تاریخ ارسال : ۲۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت : ۱۰:۰۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

شرایط خطرناک هوا درخوزستان

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از  خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز،دکتر شکراله سلمان زاده، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپوراهوازافزود: بیماران قلبی – عروقی، بیماران ریوی و سایر بیماران به ویژه بیمارانی که مشکل تنفسی دارند به هیچ عنوان از منزل خارج نشوند همچنین کودکان نیز به دلیل اینکه ساختار دستگاه تنفسی آنان بطور کامل تکامل نیافته در مواجهه با هوای آلوده بویژه با غلظت بالای ذرات معلق دچار مشکل تنفسی می شوند.

وی اظهارکرد: ورزشکاران و عموم مردم باید از فعالیت های ورزشی در روزهای آلوده خودداری کنند زیرا با افزایش حرکت، بدن به اکسیژن بیشتری نیاز دارد و تنفس در هوای آلوده علاوه بر انباشت ذرات معلق در ریه، روند اکسیژن رسانی کافی در خون و بافت ها را نیز مختل می کند.

سلمان زاده بیان داشت: افرادی که بیشترین زمان مواجهه با آلودگی هوا را دارند از جمله ماموران راهنمایی و رانندگی، ماموران اورژانس و هلال احمر و همچنین کودکان و افراد سالخورده باید از ماسک مورد تایید وزارت بهداشت استفاده کنند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت:پزشکان توصیه می کنند شهروندان در شرایطی که هوا آلوده است از مایعات به ویژه مایعات گرم بیشتر استفاده کنند، زیرا خوردن مایعات مکانیزم ریه را تسهیل، و از طریق خلط از ورود آلودگی به ریه جلوگیری، و سلامت فرد تامین می شود.

وی افزود: شهروندان در صورتی که بر اثر آلودگی هوا دچار عطسه و سرفه شدند از آن جلوگیری نکنند و از داروهای ضد سرفه استفاده نکنند زیرا عطسه و سرفه در مواقع آلودگی هوا به عنوان یک واکنش دفاعی عمل کرده و برای سلامتی فرد مفید است. همچنین قرقره کردن مداوم آب نمک نیز بسیار مفید است.
 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=29971

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.