تاریخ ارسال : ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت : ۱۸:۵۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

شعارهای عوام فریبانه برخی از داوطلبان انتخابات شورای شهر

شلمچه نیوز- شعبان وفایی نژاد؛ برخی از داوطلبان انتخابات شورای شهر در ساری شعارهایی سر می دهند که واقعاً عوام فریبانه ، غیرواقعی و خارج از توان شهرداری است که بیشتر به یک جوک بی مزه شباهت دارد تا شعار تبلیغاتی!

این نوع شعارهای تبلیغاتی در واقع توهین به شعور مردم است ؛ براستی شما که اینگونه ادعاهای متوهمانه را مطرح می کند مردم ساری را چه فرض کرده اید ؟! برای تصدیق بیشتر این موضوع صاحب قلم چند نمونه از شعارهای تبلیغاتی برخی از داوطلبان انتخابات شورای شهر را به رشته تحریر درآورده تا شهروندان و مخاطبین گرانمایه این گزارش ، بر اساس برداشت های خود نسبت به آن قضاوت کنند :

  • احداث تله کابین از ساحل دریا تا پارک جنگلی سکوتپه ؟!۲- احداث بزرگترین مجموعه ورزشی جهان ۳- احداث بزرگترین شهربازی جهان ۴- حضور نماینده ساری در لیگ برتر فوتبال ۵- احداث بزرگترین پارک تفریحی جهان در ساری ۶- آسفالت همه محلات ۷- انتخاب استاندار و معاونین استانداری و مدیرکل دستگاههای اجرایی و ستادی استان از ساری ۸-احداث بزرگترین هتل جهانگردی و ایرانگردی در ساری ۹- کمک مالی چند صد میلیاردی به تیم های ورزشی ساری ۱۰- احداث ترن هوایی در ساری ۱۱- آسفالت روستاهای ساری ۱۲- احداث کارخانه زباله سوز و تبدیل زباله به کود و تهیه آب آشامیدنی از فرآیند مربوط به فعالیت مرکز دفن زباله ۱۳- انحلال کمسیون ماده صد ۱۴ – تبدیل ساری به کلان شهر ۱۵ – بخشش همه جرایم ساختمانی و خدمات شهری ۱۶ – برکناری همه مدیران بابلی از مسئولیت در مازندران ۱۷- تعیین شهرداران فریم شهر / هولار / کیاسر / فرح آباد و … که بیان همه این موارد حکایت از عدم اطلاعات کافی داوطلبان از حدود اختیارات و اعتبارات شهرداری و شورای شهر دارد و مردم شهرمان باید به دقت نسبت به این مسائل آگاه و هوشیار باشند .

مشخص نیست در پشت پرده اظهارات احساساتی جمعی از جوانان احساسی (داوطلبان شورای شهر ) چه اهدافی نهفته که اینگونه صراحتا دم از این اقدامات می زنند . داوطلبانی که حتی یک ساعت سابقه کار اداری نداشته اند و فرق بین کارپردازی و کارگزینی را نمی دانند چگونه می توانند مدعی نجات شهر ساری و توسعه در این شهر باشند ؟

افرادی که حتی توانایی اداره یک خانواده کوچک و تشکیلات چند نفره را ندارند چگونه خود را ناجی شهر معرفی می کنند ؟ این افراد حتی نمی دانند اعضای شورا شهر حق دخالت در عزل و نصب مدیران شهرداری را ندارند فلذا با چه ساز و کاری به دنبال عزل و نصب مدیران سایر دستگاههای شهرستان خواهند بود ؟!

عملکرد اعضای شورای شهر در ساری طی حدود ۱۸ سال گذشته باعث شده تا امروز افکار عمومی این نهاد را تنها در حد هیئت امنای شهرداری بشناسند و بس ؛ متأسفانه عدم اقتدار اعضای شورای شهر به حدی است که حتی برای تعیین رئیس شورا و نماینده این نهاد در سازمان های تابعه نیز توان اجرایی وجود ندارد و حتی دیده می شود که برخی از اعضای شورای شهر ، حضور در نهاد شورایی را ابزاری برای رسیدن به اهداف منفعت طلبانه خود می دانند .

امروز در حالی مردم ایران در عزای آتش نشانان غیورمان زانوی غم به بغل گرفته اند که شاید این حادثه ، حاصل عملکرد شهروندان در انتخابات شورای شهر تهران بود و حضور مشتی افراد بی تخصص بر مسند مدیریت شهری ، ورشکستگی شهرداری و ایجاد فضای یأس و ناامیدی را در بین مردم ایجاد کرده و آینده شورای شهر ساری نیز وضعیتی مشابه تجربه خواهد کرد مگر اینکه مردم این شهر در انتخابات آتی ، افرادی را برای نشستن بر پارلمان شهری برگزینند که از جنس واقعی خدمت به مردم و آشنا به قوانین شهری و شوراها باشند .

 

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=39661

برچسب ها:
, , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.