تاریخ ارسال : ۲۹ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۱۱:۰۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

شرایط و میزان افزایش حقوق معلمان در سال ۹۷

حمیدرضا حاجی‌بابایی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم در مورد میزان افزایش حقوق فرهنگیان با توجه به بودجه سال ۹۷ اظهار کرد: در جلسه‌ای که اخیراً فراکسیون فرهنگیان مجلس تشکیل داد، قرار شد اعتبارات وزارت آموزش و پرورش با توجه به نگاه مجلس بر افزایش میزان حقوق‌ها عوض شدن پیدا نماید.

وی اضافه کرد: طبق مصوبه مجلس حقوق‌های زیر ۵ میلیون تومان در سال آینده تا ۱۸ درصد افزایش می‌یابد و طبق احکام فرهنگیان، میانگین حقوق آنان حدود ۲ میلیون ۳۵۰ هزار تومان هست و میانگین دریافتی آنان حدود یک میلیون و ۹۵۰ هزار تومان می‌شود.

ریاست کمیسیون تلفیق مجلس اظهار کرد: در سال ۹۷ حقوق فرهنگیان به صورت میانگین ۱۴ تا ۱۵ درصد افزایش می‌یابد یعنی کسانی که حقوق پایین‌تری را دریافت می‌کنند افزایش بیشتری را شاهد می باشند که این کار یک قدم در جهت عدالت و توجه زیادتر به فرهنگیان هست.

حاجی‌بابایی خاطر‌نشان کرد: فرهنگیان و تمام کارمندانی که زیر ۵ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنند تا ۱۸ درصد افزایش حقوق خواهند داشت علاوه بر این کسانی که تا ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان حقوق دریافت می‌کنند از پرداخت مالیات معاف می باشند که بیشتر فرهنگیان مشمول این مساله می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه با این مصوبه مجلس، جداول بودجه‌ای وزارتخانه‌ها به هم می‌خورد، اضافه کرد: آموزش و پرورش جزء دستگاه‌هایی هست که میزان افزایش حقوق کارکنان آن حاقل ۱۴ درصد می باشد و با توجه به این نگاه باید تغییراتی در ردیف‌های بودجه‌ای آموزش و پرورش ایجاد شود؛ بر این اساس باید ردیف‌های بودجه‌ای وزارت آموزش و پرورش افزایش یابد و ردیف‌های بودجه‌ای دستگاه‌های دیگر که حقوق بالای ۵ میلیون تومان پرداخت می‌کنند، کاهش یابد.

ریاست کمیسیون تلفیق مجلس دنبال کرد: در بودجه وزارت آموزش و پرورش برای سال ۹۷، ۳۳ هزار میلیارد تومان برای ردیف‌های استانی مدنظر داشته شده بود که این مساله برای افزایش حقوق تا ۱۰ درصد بود اما هم‌اکنون که افزایش حقوق در این وزارتخانه ۱۴ درصد می باشد باید این ارزش افزایش یابد.

حاجی‌بابایی با اشاره به مصوبه دیگر کمیسیون تلفیق مجلس برای پشتیبانی از مدرسه ها دولتی خاطر‌نشان کرد: با مصوبه این کمیسیون، هزینه‌های آب، برق و گاز مدرسه ها تا سقف الگوی استفاده رایگان می باشد که این مساله اقدامی برای پشتیبانی از مسئولان مدرسه ها و تقویت مدرسه ها دولتی هست.

ریاست کمیسیون تلفیق مجلس با بیان اینکه در بحث جایزه پایان  خدمت فرهنگیان هیچگونه کاهشی را شاهد نخواهیم بود، اظهار کرد: فرهنگیان جایزه انتهاء خدمت خود را طبق ۳۰ روز و ۳۰ سال خدمت با هر میزان حقوقی که می‌گیرند، دریافت خواهند کرد و جایزه انتهاء خدمت آنان کاهش نمی‌یابد.

ریاست فراکسیون فرهنگیان مجلس دنبال کرد: در جلسه این فراکسیون عنوان شد که قسمتی از مطالبات فرهنگیان در ۷ رقم تا اوایل بهمن ماه پرداخت خواهد شد علاوه بر این تعداد بسیاری از مطالبات آنان تا انتهاء اسفند سال کنونی تسویه خواهد شد.

وی در انتهاء خاطر‌نشان کرد: با توجه به بودجه‌ای که دولت برای آموزش و پرورش مدنظر داشته هست، در کمیسیون تلفیق نمی‌توان برای این وزارتخانه معجزه کرد و تلاش‌های مجلس قدرت جبران چاله بدهی‌ها یا کمبودهای آموزش و پرورش را نخواهد داشت لکن در این ارتباط نیازمند عوض شدن نگاه هستیم و دولت باید آموزش و پرورش را جزء اولویت‌های کلیدی خود قرار دهد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=83871

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.