تاریخ ارسال : ۰۵ بهمن ۱۳۹۴ ساعت : ۰۰:۲۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

شرکت تمام‌عیار چوپان‌های دروغگو در انتخابات!

افراطیون مدعی‌اصلاح طلبی به دو دوزه بازی در زمینه «جنجال علیه ردصلاحیت‌ها» و «بستن فهرست انتخاباتی کامل» روی آورده‌اند.
به گزارش شلمچه نیوز، اکنون پس از یک هفته جنجال و مظلوم‌نمایی مبنی بر اینکه اصلاح‌طلبان قادر نیستند در انتخابات حضور داشته باشند و به ادعای مرعشی فقط ۳۰ نامزد اصلاح‌طلب ردصلاحیت شده‌اند، خبرهای واقعی حاکی از تدارک کامل برای بستن لیست‌های انتخاباتی از سوی این طیف حکایت می‌کند.
مصطفی درایتی از اعضای حزب منحله مشارکت در این زمینه در روزنامه آرمان نوشت: میزان ردصلاحیت‌ها دور از ذهن اصلاح‌طلبان نبود و از مدت‌ها قبل با احتمال این ماجرا، بسیاری از شخصیت‌های دارای نام و حتی گمنام در این دوره ثبت‌نام کرده بودند.
وی می‌افزاید: اگر افراد رد صلاحیت شده با انگیزه و احساس مسئولیت قبلی در صحنه باقی بمانند می‌توان از ظرفیت این افراد به نفع افراد کمتر شناخته شده استفاده و آنها را به بدنه اجتماعی اصلاحات معرفی کرد. این روش از ابتدا مدنظر اصلاح‌طلبان بوده است و در حال حاضر نخبگان در حال هماهنگی کامل با یکدیگر روی این موضوع هستند؛ زیرا با همین تعداد افراد باقیمانده می‌توان تاثیر جدی در انتخابات گذاشت. البته پیاده‌سازی این روش در شهرهای بزرگ به خوبی جواب می‌دهد و در شهرهای کوچک نیز تنها نیاز به هماهنگی بیشتر دارد. اگر اصلاح‌طلبان با این استراتژی جلو بروند و بدنه اجتماعی آنها تمایل به شرکت در انتخابات پیدا کند اصلاح‌طلبان می‌‌توانند نمایندگانی به مجلس معرفی کنند. معتقدم بستر خوبی برای حضور اصلاح‌طلبان به وجود آمده است.
اعتراف به این واقعیت در حالی است که علی صوفی رئیس ستاد انتخاباتی اصلاح‌طلبان در تهران به آفتاب یزد گفته لیست خاکستری اصلاح‌طلبان هم خالی است.
در همین حال محمدرضا عارف در کنگره حزب ندا ضمن تاکید گفته است «من به کسانی که بی‌انگیزه شدند نوید می‌دهم که خوشبختانه شخصیت‌های برجسته و لایق در لیست‌ها وجود دارند. وضعیت کنونی بهتر از سال‌های ۹۱ و ۹۲ است».
وی همچنین خواستار گردش نخبگان در میان اصلاح‌طلبان شده است.

اکونومیست: روحانی بدون پیشرفت اقتصادی باید از انتخابات خداحافظی کند
مجله اقتصادی اکونومیست نوشت: روحانی رئیس‌جمهور ایران اگر نتواند پیشرفت اقتصادی ایجاد کند، ممکن است در انتخابات بعدی ناکام بماند.
اکونومیست رمز موفقیت حسن روحانی در انتخابات بعدی را ایجاد تحولات سریع اقتصادی دانست و نوشت: آقای روحانی اگر نتواند پیشرفت سریعی ایجاد کند، در انتخابات بعدی ممکن است رای نیاورد.
این مجله نوشت: وقتی تحریم‌ها در تاریخ ۱۶ ژانویه (۲۶ دی) لغو شد، این جشن‌های خیابانی نبود که برگزار شد، بلکه بدبینی عمیق ایرانی‌ها نسبت به درست شدن اوضاع اقتصادی بود که آشکار شد. برخی طنزها در شبکه‌های اجتماعی آمدن توریست‌ها به ایران را مسخره کردند. حسن روحانی نیز نتوانست از شیرینی لغو تحریم‌ها بهره‌مند شود.
۱۸ ژانویه (۲۸ دی) نیز آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه اشخاص و نهادهایی که درگیر برنامه موشکی ایران هستند، وضع کرد.
بانک‌های خارجی که برخی از آنها به دلیل ارائه تسهیلات تجاری به ایران جریمه‌های سنگینی پرداخته‌اند، از تناقضات در فهرست تحریم‌های رسمی منتشره توسط کشورهای مختلف شکایت دارند و می‌گویند که ممکن است آنها دوباره به جرم نقض تحریم‌هایی که هنوز پابرجا هستند یا تحریم‌های جدید، تحت پیگرد قانونی قرار گیرند.

 

کیهان


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=10023

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.