تاریخ ارسال : ۱۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت : ۲۰:۱۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

سیاهپوشی های میادین و خیابانهای اصلی، شایسته شهر عزادار نیست

حجت الاسلام محمود ترابی با بیان این مطلب در خطبه های نماز جمعه شهرستان گنبدکاووس، افزود: در استانه محرم مناسب است پرچم سیاهی بر سر شهرها به نشانه فرارسیدن عزاداری اباعبدالله برافراشته شود.

%d8%a7%d9%85%d8%a7%d9%85-%d8%ac%d9%85%d8%b9%d9%87
به گزارش شلمچه نیوز به نقل از قابوس نامه، امام جمعه گنبدکاووس با اشاره به اینکه بعضی ها گمان می کنند در دهه محرم سالگرد یک عزاداری را اقامه می کنیم، تصریح کرد: دهه محرم تجدید حزن باطن عالم است که در عرش خدا تحول ایجاد می شود.
وی موجی از عالم هستی را در دهه محرم عزادار عنوان کرد و گفت: ما در دهه محرم با باطن عالم همراه و همنوا می شویم و باید این همراهی را قدر بدانیم.
حجت الاسلام ترابی در ادامه به بهره مندی بیشتر از سنتهای عزاداری تاسوعا و عاشورا اشاره کرد و افزود: بهترین عنایت خدا وند به مردم گنبدکاووس، وجود ارزشمند حضرت یحیی بن زید(ع) است که در روز عاشورا مانور بزرگ
حسینیان به سمت این امامزاده بزرگوار انجام می گیرد.
امام جمعه گنبدکاووس با تاکید بر ضرورت برنامه ریزی و آمادگی بیشتر در جهت اقامه عزاداری و نماز ظهر عاشورا، گفت: بالاترین بهره مندی در عزاداری را می توان کسب کرد،که این مسئله باید با برنامه ریزی به صورت هماهنگ عزاداری مشترکی را ایجاد کرد.

سریعترین راه کسب تقوا از معبر اباعبدالله می گذرد

وی با اشاره به اینکه سریعترین راه تقرب به سوی خدا هم نوا شدن و مشارکت در حماسه بزرگ حسینی است، تصریح کرد: انسان وقتی خود را در معیت ائمه بزرگوار قرار میدهد، هم آثار اجتماعی دارد و هم برکات، قطره اشکی برای مصیبت آنها دریاهای گناه را پاک می کند.
حجت الاسلام ترابی با بیان اینکه همنوا شدن با اباعبدالله انسان را متحول می کند، افزود: هر چقدر آدمی در دستگاه اباعبدالله فداکاری کند، بازهم بدهکار آنهاست زیرا بر سر سفرشان روزی می خوریم.
وی در ادامه انتقال دارایی های یک نسل به نسل دیگری را مدیون مراسمها و محافل عزاداری دانست و افزود: ما باید همچنان که مراسمهای اهل بیت(ع) را محکم و پررنگ برگزار می کنیم، خودمان را برای اربعین آماده سازیم و هرکس
نقش خود را در اربعین ایفا کند.
حجت الاسلام ترابی با بیان اینکه تحول از طریق اربعین و عاشورا ایجاد می شود، تصریح کرد: انسانیت و بزرگی مخاطب مکتب امام حسین(ع) است که گاندی می شود از شاگردان او. امام جمعه همچنین در ادامه با اشاره به سفر رئیس جمهوری به سه کشور آسیایی، تحولات منطقه، اختلاف بین آمریکا و روسیه و شکل گیری نظام سیاسی یمن، بر ضرورت تثبیت دستاوردهای انقلاب تاکید کرد


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=26691

برچسب ها:
, , , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.