تاریخ ارسال : ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۴۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

"شرط ایران برای ادامه تعهد به برجام"

زیادتر بخوانید:

عراقچی: آمریکا از برجام خارج شود، ما نیز خارج می‌شویم

ریاست قوه‌مقننه تصریح نمود: حالا که مساله موشکی ایران موجب دغدغه خاطر بعضی از کشورها شده است، باید اظهار کرد که سبب این همه هراس چیست و این تکنولوژی موشکی از ۳۰ سال پیش در اختیار ما قرار دارد و مساله تازه ای نیست، نکته بعدی اینکه جمهوری اسلامی ایران به سوی کدام کشور موشک پرت کرده است؟

لاریجانی تأکید کرد: حضور ایران در کشورهایی مثل عراق و سوریه به درخواست خودِ دولت‌ها و برای کمک به آنان بوده است و همیشه هم راه‌حل سیاسی را برای برطرف مشکلات پیشنهاد داده است.

وی درباره برجام، اظهار کرد: ایران نسبت به این توافق‌نامه متعهد بوده است و این پایبندی تازمانی پابرجا می باشد که طرف‌های دیگر نیز به تعهدها خود متعهد باشند.

علاوه بر این در این دیدار «یوسف بن علوی» وزیر خارجه عمان نیز در سخنانی، اظهار کرد: زمینه‌های شایسته ای برای گسترش همکاری‌های اقتصادی و تجاری بین ایران و عمان وجود دارد و باید سطح این ارتباطات مثل ارتباطات سیاسی افزایش پیدا نماید.

وی افزود: بعضی از کشورها از سیاست‌های دفاعی و موشکی جمهوری اسلامی ایران هراس دارند، اما برای این دلهره، دلیلی وجود ندارد، زیرا در چنین شرایط بحرانی که بر منطقه حاکم است، ایران حق دارد که  برای محافظت امنیت کشورش، قدرت نظامی داشته باشد.

وزیر خارجه عمان اظهار داشت: در مورد حضور جمهوری اسلامی ایران در سوریه نیز مکررا اهتمام داشته‌ایم که هیچ کشوری نمی‌تواند بدون درخواست و میل دولت آن کشور در آنجا نیرو داشته باشد و  ایران برای کمک و به درخواست خودِ آن دولت در آنجا حاضر است.

«

وزیر خارجه عمان در ادامه با اشاره به ضرورت توسعه ارتباطات اقتصادی و تجاری با ایران، تصریح نمود: کشور عمان علاقه‌مند است تا سطح ارتباطات بازرگانی خود را با ایران افزایش داده و از طریق گسترش خطوط ریلی، سطح مبادلات اقتصادی را بالا ببرد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=92273

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.