تاریخ ارسال : ۰۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت : ۱۳:۴۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

شمار متخلفان در مقالات علمی حوزه پزشکی ناچیز است

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ محمدباقر لاریجانی در نشست خبری صبح امروز افزود: در خصوص سیاست پذیرش دانشگاه های خارجی تغییراتی داریم که اساس این بررسی بر طبق رتبه بندی های بین المللی است و بر اساس آن ۸۰۰ دانشگاه برتر تایمز، ۷۰۰ دانشگاه برتر OS و ۵۰۰ دانشگاه برتر رتبه بندی شانگهای ارزیابی شده است تا دیدگاه ها درباره علاقه‌مندان به تحصیل در دانشگاه های خارجی تغییر یابد.
لاریجانی گفت: کسانی که در دانشگاه های آلمان، ایتالیا و اروپای شرقی تحصیل کرده باشند و در مراکز معتبر مشغول به کار و دارای بورد تخصصی هستند در زمینه ارزشیابی از تسهیلاتی برخوردار هستند.
معاون آموزشی وزارت بهداشت افزود: اختصاص فضای دانشگاه ها برای آموزش دانش و اخلاق پزشکی در جهت تربیت استادان آینده و همچنین اختصاص ۲۰۰ بورس تحصیلی به استعداد های درخشان و پزشکانی که می خواهند عضو هیئت علمی شوند از برنامه های ما در سال آینده است.
وی گفت: به منظور یکپارچه سازی آموزش پزشکی همه کمیسیون های حوزه پزشکی سراسر کشور را یکسان کرده ایم.
لاریجانی افزود: ساماندهی امتحانات عمومی و تخصصی به صورت الکترونیک در وزارت بهداشت پیگیری می شود که در حال حاضر ۲ دوره به این صورت برگزار شده است و تصمیم داریم دانشجویان ما در شهرستان ها بتوانند در دوره های مختلف پزشکی شرکت کنند.
۵۸ مقاله از ایران بر اساس ادعای ناشر مجلات نیچر به علت دستکاری و جعل علمی نویسندگان تعلیق شده است.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=30831

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.