تاریخ ارسال : ۰۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۳:۴۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

سیمرغ داران سینما زیر «سایه بان» سیما

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از جام‌جم، سریال «سایه‌بان» به‌نویسندگی، تهیه‌کنندگی و کارگردانی نوید و جمشید محمودی، با تکیه بر زندگانی قشر کارگر، می‌کوشد عکسی ملموس و باورپذیر و نزدیک به زندگانی حقیقی از بیم‌ و امیدهای جوانان طبقه متوسط جامعه به ارائه بگذارد.

فیلمنامه سایه‌بان را برادران محمودی نوشته‌اند و سعید دولت‌خانی بازنویسی پایانی را انجام داده هست.

سریال سایه‌بان از امشب ساعت ۲۱‌و‌30دقیقه از شبکه دو سیما توزیع می‌شود.

مرهمی برای غم نان و درد عشق

برادران محمودی بعد از تعداد بسیاری برنامه ترکیبی و تله‌فیلم، برای نخستین بار یک سریال تلویزیونی می‌سازند، ولی با استناد به این‌که نخستین فیلم سینمایی آنان با نام «چند متر مکعب عشق» دو سیمرغ بلورین از جشنواره فجر و هفت دیپلم افتخار از منزل سینما به‌دست آورده، سریال سایه‌بان را اصلا نباید دست‌کم گرفت.

محمودی معتقد هست: امید خورشیدی هست که به زندگانی تمام ما می‌تابد و اگر نباشد طبیعی هست که منحصرا شب می‌ماند و تاریکی!

از جنس زندگی

اصلی‌ترین لوکیشن این سریال یک سوله ‌هزار متری هست که به یک کارگاه بزرگ مبل‌سازی مبدل و قسمت قابل‌توجهی از سریال در همین سوله تصویربرداری شده هست. برادران محمودی کوشش کرده‌اند در طراحی صحنه و لباس و حتی در انتخاب بازیگران و فضاسازی سریال به واقعیت‌های جامعه نزدیک گردند.

این کارگردان، انتخاب لوکیشن‌ها و بازیگران سریال را برآمده از همین شناخت شرح می‌کند و می‌گوید: بازیگران نزدیک‌ترین آدم‌ها به نقش می باشند و لوکیشن‌ها شبیه‌ترین جاها به مکان‌هایی که قصه ما در آن روایت می‌شود. بازیگران این سریال، مجموعه‌ای از بهترین‌های سینما و تلویزیون را دربردارنده می‌شوند و مکان‌ها از خانه‌ها گرفته تا کارخانه مبل‌سازی نزدیک‌ترین گزینه به واقعیت‌های جامعه هست.

سایه‌بان سیمرغ‌داران

در «سایه‌بان» برادران محمودی، جمعی از برگزیدگان و بهترین‌های رشته‌های متفاوت به سر می برند. صدابرداری این سریال را سعید بجنوردی به‌عهده داشته که سیمرغ بلورین خوب ترین صدابرداری را برای «لانتوری» از جشنواره فجر گرفته، تدوین سریال را نیما جعفری‌جوزانی، برنده سیمرغ بلورین خوب ترین تدوین برای فیلم «عصر یخبندان» به انجام رسانده و طراحی گریم به‌عهده محمدرضا طایفهی، برنده سیمرغ بلورین برای فیلم «خیلی دور خیلی نزدیک» بوده هست. در لیست عوامل این سریال نام‌های دیگری نیز به‌چشم می‌خورد که شاید سیمرغی نگرفته باشند، ولی در کارنامه آنان آثار با اعتباری دیده می‌شود. موسیقی تیتراژ سایه‌بان را محسن چاووشی خوانده و خواننده و بازیگران این سریال هم مجموعه‌ای از جوان‌های موفق و پیشکسوتان می باشند.

ما برای ساخت این سریال به اندازه فیلم‌های سینمایی‌مان انرژی و داعیه داشتیم و فرقی نداشت که آن را برای کجا می‌سازیم.

جوانان و پیشکسوتان

نقش اول سریال سایه‌بان، جوانی هست به‌نام سهراب که مجتبی پیرزاده آن را بازی کرده هست. نقش زوج عاشق این سریال یعنی آرمان و سارا را محمدرضا غفاری و افسانه نهایتی به‌عهده دارند. غفاری بعد از سریال «آشپزباشی» و غیبت ده ساله،بار دیگر به تلویزیون برگشته و افسانه نهایتی بعد از فیلم «یک روز بخصوص» بازی در یک سریال تلویزیونی را تجربه می‌کند. کارگردان سایه‌بان در این مورد می‌گوید: بازیگران جوان ما کمتر در تلویزیون بازی کرده‌اند و حضورشان طراوت و تازگی احداث می‌کند. در عین حال تمام این بازیگران کاملا شایسته با نقش می باشند و از خوب ترین گزینه‌ها برای هر نقش!

در عین حال تمام این بازیگران کاملا شایسته با نقش می باشند و از خوب ترین گزینه‌ها برای هر نقش! به گفته محمودی، در این سریال امین تارخ نقش مهران را به‌عهده دارد و رویا تیموریان نقش نیره را بازی می‌کند. بهزاد فرهانی در این سریال خسرو نام دارد و دایی آرمان هست. هستی مهدوی‌فر نقش همسر سعید را بازی می‌کند و محمد ولی‌زادگان بازیگر نقش سعید هست.

به سایه‌بان امیدوارم

او در سریال سایه‌بان نقش نیره را بازی می‌کند.

تیموریان فیلمنامه سریال سایه‌بان را یکی از آثار موفق تلویزیون در سال‌های موخر می‌داند که در طرح مباحث روز جوانان موفق هست و توضیح می‌دهد: برادران محمودی خوشفکر و عاشق کارشان می باشند و زیاد پرانرژی کار می‌کنند. آنان فیلمنامه مطلوبی داشتند و با توجه و حساسیت
آ

آذر مهاجر


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=76195

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.