تاریخ ارسال : ۱۴ تیر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۵:۳۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

سینمای خرابه‌ای به نام “پیروزی” /فاصله‌ای ‌تا ریزش سینما پیروزی کرمانشاه نیست

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه سینما پیروزی این روزها به جای اینکه مکانی برای اهالی فرهنگ و هنر در این استان باشد به سکونتگاهی برای پرندگان تبدیل شده و پوسترهای فیلم در نمای این سینما جای خود را به پنجره‌های شکسته داده است.

درحالی که در گذشته موضوع بازسازی این سینما برای ارتقای فضای فرهنگی جامعه مورد نظر بود امروز تهدید ریزش بر اثر تخریب به موضوع اصلی این سینما تبدیل شده است زیرا ریزش آن اتفاقات جبران‌ناپذیری را به دنبال خواهد داشت.

مسئولان ارشد استان کرمانشاه در جریان این ظرفیت فرهنگی مهم و همچنین خطر ریزش آن قرار دارند اما گویی در انتظار اتفاق ناگواری هستند تا پس از آن به برنامه‌ریزی بپردازند؛ چنانچه در جریان این موضوع نیز قرار ندارند بسیار بدتر است.

عدم توجه و غفلت مسئولان علاوه بر افزایش خطر جانی در طول مدت تعطیلی این سینما، خسارتهای مالی را نیز به دنبال داشته که تأخیر در بازسازی سینما پیروزی هزینه بازسازی آن را امروز به برآورد مبلغ چهارده میلیارد تومان نزدیک کرده است.

رئیس حوزه هنری استان کرمانشاه در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه با بیان اینکه وضعیت سینما پیروزی کرمانشاه با وجود پیگیریهای فراوان از راههای مختلف همچنان نامناسب است اظهار داشت: با وجود اینکه سینما پیروزی یکی از شاخصه‌های فرهنگی و از نیازهای ضروری استان است اما بدون هیچ تغییری باقی مانده است.

عباس سروری با اشاره به اینکه سینما پیروزی کرمانشاه دارای قدمت بسیار بالایی است عنوان کرد: با وجود تلاش و درخواستهای مکرر از سوی حوزه هنری مبنی بر تأمین اعتبار این سینما از محل اعتبارات استانی هنوز جوابی از سوی مسئولان ارائه نشده است؛ در صورتی که مدیریت ارشد استان خود باید پیگیر این موضوع می‌شد.

رئیس حوزه هنری کرمانشاه با بیان اینکه سینما پیروزی اکنون در حال ریزش است و امکان دارد اتفاق ناگواری بر اثر تخریب آن رخ بدهد بیان کرد: این سینما بیش از نیم قرن و در حدود ۶۰ سال قدمت دارد ولی امروز متروکه شده است و به‌دلیل عدم بازسازی امکان ریزش آن با یک اتفاق یا لرزش آن وجود دارد.

سروری در مورد روند بازسازی سینما پیروزی کرمانشاه خاطرنشان کرد: در صورت تأمین اعتبار برای ایجاد سه سالن سینمایی در این سینما برنامه‌ریزی شده و مجموع اعتبار مورد نیاز برای بازسازی سینما پیروزی امروز چهارده میلیارد تومان برآورد می‌شود که در مدت دو سال این سینما بازسازی شود.

این مسئول اعتبار مورد نیاز برای بازسازی این سینما را خارج از توان بودجه‌ای حوزه هنری کرمانشاه بیان کرد و گفت: سینما پیروزی در موقعیت مناسبی در شهر کرمانشاه قرار دارد که در صورت بازسازی می‌تواند سبب ایجاد رونق هنرهفتم در این استان شود و از سوی دیگر نیز ظرفیتی به فضای فرهنگی کرمانشاه اضافه گردد.

وی با اشاره به اینکه تاکنون توفیقی برای صحبت حضوری با استاندار در مورد سینما پیروزی نصیب حوزه هنری نشده است افزود: استاندار کرمانشاه باید با وجود اطلاع‌رسانی‌ها و درخواستهای متعدد شخصاً پیگیر موضوع سینما پیروزی به عنوان فضای فرهنگی مورد نیاز استان می‌شد اما تاکنون هیچ جوابی به درخواستهای ما از طرف ایشان داده نشده است.

براساس اعلام حوزه هنری سینما پیروزی کرمانشاه در صورت تأمین اعتبار لازم بازسازی به یک پردیس سینمایی با سه سالن نمایش فیلم تبدیل خواهد شد. هر چند در گذشته خبرهایی مبنی بر آمادگی حوزه هنری کشور برای همکاری در بازسازی این سینما وجود داشت اما به‌ نظر می‌رسد با کوتاهی مسئولان استانی این همکاری فعلاً مسکوت مانده است.

انتهای پیام /


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=55621

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.