تاریخ ارسال : ۱۰ بهمن ۱۳۹۴ ساعت : ۱۹:۳۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

“شعبده باز” در بابل

با هنر تأتر می توان حقیقت انسان را برای انسان اشکار ساخت,چرا که سخن تأتر سخن انسان است..

 شلمچه نیوز از بابل- زهرا مرادی؛ نمایش «شعبده‌باز» از ده بهمن ۹۴  به تهیه کنندگی موسسه فرهنگی هنری پینار با حمایت مرکز پوشاک دلاموند  در بابل روی صحنه خواهد برد. این نمایش درباره خانم برناندو از یک خانواده سرشناس و ثروتمندی است که برای جشن تولد دختر خود «لوسی» چهره‌های مشهور و بزرگان شهر را دعوت می‌کند. در این جشن تولد برنامه‌هایی برای مهمان‌ها اجرا می‌شود که یکی از این برنامه‌ها شعبده‌بازی توسط یک شعبده‌باز معروف است. به گفته کارگردان این نمایش، تعداد شخصیت‌های حاضر در این نمایش به حدود ۳۰ تن می‌رسد.
IMG_20160127_111051 (2)
محمددرزی کاسمانی  کارگردان این نمایش درباره روند نویسندگی این متن  اظهار کرد: سعی کردم نمایشنامه را با رویکردی بر پایه اطلاعات ژورنالیستی و پژوهش در دیگر کتاب‌های دینی و نگاهی بر ادبیات ایران از جمله آثار خیام و مولانا به نگارش در آورم.
محمد درزی کاسمانی افزود: تئاتر تحلیل روند زندگی مردم به لحاظ فرهنگی، سیاسی و اجتماعی در موقعیت‌های خاص تاریخی‌ است. من هم تلاش کردم با در نظر داشتن باورهای دیگر ادیان و همچنین با آگاهی از حقایق و تعریف‌های مختلف از ۲ جهان مرگ و زندگی پس از مرگ و چگونگی شکل‌گیری شخصیت‌ها که بر اساس جایگاه اجتماعی‌شان تعریف می‌شود، به ارزش انسانی اشاره کنم. این شرافت انسانی است که انسان را در دوره‌های زندگی جاودانه می‌سازد. در شعبده‌باز به بسیاری از حقایق دردناک جامعه بشری به شیوه طنز تلخ اشاره می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: در این اجرا هنرمندان مؤسسه فرهنگی هنری «پینار» که همگی زیر نظر خودم آموزش دیده‌اند به ایفای نقش می‌پردازند. تجربه ثابت کرده است بهترین کلاس هنرجوهای بازیگری تجربه روی صحنه است و آن‌چه که فرا گرفتند را تمام و کمال به معرض نمایش می‌گذارند. مهم‌تر آن‌که با مخاطب ارتباط برقرار می‌کنند که خود جدیت و مطالعه هنرجوها را به دنبال خواهد داشت.
این کارگردان تئاتر گفت: آخرین اجرای گروه تئاتر پینار نمایش «اعترافات چند معلول» بود. این گروه تولید و اجرای نمایش‌های «آلپاچینو در بابل» و نمایش بزرگ «ایران» را نیز در برنامه دارد.  درزی کاسمانی افزود: با هنر تأتر می توان حقیقت انسان را برای انسان اشکار ساخت,چرا که بی شک سخن تأتر سخن انسان است..و ارزش معناگرا بودن هنر تجویز اخلاقیات در یک جامعه می باشد,شعبده باز را دریچه ای میدانم برای اگاهی..

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=10471

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.