تاریخ ارسال : ۲۷ مرداد ۱۳۹۵ ساعت : ۰۴:۳۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

شب تلخی برای وزنه برداری ایران؛ مدال بهداد سلیمی را دزدیدند!

قوی ترین مرد جهان با داوری مشکوک از ادامه مسابقه باز ماند و شب تلخی برای ایرانیان رقم خورد و رکورد رضازاده هم شکسته شد.

به گزارش شلمچه نیوز، بهداد سلیمی که برای حرکت اول خود وزنه ۲۴۵ کیلوگرمی را در دو‌ضرب انتخاب کرده بود و با وجود بالای سر بردن وزنه، اما دو چراغ قرمز از داوران دریافت کرد تا ناکام شود. او در حرکت دوم خود، دوباره وزنه ۲۴۵ کیلوگرم را انتخاب کرد و این بار هم وزنه را بالای سر برد و سه چراغ سفید گرفت.

وقتی بهداد برای استراحت به سالن گرم رفته بود هیات ژوری ۳ چراغ سفید داوران را رد کرد و حرکت بهداد را خطا اعلام کردند تا او یک بار دیگر پشت این وزنه بیاید. ثانیه های معکوس شروع شده بود و هیچکس باورش نمی شد که این تصمیم را برای او گرفته باشند، حالا که داوران هم قبول کرده اند هیات ژوری نظر آنها را رد می کند. در این شوک ثانیه ها کم می شدند تا بهداد برای حرکت سوم روی تخته برود.

در حرکت سوم این وزنه‌بردار در مهار وزنه ۲۴۵ کیلوگرمی موفق نبود و داوری اعصاب سلیمی را بهم زدند و اعتراضات مربیان تیم وزنه برداری کشورمان هیچ سودی نداشت.

در پایان رقابت‎های سنگین‌وزن وزنه‎برداری بازی‎های المپیک لاشا تالاکاخادزه با ثبت رکورد ۲۵۸ کیلوگرم در حرکت دوضرب و مجموع ۴۷۳کیلوگرم به مدال طلای این دسته رسید. وی با این وزنه، رکورد مجموع المپیک و جهان را به نام خود کرد. رکورد مجموع المپیک این وزن پیش از این با ۴۷۲ کیلوگرم در اختیار حسین رضازاده از کشورمان بود. رکورد دوضرب المپیک که ۲۶۳ کیلوگرم است همچنان در رضازاده قرار دارد.

همچنین مدال نقره این دسته به گور میناسیان از ارمنستان تعلق یافت. او در حرکت دوضرب ۲۴۱ کیلوگرم را بالای سر برد و در مجموع با ثبت رکورد ۴۵۱ کیلوگرم به نایب قهرمانی رسید.

ایراکلی تورمانیدزه دیگر نماینده گرجستان در این دسته با مجموع ۴۴۸ کیلوگرم سوم شد و به مدال برنز رسید

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=22967

برچسب ها:
, , , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.