تاریخ ارسال : ۱۷ تیر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۰:۱۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

سیاست‌های دوگانه آمریکا برای تضعیف پاکستان و چین/ ایران مهمترین هدف واشنگتن است + فیلم

«رحیم الله یوسف زی» روزنامه نگار مشهور پاکستانی و از کارشناسان حوزه افغانستان به خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم در اسلام‌آباد گفت که رفتار «جان مک کین» سناتور آمریکایی سزاوار سرزنش است زیرا وقتی در  پاکستان بود زبان به تعریف و تمجید از این کشور گشود و زمانی که به کابل رسید در رویارویی با دولتمردان افغانستانی مواضع خود را تغییر داد و درباره کابل چنین صحبت‌هایی را مطرح کرد.

وی افزود: اطمینان دارم اگر جان مک کین به دهلی نو برود قطعا از آنها نیز تمجید خواهد کرد.

روزنامه نگار پاکستانی اظهار داشت: پاکستان از سناتور آمریکایی و همراهانش پذیرایی با شکوهی کرد و آنها را به وزیرستان برد تا با سران مناطق قبایلی نیز دیدار و گفت‌وگو کنند و همین سبب شد تا جان مک کین سخنان مثبتی درباره جدیت پاکستان در مبارزه با تروریسم به زبان آورد اما این سناتور جمهوریخواه به محض ورود به افغانستان و دیدار با سران کابل مواضع خود را تغییر داد و سعی کرد با سخنانش دولت افغانستان را راضی نگه دارد.

یوسف زی گفت : در این هیچ شکی نداریم که سیاست کلی آمریکا علیه پاکستان است، رئیس جمهور آمریکا می‌خواهد هند را برای مبارزه با چین تقویت کند همچنین در پی این اهداف می‌خواهد که قدرت پاکستان را در منطقه کم کند.

 وی بیان کرد: «آمریکا تنها به فکر منافع خودش است و سیاست امپریالیستی واشنگتن می‌خواهد که در تمام جهان حرف اول و آخر را بزند وبدون مرز سلطه جویی کند و تمام دولت‌ها جهان به میل او رفتار کنند».

روزنامه نگار پاکستانی تصریح کرد که در سال گذشته آمریکا ۲۲ کشور جهان را بمباران کرده است و با سیاست دوگانه می‌خواهد علاوه بر تضعیف چین از طریق هند قدرت روسیه را در منطق کاهش دهد و پاکستان را هم دچار تفرقه کند.

رحیم الله یوسف زی گفت : یکی از جدی‌ترین و اصلی‌ترین اهداف آمریکا نابود کردن جمهوری اسلامی ایران است.

وی از دولتمردان اسلام آباد خواست که در مقابل سیاست‌های مخرب کاخ سفید هوشیار باشند زیرا درباره مناقشات اسلام‌آباد و کابل، آمریکا به هیچ عنوان بی‌طرف نیست و در پی کسب منافع خود است.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=55997

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.