تاریخ ارسال : ۰۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۱۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

شهرداری دندان طمع را از فروش طرح ترافیک بکند/ قوانین مخفی در طرح جدید

شهرداری دندان طمع را از فروش طرح ترافیک بکند/ قوانین مخفی در طرح جدیدمحمدعلی‌ پورمختار عضو کمیسیون حقوقی‌ مجلس شورای اسلامی در صحبت با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ ؛ با اشاره به طرح ایده ای از سوی شهرداری تهران برای ضابطه های جدید ورود به محدوده طرح ترافیک اظهار کرد: قسمتی از این طرح که هنوز اعلام نشده و مخفی هست، ذی ربط به اکتساب عوارض‌ رفت و آمد در تمام شهر هست.

عضو کمیسیون حقوقی‌ مجلس شورای اسلامی تصریح نمود: بر طبق این قسمتی که فعلاً مخفی هست، هر شخص در هر کجای شهر که بخواهد رفت و آمد کند باید به علت هر رفت و آمد عارضه ها به صورت مجزا پرداخت کند و شهرداری هنوز این مبحث را اعلام نکرده هست،اما در آینده این کار را انجام خواهد داد.

پورمختار‌ با بیان اینکه مالکان‌ خودرو به شهرداری عارضه ها سالیانه می‌پردازند‌، اظهار کرد: شهرداری با این طرح منحصرا دنبال اکتساب درآمد هست و هیچ نگاهی به حل مساله ترافیک و آلودگی‌ هوا ندارد.

عضو کمیسیون حقوقی‌ مجلس شورای اسلامی با اهتمام بر اینکه آنچه تاحالا درباره طرح ترافیک اعلام گردیده کلی‌گویی هست، اضافه کرد: اینکه مردم به علت رفت و آمد در خیابان پول پرداخت کنند، نکته مثبتی نیست و شورای عالی ترافیک هم نمی‌تواند این طرح را تصویب کند.

پورمختار‌ با بیان اینکه شهرداری باید دندان طمع را از فروش طرح ترافیک بکند‌، تصریح نمود: راه حل کاهش آلودگی و ترافیک تهران، کاهش فروش تعداد مجوزهای‌ ورود به محدوده‌ طرح ترافیک است‌ که باید‌ تا یک‌ سوم کاهش یابد.

وی افزایش‌ تعداد خودروهای عمومی را راه‌ دوم برای کاهش آلودگی و ترافیک تهران برشمرد و تصریح کرد: قیمت‌گذاری کرایه‌های حمل و نقل عمومی باید عادلانه باشد‌ و نظارت دقیقی‌ در اجرای آن‌ها صورت بگیرد‌.

عضو کمیسیون حقوقی‌ مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه‌ باید طرح‌ همه روزه و هفتگی هم به فروش رسیده گردد، اظهار کرد: من معتقدم‌ شهرداری علاقه‌ای به حل مسئله‌ ترافیک‌ ندارد‌ و نگاهش‌ فقط‌ کسب‌ درآمد هست.

وی با بیان اینکه اگر شهرداری واقعاً علاقمند است‌ ترافیک‌ و آلودگی را کاهش دهد‌ باید‌ از اکتساب درآمد کلان چشم‌پوشی کند، دنبال کرد: شهرداری باید به جای اکتساب ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان پول به ۱۰۰۰ میلیارد تومان بسنده کند.

پورمختار با اشاره به طرح جدید شهرداری‌ برای ورود به محدوده طرح ترافیک‌ اظهار کرد: زمانی که به اشخاص اذن داده می‌شود با پرداخت پول وارد طرح گردند و سقفی هم برای تعداد خودروهای مجاز به ورود‌ به محدوده طرح ترافیک تعیین‌ نشود، همه خودروها وارد می‌شوند و در شرایطی‌ که استفاده از حمل و نقل عمومی همراه با ازدحام‌ جمعیت هست و استفاده از تاکسی‌ هم هزینه‌بر می باشد، مردم ترجیح‌ می‌دهند از وسایل نقلیه شخصی استفاده نمایند و در این شرایط‌ شاهد ترافیک  بزرگی‌ در محدوده مرکزی می باشیم.

عضو کمیسیون حقوقی‌ مجلس شورای اسلامی با اهتمام بر اینکه این کارها‌ هیچ‌ تأثیری در کاهش آلودگی و ترافیک‌ نخواهد داشت‌، اظهار کرد: این طرح بسیار‌ نامناسب‌، اصلاح‌ناپذیر‌ و به صورت کلی‌ مردود‌ هست.

پورمختار‌ با اشاره به ایراداتی‌ که پلیس راهور‌ نسبت به طرح جدید‌ وارد کرده‌ هست، گفته بود: زمانی که طرح دارای ایراد‌ است‌ نباید‌ تصویب گردد.

وی با بیان اینکه این طرح تنها حمایت کننده قشر ثروتمند‌ می باشد که دارای خودرو و پول فراوان می باشند، اظهار کرد: عده بسیاری می باشند که به سادگی پول می‌دهند و وارد محدوده می‌شوند و این ظرفیت ترافیک‌ را فزاینده خواهد کرد و منحصرا هم پولدارها‌ از عهده چنین کاری برمی‌آیند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=84559

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.