تاریخ ارسال : ۲۹ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۲۲:۳۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

سید حسن نصرالله: تجارت مواد مخدر حرام است حتی اگر آن را به جامعه اسراییل بفروشیم

دبیر کل حزب الله لبنان به مناسبت سالگرد شهدای القنیطره در مجتمع المجتبی (ع) سخنرانی کرد.

به گزارش شلمچه نیوز،  سید حسن نصر الله — دبیر کل حزب الله لبنان — به مناسبت چهلم حاج فایز مغنیه، پدر عماد مغنیه از فرماندهان حزب الله و سالگرد شهدای القنیطره امروز جمعه در مجتمع المجتبی(ع) سخنرانی خود را آغاز کرد.

وی گفت: اگر شهدا نبودند در لبنان امنیت وجود نداشت. هنگامی که از شکست آمریکا و پیروزی مردم منطقه در مواجهه با تهدیدات سخن می‌گوییم، باید شهدا، فداکاران و مجروحین و رزمندگان را یاد کنیم.

دبیرکل حزب الله گفت ویژگی اصلی حاج ابوعماد مغنیه و خانواده او این بود که همه فرزندان خود را در راه خدا تقدیم کرد و این ویژگی مهمی است.

سید حسن نصرالله افزود: دولت آمریکا گفته است کمیته حقیقت‌یابی را برای شناسایی ارتباط حزب الله لبنان با تجارت موادمخدر تشکیل داده است. من در اینجا صریحا به شما می گویم که این یک افتراست و ما ارتباط با موادمخدر را به هر شکلی و برای هر کس حتی صهیونیست‌ها حرام می‌دانیم.

وی تاکید کرد: حزب الله حتی تجارت حلال هم انجام نمی‌دهد چه برسد به تجارت حرام؛ حزب الله هیچ پولی برای تجارت و سرمایه‌گذاری ندارد. حزب الله هیچ شریک تجاری و هیچ فعالیت تجاری در هیچ کشوری ندارد و به هیچ شرکتی هم اجازه چنین کاری نداده است.

دبیر کل حزب الله تصریح کرد: هدف آمریکا از اتهام‌زنی به حزب‌الله مخدوش کردن چهره مقاومت است. آنها پس از شکست‌های فراوان اکنون می‌خواهند یک چهره مجرم و جنایتکار از حزب‌الله به دنیا نشان دهند. وزارت دادگستری آمریکا باید موضوع تجارت مواد مخدر را ابتدا از کشور خود و کارتل‌های قاچاق مواد مخدر شروع کند.

سید حسن نصرالله افزود: حزب الله ضد سینما، تلویزیون و اینترنت نیست اما حاضر نیستیم محصولات فرهنگی صهیونیست‌ها یا حامیان آمریکایی آنها در لبنان نمایش داده شود.

وی تصریح کرد: انفجار تروریستی اخیر که یکی از اعضای حماس را در جنوب لبنان هدف قرار داد از نظر ما کار اسرائیل بود اما همچنان تا بررسی کامل پرونده صبر می‌کنیم و در صورت اثبات انتظار برخورد داریم.

دبیر کل حزب الله تاکید کرد ما اجازه نمی دهیم لبنان دوباره جولانگاه اقدامات تروریستی اسرائیل شود. انفجار اخیر در صیدا می تواند یک آغاز خطرناک باشد و نباید از آن چشم‌پوشی کرد.

سید حسن نصرالله گفت: متاسفانه اکنون در لبنان یک فضای تهمت‌زنی ایجاد شده است و برخی می‌خواهند انتخابات را به تعویق بیندازند. در لبنان هیچ اقلیتی نباید شرایطش را به دیگران تحمیل کند و در مقابل هیچ کس هم نباید به حاشیه رانده شود.

وی افزود: وزیر خارجه آمریکا دیروز گفت نیروهای آمریکایی در سوریه باقی خواهند ماند. این دورویی آمریکا را نشان می‌دهد که پیش‌تر می گفتند فقط برای مبارزه با داعش به این کشور آمده‌اند. از نظر ما، داعش را آمریکایی‌ها به وجود آوردند تا پس از رانده شدن از عراق دوباره راهی برای بازگشت به عراق و منطقه پیدا کنند. امروز هم به بهانه داعش می‌خواهند در سوریه بمانند. اگر شما (آمریکا) واقعا نگران این هستید که داعش باز نگردد از همپیمانان خود بخواهید که به تروریست‌های داعش کمک نکنند. مردم عراق و سوریه نیازی به آمریکا ندارند. آنها خودشان می‌توانند از بازگشت داعش جلوگیری کنند.

دبیرکل حزب الله تصریح کرد: ما چیزی به نام تروریسم اسلامی نداریم. ترامپ عمدا از اصطلاح تروریسم اسلامی استفاده می کند تا اسلام را بدنام و چهره آن را مخدوش کند.آیا ما هم باید به عنوان مثال اقدامات آمریکا در ژاپن را به تروریسم مسیحی نسبت دهیم؟! اما ترامپ اصرار دارد که اسلام و پیامبر اسلام را تروریست معرفی کند.ترامپ هر روز به یک کشور و یک نژاد توهین می کند. این قلدری و نژادپرستی آمریکا را نشان می‌دهد.

منبع؛ المنار


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=83909

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.