تاریخ ارسال : ۲۰ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۶:۳۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

سینمای شهید آوینی راه معرفت را نشان می دهد/روایت فتح الگوی سینمای دفاع مقدس هست

انسیه پادشاه حسینی نویسنده و کارگردان سینما در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، ضمن گرامیداشت مقام شهید مرتضی آوینی اظهار کرد: شهید آوینی یکی از شخصیت های فرهیخته و بزرگی بودند که انقلاب تاثیر عمده ای بر وی گذاشت. تاثیری که انقلاب اسلامی ایران بر آوینی داشت را میتوان به عینه در سینمای آوینی ندید.

وی در همین راستا دنبال کرد: سینمای دفاع مقدس و مستند بودن شک وامدار شهید مرتضی آوینی هست. آوینی سینمایی را ساخت که بخشی از به بخشی از المان ها و معیارهای انقلابی گری را در خود محافظت کرده بود.

سینمای شهید آوینی راه معرفت را نشان می‌دهد/روایت فتح الگوی سینمای دفاع مقدس هست////////////////////دوشننبه

کارگردان فیلم سینمایی “زیباتر از زندگی” کارگردان فیلم سینمایی “زیباتر از زندگی” یکی از مهم‌ترین خصوصیات با ارزش و راهگشای شهید آوینی انسانیت و خلوص بالای وی بود. مقام معظم رهبری بعد از رویت مستند روایت فتح تعبیر بسیار زیبایی از شخصیت آوینی داشتند و فرمودند که آوینی کسی هست که راه های آسمان را به خوبی بلد هست.

وی درخصوص ساخت و تاثیر مجموعه روایت فتح به فیلمسازان عرصه دفاع مقدس تاکید کرد: مجموعه روایت فتح برای من و زیادی از فیلمسازان راهگشاست. شاید اگر شما این مستند ها را بدون صدا نگاه کنید توفیق چندانی حاصل نشود اما آنچه روایت فتح را مستندی درخشان کرده دکلمه ها و رنگ و بویی هست که آوینی به آن بخشیده هست. آوینی با ایدئولوژی و اندیشه خودش به عادی ترین صحنه های مستند خود ژرفا می بخشد.

سینمای شهید آوینی راه معرفت را نشان می‌دهد/روایت فتح الگوی سینمای دفاع مقدس هست////////////////////دوشننبه

کارگردان فیلم “به کودکان شلیک نکنیم” تاثیر آوینی در زندگی خود را اینچنین شرح کرد: من خاطره ای از ساخت فیلم “آخرین روز تابستان” کارگردان فیلم “به کودکان شلیک نکنیم” تاثیر آوینی در زندگی خود را اینچنین شرح کرد: من خاطره ای از ساخت فیلم “آخرین روز تابستان” در یادم همیشگی شده هست.

وی در همین راستا دنبال کرد: مدت‌ها با این حس زندگی کردم تا اینکه یک روز قسمتی از روایت فتح را نگاه کردم. شهید آوینی در آن قسمت به قدرت مخفی اسم و روح شهدا اشاره می کرد و من تا صبح اشک ریختم چون متوجه گردیدم این من نبودم که به شهدا خدمتی کردم لکن شهدا بودند که موجب گردیدند این گونه افتخاری نصیب من گردد. آوینی به صورت غیر مستقیم به من یاد داد که ابزار بودم لکن خالق کلیدی این اتفاق شهدا بودند. آوینی و آثارش به همین شکل بسیار ناخودآگاه در ذهن بیننده رخنه کرده و راه معرفت را نشان می ‌دهند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=95157

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.