جهان اسلام در دنیای امروز گفت: حقیقت بزرگی در عالم ظهور کرده و آن حاکمیت اسلام است و اکنون اسلام به عنوان قدرت بزرگی ظهور کرده است که یکی از اضلاع اصلی هندسه قدرت در جهان به شمار می‌رود.
وی تأکید کرد: دشمن در حال عقب‌نشینی در جهان اسلام است چراکه منطق آنان شکست خورده و اسلام بر پایه کرامت انسانی صفحات تاریک روح و جان بشر را روشن کرده است.
سردار سلامی افزود: اسلام پرچمدار بیداری انسانی در سراسر جهان است که تمرکز و توان دشمن را به هم ریخته است. انقلاب اسلامی اکنون به واقعیت انکارناپذیر تبدیل شده و استکبار دریافته است که پیام انقلاب فراگیر شده و جغرافیا نمی‌شناسد.

جانشین فرمانده کل سپاه افزود: استکبار آرزوهای خویش را بر باد رفته می‌بیند و در این روند شکست خورده. واکنش استکبار از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون جنگ بوده است؛ جنگی وسیع و منحصر به فرد.  سلامی گفت: ما در معرض یک نبرد بزرگ قرار گرفته‌ایم، با آن رشد یافتیم و در مسیر آن بوده‌ایم. این جنگ همه‌جانبه است و استکبار با همه وجود تلاش داشته تا به ما ضربه بزند، اما موفق نبوده و ما به تجربیات بزرگی دست یافته‌ایم. وی افزود: این جنگ تمام‌عیار است، دشمن تلاش دارد با جنگ خود به تضعیف ملت‌ها، دولت‌ها و کشورها  بپردازد و بر جهان اسلام سلطه پیدا کند و با ورود به قلب اسلام سلطه خود را بر آن تحکیم کند و بر آن حاکم شود.

می‌خواهند الگوی برجام را به سایر حوزه‌ها تعمیم دهند
حجت‌الاسلام والمسلمین علی سعیدی، نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در این نشست با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) پیرامون جهاد کبیر و ایستادگی و مقاومت و عدم تبعیت از دشمن گفت: اطاعت نکردن از دشمن می‌تواند در میدان سیاست، اقتصاد و فرهنگ باشد.
وی افزود: ما با سه نوع جهاد روبه‌رو هستیم؛ جهاد اکبر یا همان جهاد با نفس، جهاد اصغر یا همان جهاد مسلحانه با دشمنان، جهادی است که به آن جنگ سخت نیز اطلاق می‌شود. جهادکبیر یا همان جهاد فرهنگی و تبلیغی علیه هجمه همه‌جانبه فرهنگی دشمن.
نماینده ولی‌فقیه در سپاه در تشریح ابعاد جهاد فرهنگی گفت: این نوع جهاد دو بعد ایجابی و سلبی دارد که مقابله با الگوهای رفتاری مورد نظر دشمن در حوزه‌های اعتقادی، اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، هنری و جهادی را شامل می‌شود.
سعیدی، جهاد کبیر در عرصه سیاسی را عدم اطاعت و تبعیت از دشمن در عرصه سیاسی دانست و تأکید کرد: ما باید مراقب نفوذ دشمن در عرصه‌های مختلف به ویژه حوزه مناسبات سیاسی باشیم که امروز با طرح مذاکرات هسته‌ای شرایط ویژه‌ای پیدا کرده و برخی از افراد و جریان‌های سیاسی با صحنه‌آرایی تمایل دارند، آن را به عنوان الگویی موفق به سایر حوزه‌ها نیز تعمیم بدهند.

سعیدی در تشریح جهاد کبیر در عرصه اقتصادی گفت: شناسایی و تعیین فعالیت‌های اقتصادی مادر و دارای اولویت و برنامه‌ریزی برای سرمایه‌گذاری و تمرکز در آن حوزه‌ها گام اول جهاد کبیر به شمار می‌رود. در این گام باید استراتژی پیشرفت صنعت کشاورزی کشور مبتنی بر الگوی ایرانی ـ اسلامی نگارش شود و برای اجرا به دولت ابلاغ گردد.
نماینده ولی‌فقیه در سپاه در بخش دیگری از سخنان خود به الزامات و ویژگی‌های جهاد کبیر اشاره کرد و گفت: تبیین، روشنگری و بصیرت افزایی نسبت به اعماق دو جبهه حق و باطل، فهم هوشمندانه و خدمت خالصانه برای خدا، پاسداری از روحیه انقلابی‌گری و زمینه‌سازی برای فراگیری آن، فهم جبهه‌بندی‌ها و جایگاه راهبردی انقلاب و حساسیت در برابر دشمن از جمله الزامات و ویژگی‌های جهاد کبیر است.  وی در پایان با بیان اینکه تلاش دشمن در عرصه جنگ نرم، زمینه‌سازی برای تهی شدن نظام از عناصر قدرت است، گفت: همانگونه که مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) فرمودند: می‌خواهند کاری کنند که نظام اسلامی از عناصری که در درون او است و مایه‌ اقتدار او است، تهی و خالی بشود. وقتی ضعیف شد، وقتی عناصر قدرت در او نبود، وقتی اقتدار نبود، دیگر از بین بردنش و کشاندنش به این سمت و به آن سمت، کار مشکلی برای ابرقدرت‌ها نخواهد بود، می‌خواهند او را وادار به تبعیت کنند.

پیشتازی سپاه در تبیین مفهوم جهاد کبیر
سخنران عصر روز گذشته اجلاس فرماندهان  و مسئولان سپاه، سردار سرلشکر جعفری بود.
سردار جعفری طی سخنانی در این مراسم گفت: در شرایطی که خطر اثرگذاری توطئه‌های چندین ساله دشمن در برابر انقلاب اسلامی بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود، آحاد پاسداران رسالت تبیین جهاد کبیر را برعهده دارند.
‌ فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی‌ به تبیین و تشریح جهاد کبیر پرداخت و با بیان اینکه از منظر مقام معظم رهبری ایستادگی و مقاومت و عدم تبعیت از دشمن مفهوم جهاد کبیر به شمار می‌رود، اظهار کرد: معظم‌له عدم تبعیت از دشمن در میدان‌های مختلف سیاست، اقتصاد و فرهنگ را معنای جهاد کبیر عنوان می‌کند.

۱۲۵۴۵۶۲

وی با اشاره به چرایی طرح موضوع جهاد کبیر از سوی رهبر معظم انقلاب در این مقطع زمانی تصریح کرد: کامل، یکپارچه و جامع شدن فشارها و توطئه‌های دشمنان در ابعاد و حوزه‌های مختلف، نزدیک‌تر شدن دشمن به ما بیش از هر زمان دیگر و امکان ایجاد تزلزل در عزم و اراده و ایستادگی برابر دشمن از جمله مواردی است که موجب طرح موضوع جهاد کبیر پس از پرداختن به موضوع نفوذ توسط معظم‌له شده است.

سرلشکر جعفری علت طرح موضوع جهاد کبیر در جمع پاسداران را مطالبه فرماندهی معظم کل قوا از سپاه نسبت به تبیین دقیق و به‌روز شده این مهم عنوان و تصریح کرد: در شرایطی که خطر اثرگذاری توطئه‌های چندین ساله دشمن برابر انقلاب اسلامی بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود، آحاد پاسداران رسالت تبیین جهاد کبیر را برعهده دارند. سرلشکر جعفری درادامه تعمیق معنویت را از اولویت‌ها‌ و جهت‌گیری‌های اصلی سازمان سپاه دانست و تصریح کرد: ساخت یک سپاه معنوی و انقلابی به منظور یاری رساندن به پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی از انتظارات فرماندهی معظم کل قوا از سپاه می‌باشد و ما با عمل مجاهدانه باید تمام تلاش خود را در این زمینه به‌کار گیریم. فرمانده کل سپاه در پایان با اشاره به اهمیت فریضه امر به معروف و نهی از منکر گفت: احیای امر به معروف و نهی از منکر از جمله مواردی است که سپاه با جدیت دنبال می‌کند و بر همه فرماندهان و مسئولان واجب است که زمینه تحقق و احیای این واجب فراموش شده را فراهم کنند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=25313

برچسب ها:
, , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.