تاریخ ارسال : ۱۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۷:۱۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

سکوت خانم بازیگر شکست/افشاگری ارتباط ها در سینمای ایران

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از افکارنیوز،

لیلا بوشهری بازیگر سینما و تلویزیون در مصاحبه ای از بعضی رخدادهای سینما پرده برداشت. بوشهری در این صحبت می‌گوید: اصل مبحث را مکررا بیان کردم که خانم‌هایی که ازدواج بوشهری در این صحبت می‌گوید: اصل مبحث را مکررا بیان کردم که خانم‌هایی که می‌کنند  به علت محدودیتی که در زندگی شخصی خودشان دارند، مطمئنا نمی‌توانند ارتباطات گسترده‌ای با خیلی اشخاص دارا باشند. این مساله به معنای این هست که نمی‌توانند با خیلی‌ها ارتباط دارا باشند. من و خیلی از بازیگرهایی که با آنان مرتیط هستم و همکاران من می باشند، به هر دفتری که می‌رویم اولین سئوالی که می‌پرسند این هست که سرمایه‌گذار سراغ دارید؟ و اگر سرمایه من و خیلی از بازیگرهایی که با آنان مرتیط هستم و همکاران من می باشند، به هر دفتری که می‌رویم اولین سئوالی که می‌پرسند این هست که سرمایه‌گذار سراغ دارید؟ و اگر گذار سراغ دارا باشید چه بازیگر باشید و چه بازیگر نباشید به شما نقش خواهند داد وکسی که نقش می‌گیرد باید آدمی را داشته باشد تا  وی را ساپورت کند.

این بازیگر در ادامه اشاره می‌کند : این پیشنهادات به ما نیز می‌شود و سخن نخست را کسی می‌زند که سرمایه‌گذار خصوصی را معرفی می‌کند و آن انسان می‌آید و کار می‌کند. ازدواج برای چنین روابطی تنگنا می‌آورد.

او در ادامه این صحبت محدودیت‌های ازدواج را تعریف می‌کند و می‌گوید: " وقتی کسی سرمایه‌گذاری را می‌آورد مطمئنا روابطی باید داشته باشد با آن فرد، من این کار را نمی‌کنم. در واقع  با بانوان در واقع  با در سینما به طور کالا برخورد می‌شود. بعضی دفاتر می‌گویند شما بیا پول بده و هر کسی را می‌خواهی بیاور به عنوان سرمایه‌گذار و این نقش برای تو. این کار با اصول هنر مغایرت دارد. زمانیکه من وارد سینما گردیدم اصلا این مقوله‌ها نبود، این سئوالات که شما پول زمانیکه من وارد سینما گردیدم اصلا این مقوله‌ها نبود، این سئوالات که شما داری و آیا کسی سرمایه‌گذار شما می‌شود مطرح نبود.

بازیگر فیلم جهنم سبز در مورد فعالیت‌های بانوان متاهل در سینما چنین می‌گوید " خانم‌های متاهلی که همسر  فرزند دارند و  در سینما همچنان فعالیت می‌کنند تعدادشان فراوان نیست خیلی دیده‌ایم که بازیگران زن بعد از جدایی، پر کار گردیدند و به نسبت وقتی که خانواده خیلی از بازیگران زن برای تثبیت جایگاه کاری مجبورند بعضی کارها را انجام بدهند یا سرمایه گذار ببرند. من این مورد ها را وقتی می‌بینیم خیلی متاسف می‌شوم به چه سبب بازیگران زن اینچنین انتخاب می‌شوند. من راهکار و آینده‌ای برای سینمای خودمان با این روند نمی‌بینیم. به طور مثال در یکی از برنامه‌های معتبر یکدفعه آدمی را می‌بینیم که فراوان وی را نمی‌شناسند و صدای خوبی هم ندارد، اما یکدفعه این شخص در آن برنامه مطرح می‌شود. واقعا مشخص هست که این شخص با دادن پول وارد این برنامه خاص شده هست، تمام ستاره‌های نوظهور سینما با پول وارد این حرفه شده‌اند. دوستانی که در سینما معتقدند سینمای سالمی داریم دارند اصل ماجرا را لاپوشانی می‌کنند تا ماجرا به بیرون درز نکند.

اما الان رخدادی که افتاده این هست که قضیه رو شده و واقعا نمی‌دانم همکاران به چه سبب دچار فریبکاری و خود فریبی شده‌اند و واقعیت را نمی‌گویند. سینمای ما کالا شده و با بازیگران عین کالا برخورد می گردد. شده و اگر وارد باندی نشوید دیده نخواهید گردید و باید در تیم مشخصی باشید.

سینما گروه بازی الان نمی‌خواهم مثال بزنم در سریال‌ها منحصرا تعداد مشخصی از بازیگران استفاده می‌شوند. بازیگرهایی که دیده می‌شوند در تیم کسی می باشند که لیدر گروه هست و به طور مستقل اگر بخواهی عمل کنی مدت‌ها بیکار خواهی ماند و بازیگر پر کاری نخواهی بود. گلایه‌مند بودند و اصرار داشتند اسامی‌ آنان محفوظ بماند و ۳۰ نفر از بازیگران خواستار رسیدگی به این وضع گردیدند.

این بازیگر در مورد اعتراض به پشت پرده سینما اظهار کرد: یک عده از بازیگران زن چندی پیش رفتند و اعتراضشان را به بعضی مسئولان عرضه کردند و از ارتباطات پشت پرده در این فهرست افرادی بودند که پر کار نیستند و تقریبا همه آنان متاهل می باشند، اما به این مبحث رسیدگی نشد. بوشهری در ادامه اشاره می‌کند: اگر قرار به افشاگری باشد باید نام های خیلی‌های مطرح گردد.

این قضیه زیادتر دربردارنده دستیاران کارگردان‌ها می‌شود، دستیارانی که عموما نوپا می باشند و تازه آغاز به کار کرده‌اند و فکر می‌کنند ازاین  طریق می‌توانند به فلان بازیگر خانم دست پیدا نمایند. افشاگری نام های فایده ندارد یک منبعی باید وجود داشته باشد که  فرد معترض به ارتباطات پشت پرده سینما، پیش این شخص مشخص برود.   عملکرد افشاگری در پاسخ نخواهد داد.   عملکرد افشاگری در ایران مسئولان متولی از این قضایا چشم پوشی می‌کنند نسبت به خیلی از وظایفشان. بازیگران زن اگر اعتراضی به این وضع بکنند مقطعی شنیده می‌شود اما رخدادی نمی‌افتد چون کسی که باید صدایشان را بشنود و  راهکاری را عرضه بدهد، نیست. کسانی که متولی می باشند از بعضی افشاگری‌ها می‌ترسند چون گمان می‌کنند که این خانم شاید کذب گفته باشد. بازیگر فیلم شاهرگ در ادامه یادآور گردید " مجبورم هستم در مورد واقعه ی نامه افشاگرایانه‌ای ۳۰ بازیگر زنی که به بعضی مسئولان نوشته شد  چیزهایی بگویم، چون اگر ساکت باشم جنایت بزرگی هست.

  بازیگران زنی که از وضع کم کاری خودشان گله مند بودند و نامه‌ای سرگشاده نوشتند، اشخاص موجهی نبودند.   تا یک زمانی تیتر نخست تمامی پارتی‌ها بودند و الان سنشان بالا رفته یا ازدواج کرده‌اند و در چنین شرایطی  آمده‌اند به این وضع معترض گردیدند. این اشخاص (یعنی همان سی بازیگر زنی که به مسئولان نامه نوشتند) آدم‌های حاشیه سازی بودند و شیطنت‌هایی داشتند. به عنوان مثال یکی از این سی نفر  زمانیکه خودشان ازدواج ننموده بودند  با یکی از مسئولان وارد رابطه‌ای شده بودند و سر هر کاری این آقای مدیر توصیه آن خانم را می‌کرد و تقریبا همه می‌دانستند که ارتباط این خانم و آن آقای مدیر چیست و به چه سبب این بازیگر زن پر کار هست. این خانم الان ازدواج نموده وشرایط قبلی ندارد. بنظرم این خانم حق اعتراض به این شرایط را ندارد. من هم جای مسئولان فعلی بودم به نامه اعتراضی این سی نفر توجه نمی‌کردم. اتحادی میان بازیگران زن در مورد ارتباطات پشت پرده سینما وجود ندارد.

چون خانم‌های طبق معمول ارتباطات خوبی با یکدیگر ندارند و رقابتی در این فضا میان بازیگران زن وجود دارد و سایر بازیگران در کنار فرد معترض نمی‌ایستند چون امکان دارد خودشان زیر سئوال بروند و نکته با اهمیت این هست در مورد این مساله کسی باید افشاگری کند که موجه باشد.

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=94896

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.