تاریخ ارسال : ۱۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۱۰:۰۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

شجاعی طباطبایی:‌می‌خواستیم به زبان هنر مشتی به دهان دولت‌مردان آمریکا بزنیم

سیدمسعود شجاعی طباطبایی مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری انقلاب اسلامی در حاشیه مراسم افتتاحیه نمایشگاه پوستر «سقوط شیطان بزرگ» در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا گفت: این نمایشگاه با محوریت سالروز ۱۳ آبان و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا شکل گرفت. مقامات آمریکا این روزها عصبانیت بسیار زیادی از ایران دارند و این عصبانیت را به اشکال مختلفی همچون تحریم و اظهارات رئیس‌جمهور خود نشان می‌دهند و کار به جایی رسیده است که رئیس‌جمهور آمریکا یک سخنرانی مستقل را به مباحثی مثل «ایران‌ستیزی» و «ایران‌هراسی» اختصاص می‌دهد و حتی ایران را یک ملت تروریست می‌خواند. این نشانه‌ها از قبل هم وجود داشت اما در حال حاضر شدت گرفته است؛ دولت‌مردان آمریکا بسیار گستاخ شده‌اند و دیدیم که مقام معظم رهبری نیز در واکنش به آنها از واژه «احمق» استفاده کردند؛ این وضعیت ایجاب می‌کرد تا ما نیز به زبان هنر مشتی به دهان دولت‌مردان آمریکا بزنیم.

شجاعی ادامه داد: قرار است آثار این نمایشگاه در مراکز استان‌ها نیز به معرض نمایش گذاشته شود و مجموع آثار در قالب کتاب به چاپ برسد؛ همچنین این آثار در فضای شهری به نمایش گذاشته خواهد شد و شرایط انتشار وسیع آثار در فضای مجازی را نیز فراهم کرده‌ایم. خوشبختانه اکنون شرایط بسیار خوبی برای ثبت و نگهداری از این آثار فراهم شده است و من از اصحاب رسانه تشکر می‌کنم به خاطر این که در این مسیر یاور ما هستند.

وی برپایی چنین برنامه‌هایی را در رسواکردن رژیم جنایتکار آمریکا بسیار مؤثر دانست و افزود: ما خاطرات بسیار تلخی را از رژیم آمریکا داریم مثل حمله به هواپیمای مسافربری ایران، حمله اتمی به شهرهای هیروشیما و ناکازاکی و جنایاتی که در عراق مرتکب شدند مثل فجایع زندان ابوغریب که این‌ها همگی نماد ظلم است. دولت آمریکا یک دولت تمامیت‌خواه و همواره در پی سلطه‌جویی بر ملت‌های جهان است. ایران تنها کشوری است که بدون هیچ ترسی به طور جدی در مقابل آمریکا ایستاده است. زمانی که ما فراخوان مسابقه بین‌المللی کاریکاتور ترامپیسم را منتشر کردیم با استقبال هنرمندان از ۷۵ کشور جهان مواجه شد؛ زبان هنر، رسا و بین‌المللی است.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=73351

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.