تاریخ ارسال : ۲۰ دی ۱۳۹۵ ساعت : ۲۲:۵۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

سیاست عجیب شهرداری در قبال مرحوم هاشمی

اینکه در آینده نزدیک شهرداری و شخص قالی باف در خصوص هاشمی رفسنجانی و نحوه روبرو شدن با حواشی و مباحث مربوط به آن چگونه رفتار خواهند کرد، احتمالا به تصمیمی که شهردار تهران در خصوص انتخابات ۹۶ خواهد گرفت بستگی دارد!

 به گزارش شلمچه نیوز، در حالی که در روزهای اخیرهجمه های رسانه های متعلق به شهرداری تهران به مرحوم اکبر هاشمی رفسنجانی به طور کم سابقه ای افزایش یافته بود، شهرداری، بسیاری از بنرهای شهر را در سوگ او سیاه پوش کرده است.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از اقداماتی در جهت سیاه پوش کردن شهر به ویژه محدوده منطقه شهرداری که محدوده جماران در آن قرار گرفته خبر داده است.

قالی‌باف دوباره غش کرد!/ سیاست عجیب شهرداری در قبال مرحوم هاشمی/ سیاه‌پوش کردن تهران پس از حمله بی‌سابقه رسانه‌ای

بر این اساس، در محدوده جماران، ۱۷۰ بنر عزاداری نصب شده؛ ۱۱ پرچم پایه بلند و تمامی پرچم های روی پل های منطقه یک به رنگ مشکی درآمده؛ میدان های اصلی منطقه سیاه پوش شده اند؛ آذین بندی ها و نورپردازی های منطقه یک خاموش شده و ۴ ایستگاه صلواتی هم برپا شده.

قرار است در اطراف دانشگاه تهران – محل شروع مراسم تشییع مرحوم هاشمی رفسنجانی – و نیز در محدوده بهشت زهرا (س) ایستگاه های صلواتی برپا شود.

همه این اقدامات شهرداری که برخی از آنها شاید از حد معمولی در شرایط مشابه نیز بیشتر باشند، در حالی انجام می گیرد که رسانه های متعلق به شهرداری تهران در روزهای گذشته یکی از سنگین ترین هجمه ها علیه هاشمی رفسنجانی را تدارک دیده بودند و همزمان محمدباقر قالی باف احتمال کاندیداتوری در انتخابات ۹۶ را رد نکرده بود.

قالی‌باف دوباره غش کرد!/ سیاست عجیب شهرداری در قبال مرحوم هاشمی/ سیاه‌پوش کردن تهران پس از حمله بی‌سابقه رسانه‌ای

بر این اساس، انتشار طرح روی جلد یکی از نشریات متعلق به شهرداری که تلویحا به شخص هاشمی رفسنجانی اشاره داشته و از آن به مقایسه “شاه و گدا” تعبیر شده بود، در یک تقسیم بندی او را جدا از طبقات پایین دست جامعه نشان داده بود، بازتاب های فراوان داشت و موج جدیدی از حملات به هاشمی از سوی رسانه های شهرداری را به راه انداخت.

اما این موج ساعاتی پس از درگذشت هاشمی رفسنجانی درباره او ناگهان فروکش کرد. ابتدا قالی باف با ارسال پیام تسلیتی از این گفت که در دوران دفاع مقدس “از نزدیک” شاهد بوده که هاشمی در جایگاه فرماندهی “نقش کلیدی” داشت. سپس شهرداری هر بخشی از شهر را که از دستش برمی آمد سیاه پوش کرد تا به استقبال مراسم تشییع برود.

رفتار عجیب و دوگانه شهرداری تهران و رسانه های وابسته به آن به گونه ای است که نمی توان به راحتی سیاست آینده آن را پیش بینی کرد. اینکه در آینده نزدیک شهرداری و شخص قالی باف در خصوص هاشمی رفسنجانی و نحوه روبرو شدن با حواشی و مباحث مربوط به آن چگونه رفتار خواهند کرد، احتمالا به تصمیمی که شهردار تهران در خصوص انتخابات ۹۶ خواهد گرفت بستگی دارد!

صراط

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=37133

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.