تاریخ ارسال : ۲۷ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۰۲:۲۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

سینمای انیمیشن در جشنواره فجر سال کنونی به درستی داوری می گردد

سینمای انیمیشن در جشنواره فجر سال کنونی به‌درستی داوری خواهد شدبه گزارش شلمچه نیوز به نقل از حوزه سینما گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ بهرام عظیمی کارگردان انیمیشن «تهران ۱۵۰۰» در مورد حضور یک فیلم انیمیشن در بخش سودای سیمرغ و داوری آن در رقابت با سایر فیلم‌ها، اظهار کرد: انیمیشن «فیلشاه» اگر در جشنواره مورد توجه خاصی قرار نگیرد، بی شک مورد استقبال مخاطب های خود قرار خواهد گرفت و فیلمی هست که می‌تواند جریان ‌ساز باشد. اما ما باید بتوانیم انیمیشن را به خوبی در کنار دیگر فیلم‌های سینمایی قبول کنیم و آن را بدرستی مورد داوری قرار دهیم که بنظرم طبق سلیقه و نگاه دبیر جشنواره، این اتفاق رخ خواهد داد.

وی اظهار کرد: سال گذشته انیمیشن «رهایی از بهشت» علی نوری‌اسکویی در بخش رقابتی بود و این که سال کنونی انیمیشن «فیلشاه» کنار فیلم‌های بلند قرار گرفته، اتفاق خوبی هست.

او در ادامه با اشاره به سطح بالای انیمیشن‌های راه یافته به جشنواره دنبال کرد: سال پیش با توجه به اینکه تعداد انیمیشن‌های خوب در جشنواره کم بود، نتوانستند بخش پاداش انیمیشن را جدا کنند، اما دو دوره قبل که ۸ فیلم انیمیشن در جشنواره  فجر حضور داشت، داوری‌ها به صورت مجزا بود. سال قبل و سال کنونی به سبب تعداد کم انیمیشن‌ها، این آثار به سودای سیمرغ اضافه گردیدند.

عظیمی با اشاره به انیمیشن «فیلشاه» اظهار کرد: با توجه به اینکه بخش‌هایی از انیمیشن «فیلشاه» را نگاه کردم و اثر قبلی این گروه «شاهزاده روم» بود، صددرصد اعتقاد دارم که کیفیت این انیمیشن بسیار بالا هست. البته باید بگویم این افتخار برای انیمیشن ایران نیست که یک انیمیشن به سودای سیمرغ راه پیدا کرده لکن این افتخار برای سینمای انیمیشن هست که انیمیشن «فیلشاه» در جشنواره کنار دیگر فیلم‌های فجر قرار گرفته هست.

او با اشاره به بعضی تحلیل‌ها در مورد این که حضور انیمیشن سینمایی در بخش مسابقه، در داوری آثار خلل وارد می‌کند، اظهار کرد: نگاه کنید اینکه انیمیشن در کنار دیگر فیلم‌های داستانی قرار ‌بگیرد، اتفاق خوبی هست. طبق معمول ما از این مساله ضربه هم می‌خوریم، زیرا نوع داوری‌ها باید در تمام بخش‌های انیمیشن درنظر گرفته گردد چون که فیلم‌ انیمیشن نورپردازی، طراحی صحنه و لباس دارد و اگر داوران هوشمندانه عمل کنند ما در انیمیشن بازیگری هم داریم.

بازیگری در سینمای انیمیشن بسیار پیچیده‌تر از سینمای زنده هست پس انیمیشن «فیلشاه» در شاخه‌های کارگردانی، نورپردازی، فیلمنامه، فیلمبرداری، صدابرداری، طراحی صحنه و لباس، بازیگری و موسیقی می‌تواند کاندیدا گردد و تیم داوری باید به تمام این بخش‌ها توجه نمایش دهند.

کارگردان «تهران ۱۵۰۰» اظهار کرد: با توجه به اینکه آقای داروغه‌زاده دبیر جشنواره فیلم فجر هست و با شناختی که من از او دارم، می‌دانم که علاقه عجیبی به انیمیشن دارد و هر زمان که به عنوان مدیر فعالیت داشته، انیمیشن زیادی توصیه داده هست و زیادی از انیمیشن‌های مؤثر که در تلویزیون و رسانه‌ها پخش شده به توصیه آقای داروغه‌زاده بوده هست. امید دارم در جشنواره به انیمیشن «فیلشاه» هم توجه ویژه‌ای گردد و بنظرم باید در تمام بخش‌هایی که قابلیت‌اش را دارد، داوری گردد.

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=83570

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.