تاریخ ارسال : ۲۱ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۸:۳۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

سیاست ما توجه به منطقه های بدون سینما هست/ ارایه سوبسید به سینماداران

محمدرضا فرجی مدیرکل دفتر سینمای حرفه ای سازمان سینمایی در صحبت با خبرنگار مهر با اشاره به فعالیت های سازمان سینمایی در راستای توسعه سالن های سینمایی در کشور اظهار کرد: سازمان سینمایی در سال ۹۶ با مشارکت ادارات کل ارشاد استان ها روی تجهیز و راه اندازی سالن های سینمایی ادارات کل ارشاد استان ها و نهادهای دولتی تمرکز داشت که من جمله این نهادهای دولتی میتوان به دانشگاه ها، شهرداری، ارشاد و یا حوزه هنری اشاره نمود.

وی دنبال کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سالن های زیادی در سراسر کشور دارد که راه اندازی آنان توان دارد حجم نمایشی خوبی ایجاد کند که با توجه به سیاست های سازمان سینمایی در ایجاد سالن در شهرستان ها زیادی از سالن های آذربایجان غربی دو مرتبه قابل استفاده شده است.

مدیر کل دفتر سینمای حرفه ای سازمان سینمایی گفته بود: از دیگر سالن هایی که طی یک سال گذشته توسط سازمان سینمایی و با مشارکت موسسه «سینما شهر» استعداد اکران پیدا نموده است میتوان به سینمای شهرهای نطنز و بادرود اشاره نمود. این دو شهر هر کدام یک سالن آمفی تئاتر داشتند که یکی برای شهرداری و دیگری برای ارشاد بود.

وی تاکید کرد: سازمان سینمایی در سال ۹۶، ۴۵ سینما را در سراسر کشور بازنمایی کرد که از آن جمله میتوان به سینما «فجر» اسلامشهر اشاره نمود. این سینما دارای یک سالن سینما بود که در سال ۹۴ تعطیل و در اسفند ماه سال ۹۶ با ۵ سالن سینما دو مرتبه بازنمایی گردید، مسئله جالب این است که این سینما در ۱۵ روز اول کارش بعد از بازسازی و بازنمایی ۱۷ هزار بیننده به خود جذب کرد.

فرجی با اشاره به اینکه اولویت سازمان سینمایی توجه به شهرهای بدون سینما است، اظهار کرد: نباید فراموش کرد که پشتیبانی کلیدی سازمان سینمایی در راستای تامین امکانات سینمایی است و سالن سازی را برعهده بخش خصوصی قرار داده و در همین راستا از مسئولان کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خواسته ایم تا شهرهای بدون سینما را معرفی کنند تا با بخش خصوصی مذاکره کنیم.

وی با توضیح اینکه در پایتخت هم منطقه های بدون سینما شناسایی می گردد، افزود: غرب تهران تقریبا از سالن سینما اشباع شده است و همین مسئله باعث گردید تا به بخش خصوصی پیشنهاد بدهیم در شرق تهران سالن سینما بسازد. البته این مسئله را نیز موردنظر داریم که اگر برای بخش خصوصی مقدور باشد آنان را به اداره کل ارشاد استان هایی که نیازمند سینما می باشند معرفی کنیم تا در آن منطقه های نیز سینما ساخته گردد.

مدیر کل دفتر سینمای حرفه ای سازمان سینمایی در جواب به این سوال که آیا بخش خصوصی همچنان در مقابل ایجاد فضای فرهنگی مثل سینما از فضای تجاری از سوی شهرداری بهره مند می گردد یا خیر، گفته بود: در برنامه توسعه سوم و چهارم این مسئله موردنظر قرار گرفته بود تا بخش خصوصی در صورت ورود به حوزه سینماسازی، فضای تجاری رایگانی را از شهرداری بگیرند.

فرجی در انتهاء اظهار کرد: در راستای پشتیبانی سازمان سینمایی از سالن های سینما باید بگویم که از طریق موسسه «سینما شهر» چه در راستای تامین لامپ و یا تعویض دستگاه های نمایش و بالا بردن آنان پشتیبانی های لازم را انجام می دهیم و سوبسیدهای قابل ملاحظه ای در اختیار سینماداران قرار می گیرد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=95340

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.