تاریخ ارسال : ۱۴ فروردین ۱۳۹۵ ساعت : ۰۱:۵۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

شاعر و نویسنده معاصر ایران درگذشت

قاسم هاشمی‌نژاد، شاعر، نویسنده و مصحح معاصر که چندی بود از بیماری سرطان رنج می برد، درگذشت.

به گزارش شلمچه نیوز،  قاسم هاشمی نژاد، شاعر معاصر، نویسنده رمان تحسین برانگیز ” فیل در  تاریکی” و مصحح و تحشیه نویس آثار کلاسیک فارسی دار فانی را وداع گفت.
 قاسم هاشمی نژاد متولد سال ۱۳۱۹ که چند سال پیش به واسطه انتشار مجموعه مقالاتش (بوته بر بوته)در انتشارات هرمس و به مقدمه نویسنده معاصر، جعفر مدرس صادقی رسانه‌ای شد و گروهی از مخاطبان را یاد رمان معروف و پلیسی او یعنی “فیل در تاریکی” انداخت، جمعه ۱۳ فروردین درگذشت.
رمان‌هایی با عنوان “فیل در تاریکی”، “تک‌چهره در دو قاب”، “خیرالنساء: یک سرگذشت”، کار کودکانه “توی زیبایی راه می‌روم”، و دو مجموعه شعر مهم با نام “گواهی عاشقی اگر بپذیرند” و “پری خوانی”  از آثار اوست.
تصحیح و تحشیه سفرنامه ناصرخسرو قبادیانی مروزی، “در ورق صوفیان: سه مقاله در حوزه عرفان”، “قصه‌های عرفانی: تعریف، تبیین، طبقه‌بندی”، “حکایت‌های عرفانی: ۲۰۱ گزیده روایی از دفتر معرفت‌پیشگان”،”سیبی و دو آینه: در مقامات و مناقب عارفان فره‌مند” و … از دیگر کارهای هاشمی نژاد است.
او در مقام مترجم نیز آثاری منتشر کرده است از جمله؛ “کارنامه اردشیر بابکان”،”مولودی: نمایش منظوم، تی. اس. الیوت” و اثر معروف ریموند چندلر: “خواب گران”.

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=14030

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.