تاریخ ارسال : ۱۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۲۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

شروط سخت اکبر فلاح برای فدراسیون کشتی

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از مشرق، اکبر فلاح دارنده مدال‌های طلا و نقره کشتی آزاد جهان درباره علت رد پیشنهاد سرمربیگری تیم ملی کشتی آزاد امید گفت: من سال‌ها در رده‌های پایه کار کرده‌ام و این دوران را دیگر گذرانده‌ام. حتی شاید دیگر زمانی هم برای هدایت تیم ملی بزرگسالان نداشته باشم چون هر چیزی یک سنی دارد و قرار نیست وقتی ۷۰ سالم شد سرمربی بزرگسالان شوم. به نظرم مربیانی که ۶۰ ساله می‌شوند باید از عرصه آموزش و مربیگری خارج شده و به سمت مدیریتی روی آورند.

وی در پاسخ به این سؤال که به نظر می‌رسید در صورت قبول هدایت تیم امید مسیر او برای رسیدن به تیم ملی بزرگسالان هموار خواهد شد، گفت: همانطور که گفتم، من این پله‌ها را گذرانده‌ام و دیگر به فکر آن نیستم که با این روش با من برخورد کنند و از این مسیر به تیم ملی بزرگسالان برسم؛ ضمن اینکه حتی معلوم نیست در صورت پیشنهاد سرمربیگری تیم ملی بزرگسالان آن را قبول کنم چون شروط من آنقدر سخت است که بعید می‌دانم رسول خادم و فدراسیون کشتی آن را قبول کنند.

* اگر بخواهند در خط مقدم همکاری کنم باید به خواسته‌هایم توجه کنند

دارنده مدال‌های طلا و نقره کشتی آزاد جهان درباره این شروط گفت: انتخاب مربی، انتخاب سرپرست، نحوه انتخاب ملی‌پوشان، نحوه توزیع سهمیه‌ها و موضوعات دیگری که باید در اختیار مربی باشد تا برنامه‌های خودش را پیاده کند، قسمتی از این شروط است. البته بدون شک در صورت قبول سرمربیگری در جهت موفقیت فدراسیون کار خواهم کرد چرا که موفقیت هر دو گروه به یکدیگر وابسته است، اما چون همانطور که حالا تمام ناکامی‌ها گردن محمد طلایی افتاده است در صورت ناکامی احتمالی هم من باید پاسخگو باشم پس برنامه‌های من هم باید اجرا شود. 

فلاح در پاسخ به این سؤال که چرا با وجود اینکه چندین بار با رسول خادم دیدار داشته و حتی چراغ سبز برای همکاری به او نشان داده است تمایلی به همکاری با فدراسیون کشتی ندارد، گفت: من با تمام فدراسیون‌ها همکاری داشته و دارم. با فدراسیون فعلی هم همکاری دارم البته در پشت جبهه و در بخش سازندگی در باشگاهم، که سعی می‌کنم کشتی‌گیران خوبی را تحویل تیم ملی بدهم. اینطور نیست که بگویم همکاری ندارم، اما اگر بخواهند در خط مقدم همکاری کنم باید به خواسته‌هایم هم توجه کنند.

وی خاطرنشان کرد: نه تنها با این فدراسیون بلکه با سایر فدراسیون‌های گذشته هم همینطور برخورد می‌کردم. به هر حال من برنامه‌ها و تفکراتی دارم که با این فدراسیون هماهنگ نمی‌شود. شاید محمد طلایی بگوید که تفکراتش به رسول خادم نزدیک است، اما تفکرات من با خادم فاصله زیادی دارد. از طرفی برنامه‌ها و شروطی که من دارم برای خادم و فدراسیون قابل پذیرش نیست؛ به همین خاطر است که من تمایلی به همکاری با فدراسیون ندارم.

* رفیق‌بازی‌ها در فدراسیون انجام شده و زمان برداشت است

فلاح درباره انتخابات فدراسیون کشتی و اینکه آیا بهتر است با شرایط فعلی رسول خادم بماند و یک دوره دیگر به کارش ادامه دهد و عملکرد او را در این ۴ سال چطور ارزیابی می‌کند، گفت: اگر بخواهیم عملکرد خادم را در این دوره ارزیابی کنیم باید بگوییم که خیلی خوب بوده است. تمام تیم‌های او در این سال‌ها قهرمان جهان شده‌اند و روی سکو رفته‌اند هر چند که امسال در مسابقات جهانی فرانسه عملکرد بسیار بدی داشتیم، اما برآیند حضور خادم در فدراسیون کشتی در این دوره ۴ ساله مثبت بوده است. از طرفی او جوان است و از قهرمانان خوب کشتی بوده که در بعد فنی هم مورد تائید است و سواد و مدیریت لازم را برای اداره کشتی دارد؛ البته اگر اطرافیانش اجازه دهند.

دارنده مدال‌های طلا و نقره کشتی آزاد جهان تصریح کرد: البته معتقدم همانطور که یک رئیس‌جمهور برای پیاده کردن تفکرات و برنامه‌هایش نیازمند ۲ دوره ۴ ساله است هر رئیس فدراسیون نیز باید ۲ دوره ۴ ساله فرصت داشته باشد تا تمام برنامه‌هایش را اجرا و بهره‌برداری کند. خادم در ۴ سال اول این فرصت را داشت تا برنامه‌هایش را پیاده کند و در ۴ سال دوم زمان برداشت آن کاشته‌هاست تا نتیجه کارش مشخص شود، اما اگر فرد دیگری بیاید کشتی به عقب برمی‌گردد چون می‌خواهد رفیق‌بازی کند، اما حالا دیگر رفیق‌بازی‌ها انجام شده است و زمان بهره‌برداری و برداشت است. به اعتقاد من بهترین گزینه در حال حاضر برای هدایت فدراسیون کشتی خودش است.

* امیدوارم کشتی پهلوانی به المپیک راه پیدا کند

وی درباره همکاری‌اش با فدراسیون بین‌المللی ورزش‌های زورخانه‌ای گفت: برای دومین بار است با فدراسیون جهانی همکاری می‌کنم البته همکاری من به صورت دوستانه و رفاقتی است و هیچ گونه قراردادی با آنها ندارم. مسئولیت فنی مسابقات جهانی بر عهده من گذاشته شده است و درباره ادامه همکاری در آینده صحبت خواهیم کرد. امیدوارم کشتی پهلوانی به عنوان یک ورزش باستانی در سطح جهان نهادینه شود و به المپیک راه پیدا کند. ورزش باستانی ما جوهره لازم را برای المپیکی شدن دارد و تنها باید با کمک و همکاری یکدیگر و هدایت در مسیر درست به هدف مورد نظر برسد. 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=69354

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.