تاریخ ارسال : ۱۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۳۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

شایع ترین دلیل دچار شدن به دیابت

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از مشرق، استادیار گروه غدد دانشگاه علوم دکتری مشهد، اظهار کرد: گروههای خطر (افراد بالای ۴۵ سال، اشخاص دارای اضافه وزن، دارای فشار و چربی خون بالا، اشخاص کم تحرک، مریض ها مبتلا به مشکلات قلبی و عروقی، زنانی دارای تخمدان پلی کیستیک، اشخاص دارای پیشینه قند خون ناشتا بین ۱۰۰ تا ۱۲۶ و اشخاص دارای پیشینه دیابت باروری) لازم هست کنترل زیادتری در پیشگیری از مبتلا شدن به بیماری  دیابت دارا باشند.

خانم دکتر افخمی زاده در مورد بیماری دیابت، اظهار کرد: دیابت یک بیماری متاثر از اختلال در سوخت و ساز بدن است؛ که باعث افزایش قند خون فرد شده و مشکلاتی را برای مریض به دنبال دارد.

وی دنبال کرد: تعیین این بیماری با افزایش قند خون است؛ که در صورتی که قند خون ناشتا اکثر از ۱۲۶ و قند خون غیر ناشتا تا اکثر از ۲۰۰ خود را نمایش دهد فرد به بیماری دیابت مبتلا شده هست.

دیابت یکی از با اهمیت ترین علل فوت و میر در جهان است

   دکتر افخمی زاده ناشناخته بودن این بیماری در بسیاری از اشخاص را باعث رشد تعداد مبتلایان به دیابت دانست و اظهار داشت: گروههای خطر (افراد بالای ۴۵ سال، اشخاص دارای اضافه وزن، دارای فشار و چربی خون بالا، اشخاص کم تحرک، مریض ها مبتلا به مشکلات قلبی و عروقی، زنانی دارای تخمدان پلی کیستیک، اشخاص دارای پیشینه قند خون ناشتا بین ۱۰۰ تا ۱۲۶ و اشخاص دارای پیشینه دیابت باروری) لازم هست کنترل زیادتری در این مورد دارا باشند.

وی افزود: این اشخاص لازم هست بصورت مرتب هر شش ماه، یک سال و سه سال قند خون خود را کنترل و نگهدارى کنند تا به به بیماری دیابت مبتلا نشوند.

۹۰ درصد مردم به دیابت نوع دو مبتلا هستند

استادیار گروه غدد دانشگاه علوم دکتری مشهد، تاکید کرد: حدود ۹۰ درصد از مردم به دیابت نوع دو مبتلا می باشند که در این نوع دیابت، بدن به انسولین پاسخ نمی دهد و فرد دوای خوراکی را جهت معالجه استفاده می کند؛ اما در دیابت نوع یک مریض از انسولین جهت تنظیم قند خون بدن بهره می برد.

دکتر افخمی زاده اهتمام کرد: در این میان تعداد ای نه به دیابت نوع یک و نه نوع دو مبتلا نیستند؛ اما بصورت هورمونی به سبب استفاده از دارویی خاص لوزالمعده خود را درگیر کرده و قند خون در این اشخاص بالا می رود.

وی به آسیب ها بیماری دیابت اشاره و تاکید کرد: این بیماری کلیه، اعصاب، قلب و چشم مریض را درگیر خود می کند و در ادامه مشکلات دهانی، دندانی، گوارشی و مثانه را نیز برای مریض به دنبال دارد که متاسفانه مبتلایان دقت خاصی به این بیماری ها ندارند.

انتخاب سبک زندگانی شایسته،بهترین راهکار پیشگیری از دیابت

..

جامعه لازم هست مشی غذایی خود را اصلاح کند

مقدمات مبتلا شدن به دیابت را به  دنبال دارد… وی به معالجه دارویی بیماری دیابت اشاره نمود و اظهار داشت: کسی که معالجه دارویی دیابت را دنبال می کند لازم هست در  رژیم غذایی خود کنترل های لازم را اجراء کند و علاوه بر قند خون، چربی خون، فشارخون، ترک سیگار و.

بیماران دیابتی در استفاده از غذاهای در بر دارنده نشاسته دقت داشته باشند

استادیار گروه غدد دانشگاه علوم دکتری مشهد اظهار داشت: رعایت همه اشخاص جامعه در داشتن مشی غذایی شایسته باعث می شود نه صرفا اشخاص کمتری به دیابت مبتلا شوند؛ لکن فرد دیابتی نیز رژیم غذایی خود را راحت تر انجام و این مشی غذایی را به راحتی بپذیرد.

 

پرنوشی و پر ادراری از نشانه ها مبتلا شدن به دیابت است

انسولین در کنترل میزان قند خون زیاد موثر است

  وی استفاده انسولین را برای مریض ها دیابتی در کنترل قند خون شایسته دانست و اظهار داشت: مردم در مورد استفاده از انسولین تصویر العمل منفی نشان می دهند؛ از انجایی که ماهیت بیماری دیابت به این نوع است؛ که  بیماران دیابتی نوع دو که معالجه های خوراکی را در برنامه دارند پس از چند سال لازم هست معالجه خود را با استفاده از انسولین دنبال کردند.

منبع: بهداشت نیوز


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=77526

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.