تاریخ ارسال : ۲۹ مرداد ۱۳۹۵ ساعت : ۱۴:۳۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

شهرک های صنعتی و گورستان سوله ها!

بارها مسئولین از شهرک صنعتی بابلکنار بازدید کردند  اما تنها نتیجه ای که ازاین بازدیدها و جلسات، حاصل مدیران واحدهای تولیدی این شهرک گردید، انبوهی ازصورتجلسه ها و وعده های عمل نشده کاغذی بوده  است.

به گزارش خبرنگار شلمچه نیوز(زهرا مرادی) از بابل، این تیتر را بارها وبارها در گزارشات واخبار شنیده ایم اما متاسفانه نه تنها تاثیری در رویکرد مسئولین مربوطه در خصوص حل  مشکلات شهرک های  صنعتی نداشته است بلکه هرروز برتعداد سوله های این قبرستان متروکه  افزوده وبار سنگینی از مشکلات وبدهی  بر دوش مدیران واحدهای صنعتی گذاشته  است.

شهرک صنعتی بابل کنار(درازکلا) در ۲۰ کیلومتری بابل، جاده گنج افروز، روستای درازکلا از قدیمی ترین شهرک های صنعتی  استان مازندران بوده اما اکنون می توان این شهرک را به عنوان  عقب افتاده ترین شهرک های استان  نام برد.

شهرک صنعتی بابلکنار در زمینی به مساحت ۴۰ هکتار وبرای ۵۰ واحد تولیدی برنامه ریزی گردیداما حال بعداز سه دهه فعالیت،برخی واحدها نفس های اخر را میکشند واز این تعداد بطور تقریبی ۲۰  واحد، با هزاران مصیبت وبدهی ومشکلات در حال فعالیت هستند.

هرچند  بارها مسئولین از شهرک صنعتی بابلکنار بازدید کردند اما تنها نتیجه ای که ازاین بازدیدها و جلسات، حاصل مدیران واحدهای تولیدی این شهرک گردید، انبوهی ازصورتجلسه ها و وعده های عمل نشده کاغذی بوده  است.

photo175494872431700666

از جمله مشکلاتی که شهرک صنعتی بابل کنار با آن مواجه است نبود جاده مناسب جهت رفت وامد ماشین های سنگین وحتی سواری وعدم ایمنی در جاده بابل کنار که منجر به تصادفات فراوانی در طول مسیرتا شهرک میشود ومیتواند یکی از دلایلی باشد که سرمایه گذران مایل نیستند در این شهرک سرمایه گذاری نمایند چرا که با نبود امنیت مالی در بخش صنعت  ممکن است امنیت  جانشان نیز در این مسیر در خطر باشد.
photo175494872431700662
امروزه در عصر تکنولوژی وجود خطوط اینترنت پرسرعت لازمه یک جامعه  مدرن و پیشرفته است حال آنکه در یک شهرک صنعتی که ادامه فعالیت شرکت های وابسته به صادرات و واردات منوط به داشتن خطوط اینترنت پر سرعت می باشد،  شهرک صنعتی بابل کناراز خطوط اینترنت پرسرعت بی بهره است در حالی که خط فیبر نوری از مسیر شهرک صنعتی عبور کرده وبه روستاهای مجاور وبالادست انتقال پیدا کرده است واین نقص مانع از روند کار واحدهای صنعتی وعدم ارتباط با مشتریان داخلی وخارجی شده است.

از مشکلات دیگر شهرک صنعتی بابل کنار،مسئله چاه می باشد چرا که شهرک  دارای یک حلقه چاه بوده و کل واحدهای تولیدی از این چاه استفاده میکنند و اگر به هردلیلی امکان بهره برداری از آن میسرنگردد کل واحدهای فعال تعطیل خواهند شد ودچار ضررهای جبران ناپذیری میگردند.

نمونه دیگری از مشکلات شهرک صنعتی بابل کنار که به محض ورود چشم هر ببینده ای را بخود جلب میکند وفضای بسیار نازیبایی دارد آسفالت مسیر شهرک است که طبق گفته برخی از مدیران واحدهای صنعتی، هرازگاهی آسفالت بازسازی میشود واکنون بعداز بازسازی، آسفالت توسط اداره گاز کنده کاری شده وبا گذشت چند ماه همچنان به همان صورت به حال خود رها شده است.

این مشکلات گوشه ای از مشکلات شهرک صنعتی بابل کنار بوده  وممکن است  شهرک های صنعتی  دیگری در هرگوشه وکنار این کشور با آن مواجه باشند و مطمئنا بارها وبارها خواسته هایشان را مکتوب به مسئولین مربوطه اعلام نمودند و طی جلساتی با حضور مسئولین رفع مشکلشان را مصوب کرده اند اما چه نتیجه ای در بر داشت؟؟؟
photo175494872431700665
خاطر نشان می شود مشکلات ذکر شده شهرک صنعتی بابلکنار در جلسه ای با حضور ناصری نماینده (سابق) شهرستان بابل در مجلس شورای اسلامی، فرماندار ویژه شهرستان، مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان مازندران ،مدیر کل مخابرات استان و دیگر مسئولین در تاریخ ۳۰/ ۷/ ۱۳۴۹۴ برگزار گردید ومقرر شد ظرف یک ماه مشکلات مطرح  شده مرتفع گردد اما اکنون بعداز گذشت هشت ماه هیچ اقدام عملی در خصوص رفع مشکلات ذکر شده  انجام نشده است و تنها  صورتجلسه ای از وعده ها با امضای مسئولین  دراختیار مدیران واحدهای  تولیدی قرار دارد.

و در پایان به عنوان یک رسانه از مسئولین محترم میخواهم پای صورتجلسه ها و وعده هایتان را امضا نکنید مگر آنکه  از  انجام آن مطمئن باشید.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=23099

برچسب ها:
, , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.