تاریخ ارسال : ۰۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۵۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

سینمای ایران منحصرا دنبال سلبریتی هست نه بازیگر حقیقی/بدون گریم توان ندارم در نقشی را بازی کنم

قربان نجفی بازیگر تلویزیون و سینما در عنوان کرد و گو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان در مورد فعالیت های خود در عرصه هنر عنوان کرد: در حال حاضر در “تنگه ابوغریب”

وی اضافه کرد: “تنگه ابوغریب”  

قربان نجفی
این بازیگر در مورد اثر خود در حوزه تئاتر نیز عنوان کرد: یک ارائه به نام “فلان و چنان” به کارگردانی رضا شاه‌بداغی با نام قبلی “ماجراهای فلان و چنان خا‌ن جان” افسانه میرباقری و مهناز خطیبی از بازیگران این ارائه می باشند.

نجفی در مورد حضور بازیگران در آثار متفاوت و شرایطی که به جهت تداخل بازی در آثار مقارن پیش می آید توضیح داد: به شخصه ترجیح می دهم دو کار مقارن در بازیگری انجام ندهم زیرا هم به استرس آن نمی ارزد و هم شغل ای نیست که بازیگر در یک اثر حضور دارا باشد و مقارن در اثر دیگری نقش ایفا کند.

وی دنبال کرد: بعضی تامین کنندگان از این تداخل بازی بازیگران استقبال می‌کنند، حتی برای کار در پروژه همزمانِ همکار خود سازگاری به عمل می آورند و با دادن دستمزد کمتر بازیگر را تشویق به ایفای نقش مقارن در کار دیگر می کنند.

قربان نجفی
بازیگر “ستایش” بازیگر “ستایش” با دسته بندی کردن بازیگری در این روزها به بازیگر و سوپراستار گفته بود: یک شخص با بازی همانند در چند اثر سلبریتی می گردد و مردم دوست دارند این اشخاص را در آثار بعدی نیز با همان شکل گذشته نگاه کنند یعنی  کاراکتر نمی‌خواهند. بازیگر هنگامی به این مرز می‌رسد دیگر بازیگر  نیست زیرا بازیگر فردی هست که خود را به رنگ نقش درمی آورد از انجایی که سلبریتی یا سوپراستار خود را به ارائه در می آورد و مردم برای دیدن او نه و نه برای دیدن نقش به سینما می جریان. متاسفانه در سینمای ایران به بازیگر ارزش داده نمی‌شود و به سلبریتی ارزش می دهند.  

  نجفی به ارزش دقت بازیگران به مساله گریم در ایفای نقش پرداخت و اضافه کرد: بعضی بازیگران گریم را جدی نمی گیرند و از آن پرهیز می کنند یا انجام گریم را با قبول شکل آسان و سطحی آن روی صورت می پذیرند. این روش کار صحیح نیست، در یک اثر قوی و صحیح ضروری هست گریم صحیح و حسابی بکارگیری گردد و اگر بازیگر کاربلد باشد ضروری هست به گریم احترام بگذارد و بداند که “گریم” این روش کار صحیح نیست، در یک اثر قوی و صحیح ضروری هست گریم صحیح و حسابی بکارگیری گردد و اگر بازیگر کاربلد باشد ضروری هست به گریم احترام بگذارد و بداند که “گریم” جزو جدانشدنی نقش در اثر هست. نخستین فاز ورود به نقش گریم و پس از ان لباس هست که بازیگر را وارد نقش می کند مثل هنگامی که شما یک ماسک روی صورت می گذارید و ناخودآگاه شکلک در می آورید. گریم نیز همین وظیفه را دارد و بازیگر را به نقش نزدیک می‌کند.

وی در ادامه تاکید کرد: بعنوان بازیگر حتی در فیلم‌هایی که گفته می‌شود احتیاج به گریم ندارد از گریمور می خواهم که مرا گول بزند و به اندازه ناچیز هم که شده هست اسفنج بر صورت بمالد تا تفکر کنم مرا گریم کرده‌اند زیرا جدا از ارزش گریم در نقش و یک اثر هنری شخصیت سازی و احساس آن نقش نیز به بازیگر داده می‌شود.

قربان نجفی
بازیگر “مزرعه پدری”

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=76793

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.