تاریخ ارسال : ۲۳ تیر ۱۳۹۶ ساعت : ۲۳:۰۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

شمشیر دودم!

شلمچه نیوز- سیدعلی کریمیان؛ سال ۶۰ بود روزهای پایانی امتحانات نهایی پنجم دبستان، قرار بود برای امتحان هنر یک کاردستی ببرم مدرسه، به ابتکار خودم دو تا تخته که از جعبه چوبی میوه جدا کرده بودم به صورت صلیب وار به اصطلاح یک شمشیر درست کردم و قتی به طرف مدرسه میرفتم از جلوی مغازه نجاری [مرحوم]سید هاشم روانی رد شدم پسر سید هاشم جوان خوش هیکل و رشیدی بود که با هم ، هم اسم بودیم(سید علی ) و به خاطر همین هم اسمی منو خیلی دوست میداشت و با هم سلام
علیکی داشتیم و منم مجذوب تیپ حزب الهی و زیبایش شده بودم عمو صدایش میکردم، آقا سید علی وقتی چوب توی دست مرا دید بهم گفت این چیه عمو جان
گفتم: شمشیره بعنوان کار دستی درست کردم میبرم مدرسه
خندید وگفت: بچه سید این بیشتر به صلیب شبیه تا شمشیر!بیار ببینمش
شمشیرم را دادم بهش، گرفت انداختش یه گوشه مغازه و گفت: چند لحظه بشین رو
صندلی تا یکی خوبش رو برات درست کنم
روی قوطی حلبی یک بالشتک گزاشته بود شده بود صندلی، منم نشستم
عمو سید علی یک تخته برداشت و با دستگاه شروع کرد به تراشیدن اون چوب
 چند لحظه بعد با یک شمشیر دو دم ،مثل ذوالفقار امام علی(ع) روبروم ایستاد و شمشیر رو به طرف گرفت و گفت: شمشیر سیدا باید دو دم باشه مثل این، رو کرد به شمشیر توی دستش که به طرف دراز کرده بود خیلی ذوق کردم نمره بیست کار دستی از لحاظ خودم رو شاخش بود!
شمشیر رو گرفتم و تشکر کردم ، عمو سید علی بوسه ای بر روی سرم گذاشت دستم را به خداحافظی فشرد و من خوشحال و خندان به طرف مدرسه رفتم. عمو سیدعلی( سید علی روانی) بسیار مهربان و جذاب و دوست داشتنی بود .
این شهید بزرگوار به همراه برادرش سید تقی( موسی) روانی در فروردین ۶۱ در عملیات فتح المبین در منطقه عملیاتی رقابیه بشهادت رسیدند.
یاد و نامش گرامی باد

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=56637

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.