تاریخ ارسال : ۱۰ تیر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۲:۵۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

شرکت ۳۵ هزار همدانی در اردوهای جهادی و محرومیت‌زدایی

شهرام صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان اظهار داشت: در بخش اردوهای جهادی و محرومیت‌زدایی یک روزه ۱۰ هزار و ۲۴۰ نفر اعزام می‌شوند که بیشتر در بخش حلقه‌های صالحین فعالیت می‌کنند.

 وی افزود: در اردوهای جهادی ۱۰ روزه دانش‌آموزی، هزار نفر و در اردوهای ۱۰ روزه دانشجویی نیز ۲ هزار و ۶۱۰  نفر در  قالب گروه‌های ۱۵ ، ۲۰ و ۳۰ نفره در مناطق محروم شهرستان‌های کبودراهنگ، رزن، فامنین، قهاوند، نهاوند، تویسرکان و اسدآباد حضور می‌یابند.

مسئول بسیج سازندگی همدان  گفت: این گروه‌ها در بخش‌های عمرانی مانند مرمت و بازسازی مساجد، مدارس، خانه محرومان و نیازمندان، امامزاده‌ها، آموزش‌های فرهنگی، برگزاری یادواره‌های شهدا، جشن تکلیف، قرآن، نماز، احکام، مشاوره خانواده و ارائه خدمات پزشکی درمانی فعالیت می‌کنند.

وی تصریح کرد: در بخش فعالیت‌های اقتصادی نیز این گروه‌ها با توجه به شعار سال برنامه آموزش مهارت‌های فنی و حرفه‌ای را در قالب اردوها و دوره‌های ۱۰ روزه به علاقمندان ارائه می‌دهند.

صادقی عنوان کرد: در بخش اردوهای سه روزه نیز، ۵ هزار و ۱۷۶ نفر از بسیج مهندسین کشاورزی وظیفه آموزش و انتقال مباحث علمی لازم به کشاورزان مناطق محروم در استان را بر عهده دارند.

وی ابراز کرد: علاوه بر فعالیت و نظارت رایگان بر پروژه‌ها توسط بسیج مهندسان بر طرح‌های صنعتی و عمرانی، در اردوهای ۷ روزه محلات نیز ۴ هزار و ۳۷۳ نفر برای ارائه خدمات محرومیت‌زدایی به مناطق مختلف استان اعزام می‌شوند.

 مسئول بسیج سازندگی همدان اظهار داشت: در طول برگزاری اردوهای جهادی و محرومیت‌زدایی که از ابتدای تابستان آغاز شده و تاپایان این فصل نیز ادامه می‌یابد، ۴۵۰  نفر از بسیج پزشکی نیز خدمات پزشکی- درمانی را به مردم مناطق محروم ارائه می‌دهند.

وی تاکید کرد: در طول تابستان ۳۵ هزار نفر در اردوهای خدمت مشارکت کرده و در قالب اردوهای جهادی ۸۰ پروژه عمرانی را در بخش‌های مرمت و بازسازی و غیره انجام می‌دهند.

صاقی بیان کرد: امسال با استفاده از ظرفیت بخش محرومیت‌زدایی قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) ۵۰ پروژه در سطح استان کلید خورده و ۵ هزار نفر نیز در بخش فنی و حرفه‌ای، مشاغل خانگی و صنایع دستی آموزش‌های لازم را می‌بینند.

وی با اشاره به اجرای طرح شناسنامه‌دار کردن گروه‌های جهادی و محرومیت‌زدایی استان همدان عنوان کرد: امسال ۱۰۰ گروه  جهادی جدید شناسایی شده و جمع ۳۰۰ گروه جهادی دیگر در سطح استان اضافه می‌شوند.

 مسئول بسیج سازندگی همدان درباره دیگر برنامه‌های این نهاد در همدان گفت: طرح بسیج همگام با کشاورز، شبکه سازی روستاها و پوشش دادن ۲۰۰ روستا در شبکه بسیج همگام با کشاورز، اعزام تیم‌های تخصصی و فوق تخصصی درمانی به مناطق محروم و برگزاری ۱۰ همایش علمی در بخش کشاورزی  از دیگر برنامه‌های در سال ۹۶ است.

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=55204

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.